Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park South Luangwa

Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park South Luangwa


1. Kde sa nachádza Národný park South Luangwa?
- Národný park South Luangwa sa nachádza v Zambii na severovýchode krajiny.

2. Ako sa dostanem do národného parku South Luangwa?
- Najlepšie je cestovať do hlavného mesta Zambie, ktorým je Lusaka a odtiaľ si zabezpečiť dopravu do národného parku South Luangwa. Existujú pravidelné letecké spojenia medzi Lusakou a Mfuwe, ktorý je hlavným vstupom do parku.

3. Kedy je najlepšie navštíviť Národný park South Luangwa?
- Najlepší čas na návštevu parku je od mäja do septembra, keď je suché obdobie a zvieratá sa sústreďujú okolo riek a vodných diel.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v národnom parku South Luangwa?
- V parku môžete vidieť širokú škálu zvierat, vrátane leva, slona, leoparda, geparda, zebry, hyeny a mnohých ďalších.

5. Aké aktivity sú k dispozícii v národnom parku South Luangwa?
- Medzi aktivity, ktoré je možné v parku absolvovať, patrí viacdňové safari, nočné prehliadky, prechádzky lyžiarskymi túrami a jazdu na koni.

6. Aké ubytovacie možnosti majú návštevníci národného parku South Luangwa?
- V parku sa nachádza niekoľko lodžií a táborov, ktoré poskytujú rôzne ubytovanie, od luxusných až po kempovanie v prírode.

7. Mám sa obávať divokej zveri v parku?
- V parku je vhodné dodržiavať bezpečnostné pokyny a radšej nech sa o vaše potreby postarajú miestni sprievodcovia, ktorí poznajú miesto a zvieratá najlepšie. Divoká zver sa väčšinou bude snažiť vyhnúť vás a prípadné konflikty sa v zásade nevyskytujú.


Dovolenka Zambia Národný park South Luangwa


Dovolenka v Zambií je skutočným dobrodružstvom pre tých, ktorí túžia spoznať prírodnú krásu a bohatstvo divočiny v celej svojej nespútanej sláve. A jedným z najimpresívnejších miest, ktoré si turista v Zambií nemôže nechať ujsť, je Národný park South Luangwa.

Situovaný na východe krajiny, Národný park South Luangwa je jedným z najstarších a najznámejších národných parkov v Zambií. Tento nádherný park, ktorý pokrýva plochu viac ako 9 000 km2, je domovom obrovského množstva divokej zveri a vtáctva.

Jedným z najväčších lákadiel Národného parku South Luangwa je jeho bohatstvo afrických safari zážitkov. Park sa môže pochváliť vysokou koncentráciou zveri, vrátane "veľkej pätnástky" trofejných druhov, medzi ktoré patrí slon africký, lev africký, leopard africký, nosorožec či plameňák afrikánsky. Navyše, park je známy aj svojimi impozantnými populáciami zebrov, žiráf a bufalov. Upútajú vás tiež vzácne druhy antilop a mnohé ďalšie druhy vtáctva.

Prežiť safari v Národnom parku South Luangwa je podobné ako vstúpiť do iného sveta. S jeho hustou, zeleňou krytou krajinou, pôvodnými baobabovými stromami a riekou Luangwa v strede parku, sa turisti ocitnú v srdci divočiny. Môžete sa vydať na nočnú jazdu v aute so svetlami a zažiť úplne iné zvierací život v akcii.

Pokiaľ sa rozhodnete preskúmať park peši, môžete sa pridať ku skupinám skúsených rangerov a stráviť niekoľko dní v divočine. Táto možnosť vám poskytne úplne iný pohľad na divokého sveta a umožní vám spoznať drobné detaily života a prispôsobenie sa niektorým zo živočíchov.

Okrem toho Národný park South Luangwa ponúka aj možnosť navštíviť miestne komunity a spoznať kultúru a tradície miestneho obyvateľstva. Turisti môžu vidieť miestnych rybárov v akcii, vyrábať ručné práce alebo sa oboznámiť s miestnymi gastronomickými špecialitami. Táto skúsenosť vám poskytne náhľad na autentický život v Zambií a ukáže vám, že táto krajina je oveľa viac ako len divoká príroda.

Dovolenka v Národnom parku South Luangwa je jedným z najžiadanejších zážitkov pre milovníkov prírody a vášne pre dobrodružstvo. Tento úžasný park v Zambií vás pohltí svojou krásou a uprostred divočiny vás prenesie do iného sveta. Nie je prekvapením, že mnoho turistov si túto destináciu neľutuje a túži po jej návrate.


Letenka Zambia Národný park South Luangwa


Ak hľadáte dobrodružstvo a prírodu, potom by ste mali zvážiť návštevu Národného parku South Luangwa v Zambii. Tento národný park ponúka nádherné pohľady a bohatú faunu a flóru, ktoré určite stojí za pozretie.

Ako sa tam dostať? Najlepšou voľbou by bola letenka do Zambie a odlet na letisko Mfuwe, ktoré sa nachádza v blízkosti vchodu do Národného parku South Luangwa. Toto letisko je dostupné z JAR, Nairobi a Lusaky a poskytuje pravidelné lety počas celej turistickej sezóny.

Národný park South Luangwa je domovom pre viac ako 60 druhov cicavcov, vrátane leva, geparda, slona, krokodíla, rýbavoľha, hipopotama a mnohých ďalších. Počas vašej návštevy by ste nemali vynechať nočné safari, ktoré vám umožní vidieť niektorých z týchto zvierat v plnej akcii. Park je tiež ideálnym miestom pre obdivovanie vtáctva, s viac ako 400 druhmi divokej hydiny, ktoré sa tam bežne vyskytujú.

Ak hľadáte ubytovanie, môžete vybrať medzi rôznymi možnosťami v okolí Národného parku South Luangwa. Medzi najobľúbenejšie patria lodže, ktoré ponúkajú luxusný pobyt, ale existujú aj kamenné chaty a stany, v ktorých prespíte v prirodzenom prostredí.

Ďalšou zaujímavou skutočnosťou o Národnom parku South Luangwa je, že to bola jedna z prvých národných parkov v Afrike, ktoré boli založené na ochranu divokých zvierat. Toto miesto navyše ponúka aj možnosti zážitkov s miestnymi komunitami, čo vám umožní vidieť a zažiť zambickú kultúru a spôsob života.

Ak hľadáte dobrodružstvo a nezabudnuteľné zážitky, Národný park South Luangwa v Zambii jednoznačne stojí za návštevu. Preto si zarezervujte letenku a vyberte sa do jedného z najkrajších miest na svete.


Počasie Zambia Národný park South Luangwa


Zambia je africká krajina známa svojou bohatou divokou prírodou a jedinečnými národnými parkami. Jedným z najznámejších parkov v Zambii je Národný park South Luangwa, ktorý je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín a ponúka návštevníkom úžasný zážitok.

Počasie v Národnom parku South Luangwa je ovplyvnené tropickým podnebím, ktoré je typické pre túto časť kontinentu. Toto oblasť je známa svojimi dlhými suchými obdobiami a krátkymi daždivými mesiacmi. Sušné obdobie začína v mesiacoch máj až október, keď prichádza obdobie nízkych zrážok a vysokých teplôt. Počas týchto mesiacov môže teplota stúpať až na 40 ° C a suché podmienky sú charakterizované vypálenou krajinou a menej vegetáciou.

Koniec sušného obdobia, teda november až apríl, prináša zmeny v počasí. Teploty sú nižšie a pohybujú sa okolo 25 ° C a boli by ste prekvapení, ale toto je obdobie zrážok. Obdobie dažďov prináša obnovu krajiny s jasnými farbami a bohatou vegetáciou. Rieky a jazera sú naplnené vodou a divoké zvieratá nachádzajú celú škálu potravy. Toto je tiež čas, kedy je park plný vtákov a migrácia zvierat je veľmi obľúbená atrakcia.

Národný park South Luangwa je preslávený hlavne pre svoje bohatstvo divokej zveri. Medzi najčastejšie vidieť živočíchy v parku patria levy, leopardy, slony, zebry, antilopy a nilské kone. Títo divokí obyvatelia si vychutnávajú rovnováhu počasia a prispôsobili sa zmenám v rastlinnom pokrytí.

Pre návštevníkov je najlepším obdobím na cestovanie do Národného parku South Luangwa obdobie dažďov, kedy je fauna a flora najbohatšia a park je plný energie a života. Turisti môžu využiť rôzne turistické trasy a safari jazdy v parku, ktoré im umožnia vidieť tieto úžasné tvory v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho je tu aj možnosť sledovať migráciu rýb vo veľkých riekach, ktorá je tiež skvelým zážitkom.

Zambia Národný park South Luangwa je skutočným klenotom Afriky. Jeho jedinečné počasie a biodiverzita ho robia jedným z najžiadanejších cieľov pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Ak hľadáte skúsenosť s africkou divokou prírodou, Národný park South Luangwa vám ponúkne všetko, čo si môžete priať.


Ubytovanie Zambia Národný park South Luangwa


Národný park South Luangwa v Zambii nie je len obľúbenou destináciou pre safari. Je to miesto, kde môžete zažiť skutočnú Afriku v jej najprírodnejšom stave. Ak sa rozhodnete navštíviť tento park, dobrým miestom na ubytovanie bude pobyt v jednej z jeho mnohých lodge.

Jednou z najpopulárnejších lodge v parku je Mfuwe Lodge. Mfuwe Lodge je elegantná, ale zároveň pohodlná lodge situovaná v južnej časti parku. Okolo lodge sa nachádza nádherná príroda a často sa tam zdržiavajú zvieratá, ako sú slony, hipopotami a hyeny. Majitelia ponúkajú hosťom rôzne programy, napríklad ranné a nočné safari alebo prechádzky po parku s pokojnými slonmi.

Ďalšou možnosťou ubytovania je Kapani Lodge. Táto lodge sa nachádza pri rieke Luangwa a ponúka nádherný výhľad na okolitú prírodu. Hostia sa môžu tešiť z prechádzok po parku, nočného safari alebo relaxovať v záhrade plnej zeleniny a kvetov. Kapani Lodge majitelia ponúkajú aj možnosť využiť bazén na ochladenie sa po dni strávenom na slnku.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, navštívte Chinzombo Lodge. Táto lodge je najluxusnejšou možnosťou ubytovania v parku, kde sú hostia očakávaní s výbornou servisom a jedlom počas svojho pobytu. Chinzombo Lodge sa nachádza trochu mimo parku a tak ponúka hostiam maximum súkromia. V lodge sa nachádza aj bazén, ktorý je čistý a osviežujúci po dni strávenom v teplotách Sahary.

Zambii Národný park South Luangwa ponúka turistom nielen možnosť stretnúť sa so zvieratami, ale aj poobzerať si krásu prírody. Lodge, ktoré sú v parku k dispozícii, sú vynikajúcou voľbou, ak hľadáte maximálny komfort počas svojho safari. V lodge sa budete cítiť ako doma a vďaka ich vybaveniu sa budete môcť sústrediť na svoje dobrodružstvo v prírode.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky