Objavte lety za najlepšie ceny

Rakúsko Großglockner High Alpine Road

Letenka Rakúsko Großglockner High Alpine Road


Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a nádhernými výhľadmi. Ak ste milovníkom horskej scény a túžite zažiť jedinečnú jazdu cez národný park Voľný štát Berchtesgaden v Rakúsku, Großglockner High Alpine Road je nevyhnutným cieľom.

Großglockner High Alpine Road, často nazývaná aj Großglockner Hochalpenstraße, je jednou z najimpresívnejších a najznámejších horských ciest v Európe. Táto cesta je určená pre motorizovanú dopravu a ponúka úžasné panoramatické výhľady na rakúske Alpy a najvyšší vrch v krajine - Großglockner.

Indexová letenka na túto úchvatnú cestu vás zavedie do rakúskeho mestečka Heiligenblut, ktoré je východiskovým bodom pre jazdu po Großglockner High Alpine Road. Mestá ako Zell am See, Mayrhofen alebo Kitzbühel sú tiež populárnymi zastávkami na tejto ceste.

Po nástupe na trasu budete okamžite fascinovaní úchvatnými scenériami. Cesta ponúka množstvo zákrut, serpentín a tunelov, ktoré vás ponesú cez horské hrebeňe a údolia. Budete mať možnosť vidieť okolité vrcholky hôr, rozprávkové horské doliny, upravené pastviny a niekoľko vodopádov. Počas cesty sa tiež môžete tešiť na niekoľko výhľadových bodov, kde si môžete oddýchnuť, nafotiť nádherné fotky a obdivovať prírodu.

Cesta vedie až do výšky 2 571 metrov a ponúka vám jedinečný pohľad na ľadovec Pasterze, najdlhší ľadový prúd na východnom Alpskom oblúku. Na vrchole cesty sa nachádza aj návštevné centrum s múzeom, kde sa dozviete viac o histórii a prírode národného parku Voľný štát Berchtesgaden.

Großglockner High Alpine Road je tiež obľúbeným miestom pre cyklistov. Počas letných mesiacov si môžete prenajať bicykel a vydať sa po tejto náročnej trase. Nech ste automobilista alebo cyklista, určite oceníte túto nezabudnuteľnú jazdu cez Alpy.

Pre prístup na Großglockner High Alpine Road sa vyžaduje platený poplatok, ktorý je zvyčajne ročne stanovený. V cene je zahrnutý aj vstup do návštevného centra a múzea.

Ak plánujete svoju dovolenku v Rakúsku, nezabudnite zaradiť návštevu Großglockner High Alpine Road do svojho plánu. Táto horská cesta vám ponúka jedinečný zážitok a nádherné prírodné scenérie. Po tejto jazde budete mať pocit, že ste zažili niečo úplne nezabudnuteľné.


Ubytovanie Rakúsko Großglockner High Alpine Road


Rakúsko je známe svojou nádhernou prírodou a malebnými horskými oblasťami. Jednou z najkrajších a najznámejších horských ciest v krajine je Großglockner High Alpine Road. Táto silnica sa tiahne cez Vysoké Taury a ponúka nezabudnuteľné výhľady a úžasné miesta na ubytovanie.

Großglockner High Alpine Road je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v Rakúsku. Táto celoročne prístupná prechádzka prechádza cez nádherný prírodný park Vysoké Taury a vedie až k najvyššiemu vrcholu Rakúska, Großglockneru. Silnica je dlhá približne 48 kilometrov a ponúka množstvo zastávok a vyhliadok, kde si môžete vychutnať panoramatický výhľad na okolité hory a ľadovce.

Ak sa chystáte stráviť niekoľko dní na Großglockner High Alpine Road, môžete si vybrať z mnohých hotela a penziónov v okolí. Väčšina z nich sa nachádza v malebnej horskej dedinke Heiligenblut, ktorá sa nachádza pri vstupe na cestu. Heiligenblut je obľúbenou destináciou medzi turistami a ponúka množstvo možností pre ubytovanie pre všetky typy cestovateľov.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať niektorý z exkluzívnych hotelov v Heiligenblut, ktoré ponúkajú špičkové zariadenia a služby. Tieto hotely často majú wellness centrá so saunami a bazénmi, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni strávenom na ceste. Okrem toho ponúkajú aj výbornú kválitu stravy a možnosti výletov s profesionálnymi sprievodcami.

Pre tých, ktorí preferujú viac útulné a cenovo dostupné ubytovanie, sú k dispozícii aj penzióny a apartmány v Heiligenblut. Tieto možnosti ubytovania sú bežne vybavené všetkým potrebným a ponúkajú príjemné a pohodlné prostredie. Mnohé z nich majú vlastné kuchyne, takže si môžete variť vlastné jedlá, ak si to prajete.

Okrem Heiligenblut je v okolí Großglockner High Alpine Road tiež mnoho iných možností pre ubytovanie. Napríklad v meste Zell am See, ktoré sa nachádza blízko východu cesty, nájdete široký výber hotelov, penziónov a apartmánov. Toto mesto je významným turistickým strediskom a ponúka množstvo atrakcií a zábavy.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní na Großglockner High Alpine Road, môže byť užitočné zarezervovať si ubytovanie vopred, najmä počas letných mesiacov, keď je cesta najvyťaženejšia. To vám zaručí, že si vyberiete miesto, ktoré vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Großglockner High Alpine Road je jedným z najkrajších miest na ubytovanie v Rakúsku. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, v tejto oblasti nájdete všetko, čo potrebujete pre príjemný a nezabudnuteľný pobyt. Prechádzka po tejto nádhernej ceste a ubytovanie v blízkosti vám umožní skutočne preskúmať krásu Vysokých Tatier v Rakúsku.


Dovolenka Rakúsko Großglockner High Alpine Road


Großglockner High Alpine Road je jedinečná inžinierská stavba, ktorá sa nachádza v Rakúsku. Cesta prechádza cez vrcholové partie najvyšších horských masívov v Rakúsku a vedie k úchvatným výhľadom na panorámy Álp.

Ak hľadáte pekný a inšpiratívny dovolenkový cieľ, nemali by ste si túto časť Rakúska nechať ujsť. Großglockner High Alpine Road, nádherný prírodný park v okolí a pôsobivé pamiatky krajiny urobia z vašej dovolenky nepoznajúceho si parádu.

Großglockner High Alpine Road sa nachádza v nádhernej oblasti Gotthard. Počas jazdy auta cestou získate úžasný výhľad na okolité hory, ktoré vám vytvoria pocit, akoby ste boli na vrchole sveta. Keď sa vysokohorský panoramatický pohľad na okolité hory a lesy rozprestiera pred vami, pocítite sa slobodní a šťastní.

Veľa turistov využíva túto oblasť aj na krátke túry. Ak máte radi turistiku, určite si nechajte doplnkový program, počas ktorého navštívite niektorý z množstva turistických chodníkov a prejdete niekoľkými kilometrami po Álpach. Na cestách a turistických chodníkoch si budete môcť vychutnať nádherné výhľady na úchvatné scenérie okolo vás.

Počas cesty sa môžete zdržať na rôznych výhľadiskách alebo navštíviť niektoré z pôsobivých pamiatok. V okolí sa nachádzajú rôzne historické stavby, na ktoré sa môžete ísť pozrieť. Medzi najzaujímavejšie patrí napríklad zámok Königsleiten alebo malebné mestečko Zell am See. Na tejto ceste sa budete určite chcieť zastaviť a niečo obhliadnuť, preto si pred nástupom na trasu doplňte mapu a zistite si, čo vás zaujíma najviac.

Großglockner High Alpine Road je skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú výnimočnú dovolenku. Obklopení nádhernou prírodou si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a tým získať novú inspiráciu. Álpyský kraj je miestom, kde príroda dokáže pôsobiť na telo aj dušu. Z náhľadu na okolitú prírodu a na nádherné výhľady totiž budete určite maximálne nadšení a pôsobení na osvieženie svojho nitra.

Großglockner High Alpine Road je skutočne kus jedinečnej inžinierskej kultúry a stojí za návštevu. Kombinácia nádherných výhľadov, starobylých stavieb a bohatého kultúrneho prostredia vás nenechajú chladnými a zanechajú vám nezabudnuteľný dojem. Navštívte Rakúsko, prejdite cestu Großglockner High Alpine Road a užite si to, čo vám ponúka jedno z najkrajších miest Álp.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Großglockner High Alpine Road


1. Aké je dĺžka rakúskej cesty Großglockner High Alpine Road?
- Cesta má celkovú dĺžku 48 km.

2. Koľko stošesťročných tunelov sa nachádza na tejto ceste?
- Na ceste sa nachádza päť stošesťročných tunelov.

3. Aké je maximálne povolené rýchlostné obmedzenie na Großglockner High Alpine Road?
- Maximálne povolená rýchlostná obmedzenie je 50 km/h pre osobné autá a 40 km/h pre motocykle a iné vozidlá s jedným štvorkolovým vozidlom.

4. Je povolené používať alpské mince alebo karty, aby sa platilo na tejto ceste?
- Áno, je povolené používať alpské mince alebo karty, aby sa platilo za vstup na Großglockner High Alpine Road.

5. Sú povolené nákladné vozidlá a karavany na tejto ceste?
- Áno, nákladné vozidlá a karavany s maximálnou dĺžkou 12 metrov a šírkou 2,55 metra sú povolené na tejto ceste.

6. Ktoré obdobie je najlepšie na návštevu Großglockner High Alpine Road?
- Najlepšie obdobie na návštevu je od mája do októbra, keď je cesta otvorená a počasie je priaznivé.

7. Aká je nadmorská výška najvyššieho bodu na Großglockner High Alpine Road?
- Najvyšší bod cesty je na nadmorskej výške 2 504 metrov nad morom.

8. Sú na tejto ceste k dispozícii toalety a stravovacie zariadenia?
- Áno, sú k dispozícii toalety a stravovacie zariadenia na rôznych miestach pozdĺž cesty.

9. Je potrebné platiť poplatok za vstup na Großglockner High Alpine Road?
- Áno, je potrebné platiť poplatok za vstup na túto cestu. Poplatok sa líši v závislosti od typu vozidla a sezóny.

10. Aké zaujímavé miesta a atrakcie sú na Großglockner High Alpine Road?
- Na tejto ceste je veľa zaujímavých miest a atrakcií, vrátane návštevného centra Kaiser-Franz-Josefs-Höhe, vyhliadkovej plošiny Edelweissspitze a múzea aut a motocyklov v Ferleiten.


Počasie Rakúsko Großglockner High Alpine Road


Großglockner High Alpine Road je známa svojou nádhernou krajinou a vynikajúcou panorámou rakúskej prírody. Vedie cez pohorie Tauern v rakúskych Alpách a je jednou z najvyšších ciest v Európe. Okrem toho, že je táto cesta populárnym turistickým cieľom, ponúka aj úžasaný pohľad na horské štíty, ledovce a zelené údolia.

Jedným z najzaujímavejších aspektov tejto cesty je jej neustále meniace sa počasie. Práve vďaka svojmu horskému charakteru je atmosféra okolo Großglocknera známa svojou nepredvídateľnosťou. Môže sa tu v priebehu jedného dňa vyskytnúť slnečné počasie, zamračené oblohy, prívalový dážď alebo dokonca sneženie.

Vplyvom výšky a horskej topografie je počasie v okolí Großglocknera často chladnejšie a vetrenejšie ako inde v Rakúsku. Letné mesiace sú obvykle najpríjemnejšie, s teplotami dosahujúcimi priemerných 15-20 °C. Avšak aj tu sa môžu vyskytnúť teplotné extrémy a miestami môže byť aj chladnejšie.

Veľmi častá je variabilita počasia. Môžete zažiť rannú hmlovú závej alebo nádherné slnečné ráno, ktoré sa postupne mení na búrkové popoludnie. Kvôli prudkým zmenám počasia je dôležité byť pripravený a mať so sebou vhodné oblečenie. Turisti, ktorí navštívia túto oblasť, by mali mať so sebou teplé bundy, vrstvený odev a ochranný odev pred dažďom. V zime je zase dôležité mať pri sebe zimné oblečenie a vybavenie na jazdu po zasneženej ceste.

Napriek nepredvídateľnosti počasia je cesta Großglockner High Alpine Road stále obľúbená nielen u miestnych obyvateľov, ale aj u návštevníkov z celého sveta. Tí, ktorí túto cestu navštívia, majú možnosť zažiť jedinečné dobrodružstvo v objavovaní krás rakúskych Alp a obdivovať majestátne výhľady.

Celkovo je počasie na Großglockner High Alpine Road záležitosťou, ktorá treba mať na pamäti pri plánovaní výletu na túto úžasnú cestu. Je nevyhnutné sledovať aktuálne predpovede počasia a prispôsobiť sa aktuálnym podmienkam. Využiť možné dážďové prestávky a slnečné okná, ktoré sa môžu objaviť a ponúknuť nádherné výhľady na krásy rakúskych hôr.

Großglockner High Alpine Road je miestom, kde každý nadšenec prírody môže zažiť a obdivovať fascinujúce počasie a krásy rakúskych hôr. Treba si len uvedomiť jeho rozmanitosť a pripraviť sa na všetky možnosti, ktoré ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky