Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Viktoriiny vodopády

Ubytovanie Zambia Viktoriiny vodopády


Zambia je africká krajina, ktorá je najznámejšia svojimi Viktoriinymi vodopádmi. Tieto vodopády sú jedným z najkrajších prírodných zázrakov na svete a atrakcia, ktorá priťahuje milióny turistov každý rok. Ak hľadáte perfektné miesto na ubytovanie počas vášho výletu do Zambia, neexistuje lepšia voľba ako Viktoriin vodopád.

Okrem breathtaking Victoria Falls, Zambia je domovom pre množstvo krásnych parkov a prírodných rezervácií. Tieto oblasti sú plné divokej zveri, ktorú si môžete pozrieť na blízko. Väčšina ubytovania v okolí Victoria Falls je dizajnovaná tak, aby bolo v soulade s prírodou, takže môžete očakávať, že sa budete nachádzať v príjemnom a zároveň luxusnom prostredí.

Najlepšie možnosti ubytovania blízko Victoria Falls sú bungalovy, ktoré sa nachádzajú priamo pri rieke Zambezi a ponúkajú úžasné výhľady na vodopády. Tieto bungalovy majú väčšinou terasu alebo balkón, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad počas raňajok alebo večierok. V týchto bungalovoch môžete zažiť unikátne zážitky, ako napríklad pozorovanie krokodílov alebo húseniek, ktoré sa pasú na stromoch.

Okrem bungalovov a hotelov sú k dispozícii aj luxusné safari kempy, ktoré sú zvyčajne umiestnené na súkromnom pozemku alebo v prírodnej rezervácii. Tieto kempy sú navrhnuté tak, aby sa zlúčili s prírodou a umožnili vám vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Kempy sa vyznačujú súkromím, takže môžete relaxovať bez rušenia iných hostí.

Niektoré z týchto safari kempov ponúkajú aj rôzne aktivity, ktoré sú zahrnuté v cene, ako napríklad prehliadky, rybolov, jazdu na koni, rafting a iné. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do prírody a vyskúšať si rôzne aktivity.

Celkovo povedané, ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok s krásnym ubytovaním, potom by ste mali skúsiť ubytovanie blízko Victoria Falls. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú kombináciu luxusu a prírody, ktorá vám zaručí nezabudnuteľný zážitok. Okrem skvelého ubytovania sa taktiež môžete tešiť na jedinečné aktivity a možnosti pozorovať divokú zver v jej prirodzenom prostredí.


Počasie Zambia Viktoriiny vodopády


Zambia je nádherná africká krajina a je známa pre svoje fascinujúce prírodné krásy. Jedným z najvýznamnejších miest, na ktoré sa turisti vrhajú, sú Viktoriiny vodopády. Táto impozantná vodná hmota na rieke Zambezi je jednou z najväčších atrakcií tejto oblasti.

Viktoriiny vodopády sa nachádzajú na pomedzí Zambia a Zimbabwe, hoci väčšina vodopádov sa nachádza na strane Zambie. Pomenované po britského kráľovnú Viktoriu, tieto vodopády sú tiež známe ako "Umupelelezi", čo vo vzťahu k miestnemu jazyku lozi znamená "dym kričiaceho". To je veľmi príznačný opis preto, že keď voda padá z výšky a narazí na zamorské skaly, vzniká veľké zrkadlo vodnej pary a tiež pôsobí pôsobivý zvuk, ktorý sa ozýva z diaľky.

Jedným zo zaujímavých faktov o Viktoriinych vodopádoch je, že patria medzi najväčšie na svete. Sú približne 1,7 kilometra široké a v najširšom bode sa voda na výšku prepadne až 108 metrov. Toto impozantné prepadanie vytvára obrovský oblak vodnej pary, ktorá sa môže vidieť až z diaľky 30 kilometrov. Keď je vodopád v úplnom rozsahu, existuje viac ako poloha tóny vody, ktoré sa prepadajú z výšky.

Kráse vodopádov však môže pomáhať aj miestne počasie. Zambia, rovnako ako celé južné pobrežie Afriky, sa nachádza v tropickom podnebnom pásme, čo znamená, že má teplé a suché obdobie v zimnom období a horúce a daždivé obdobie v lete.

Počas období sucha, ktoré sa koná od mája do októbra, sa ale nepretržité prietoky vody na Viktóriinom vodopáde zužujú na niekoľko vodných tokov. V dôsledku toho sa ich impozantnosť môže znížiť, ale zároveň poskytuje turistom jedinečnejšie skúsenosti. Niekedy je dokonca možné prejsť po piesočnej ploche priamo pod strmé prepadávajúce sa vody.

Počas daždivého obdobia, ktoré trvá od novembra do apríla, sa zase vytvoria masívne prietoky vody a vodopády dosahujú svoj maximálny stupeň spektakulárnosti. Je však potrebné byť opatrný, keďže je to aj obdobie vysokého záplavového rizika.

Zambia ponúka skutočne jedinečné a úžasné skúsenosti pre turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Viktoriine vodopády. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť, budete mať možnosť obdivovať úchvatnú prírodnú krásu týchto vodopádov a byť zasiahnutým ich ohromujúcim zvukom a zvlnením vodnej pary.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Viktoriiny vodopády


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú vodopády Victoria?
2. Aká je výška vodopádov Victoria?
3. Aká je šírka vodopádov Victoria?
4. Prečo sú vodopády Victoria také populárne medzi turistami?
5. Aké aktivity možno v blízkosti vodopádov Victoria robiť?

Odpovede:

1. Vodopády Victoria sa nachádzajú na rieke Zambezi, na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe.
2. Výška vodopádov Victoria je približne 108 metrov.
3. Šírka vodopádov Victoria je približne 1,7 kilometra.
4. Vodopády Victoria sú populárne medzi turistami kvôli svojej veľkosti a kráse, ako aj kvôli množstvu aktivít, ktoré je možné v okolí robiť.
5. V blízkosti vodopádov Victoria možno robiť rôzne aktivity, ako napríklad rafting, bungee jumping, lietanie helikoptérou, prehliadku na slone, alebo návštevu národného parku.


Dovolenka Zambia Viktoriiny vodopády


Dovolenka na Viktoriinych vodopádoch v Zambii je jedinečný zážitok, ktorý si nenechá ujsť žiadny milovník prírody a dobrodružstva. Tieto majestátne vodopády sa nachádzajú na rieke Zambezi, ktorá tvorí hranicu medzi Zambiou a Zimbabwe.

Viktoriiny vodopády sú najväčšie vodopády v Afrike a patria medzi jedno z najkrajších prírodných divov sveta. Ich názov získali od britského objaviteľa Davida Livingstona, ktorý ich pokrstil po britskej kráľovnej Viktorii. V miestnom jazyku sú však známe ako Mosi-oa-Tunya, čo znamená "hromový dym" v jazyku kmene Lozi.

Pri pohľade na okolitú krajinu a mohutné vodné útvary, je jednoduché pochopiť, prečo boli tieto vodopády v roku 1989 zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Sú jedným z najimpozantnejších prírodných úkazov, ktoré môžete zažiť.

Ak plánujete dovolenku na Viktoriinych vodopádoch, mali by ste zvážiť návštevu v období od júla do októbra, kedy je v toku Zambezi menší prílev vody a vodopády sa môžu vidieť v celej svojej kráse. V tomto období sa dá tiež podnikať rôzne aktivity ako rafting, lodná plavba, alebo adrenalínový skok z mosta.

Pre dobrodruhov a milovníkov adrenálínu je možnosť bungee jumpingu zo známeho mosta Victoria Falls Bridge jedinečným zážitkom. Skok z výšky 111 metrov nad priepasťou a rýchlosťou viac ako 100 km/h vám určite príjemne zrýchli srdce.

Okrem toho, môžete si dopriať aj lodnú plavbu riečnym člnom po Zambezi. Budete mať možnosť vidieť slávneho kráľa zvieraťov - mohutného hipopota, ako si čučia v rieke, alebo typické zambijské slony, ktoré sa kúpajú v blízkom okolí. Pre milovníkov vtáctva je tu hneď vedľa vodopádov Národný park Mosi-oa-Tunya, kde môžete pozorovať rôzne druhy vtákov v ich prirodzenom prostredí.

Po dni plnom dobrodružstva si môžete oddýchnuť v jednom z mnohých luxusných hotelov a rezortov, ktoré sú roztrúsené v okolí. Odtiaľ môžete mať dokonalý výhľad na vodopády zo svojho balkóna alebo si dopriať relaxáciu v bazéne, zatiaľ čo počúvate zvuk padajúcej vody.

Dovolenka na Viktoriinych vodopádoch v Zambii je nádherný zážitok, ktorý ponúka neobyčajnú prírodu a dobrodružstvo. Ak si chcete vychutnať jedinečnú kombináciu divokosti a krásy, neváhajte a naplánujte si túto dovolenku. Urobíte tak skvelý rozhodnutie, ktoré vám zaručene zostane v pamäti na celý život.


Letenka Zambia Viktoriiny vodopády


Ak hľadáte dovolenku, kde sa spojí prírodná krása a kultúra, Zambia je jedným z najlepších možných miest na svete. A ak jedným z cieľov vašej cesty je navštíviť jedno z najkrajších miest na svete - Viktoriiny vodopády, môžete si byť istí, že letenka Zambia Viktoriiny vodopády je tou správnou voľbou pre vás.

Viktoriiny vodopády sa nachádzajú na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe a sú jedným z najväčších a najkrajších prírodných divov na svete. Tieto ohromujúce vodopády sú dlhé až 1700 metrov a majú výšku 108 metrov, takže vôbec nie je prekvapujúce, že sú považované za jedno z najkrajších miest na svete.

Napriek tomu, že Viktoriiny vodopády nie sú hlavným turistickým miestom v Zambii, sú stále nielen atrakciou turistov, ale aj dôležitou súčasťou miestnej ekonomiky a kultúry. Okrem turistických atrakcií, ako je rafting, pleskanie na vode alebo lietanie nad vodopádmi lietadlom, tu nájdete aj množstvo kultúrnych pamiatok a tradičných afrických dedín.

Keď si kúpite letenku Zambia Viktoriiny vodopády, môžete sa tiež tešiť na návštevu južnej časti Zambia, ktorá je plná prírodných krás a zvierat. Medzi najkrajšie miesta patrí Národný park Kafue a Národný park Mosi-oa-Tunya, kde môžete vidieť nielen lemurov, ale aj slony, žirafy, levice a krokodíly.

Zakúpením letenky Zambia Viktoriiny vodopády teda určite urobíte správnu voľbu, ktorá vám umožní prežiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú prírodných krás a zážitkov. Sme si istí, že sa sem budete radi vracať a že si zamilujete Zambiu tak ako my!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky