Objavte lety za najlepšie ceny

Zimbabwe Gweru Antelope Park

Dovolenka Zimbabwe Gweru Antelope Park


Zimbabwe je africká krajina bohatá na úchvatné prírodné scenérie a fascinujúcu divokú zver. Jedným z najlepších miest na objavovanie jej krás je mesto Gweru, ktoré sa nachádza v srdci krajiny. A ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, nemali by ste vynechať návštevu Antelope Parku.

Antelope Park je rezervácia zveri založená v roku 1987 s cieľom chrániť ohrozené druhy, ako sú levy, gepardy, zebry či antilopy. Okrem toho je tu mnoho exotických vtákov a ďalších živočíchov, ktoré predstavujú nepreberné množstvo farebného a rozmanitého sveta.

Pre mnohých je najväčším lákadlom stretnutie s levom. V Antelope Parku môžete mať jedinečnú príležitosť byť súčasťou leva pride. Tu totiž existuje program, ktorý umožňuje dobrovoľníkom pracovať a pomáhať s levmi, v rámci ktorého môžeme sledovať a prispievať k ich úsiliu o ochranu. Môžete sa naučiť o ich správaní a podieľať sa na každodenných starostiach, ako je krmenie, starostlivosť o mláďatá a výskum.

Ale Antelope Park nie je len o levoch. Ak máte radi adrenálínové športy, môžete si vyskúšať aj safari jazdu na koni. Projdete sa po krásnej krajine spolu so skúseným inštruktorom a objavujete úžasné scenérie a divokú zver, ktorá je v blízkosti. To vám poskytne jedinečný pohľad na život v divokej prírode a umožní vám sa zapojiť do ochrany a vedomia o tomto prostredí.

Okrem toho môžete ísť na prechádzku so zebrou alebo sa vyskúšať v chytaní ryby na rieke. Rovnako tak si tu môžete vychutnať pikniky, plavanie alebo sa jednoducho len relaxovať pri prírode.

Antelope Park ponúka aj širokú škálu ubytovacích možností, od elegantných chatiek až po luxusné stany pod hviezdami. Aby ste si užili skutočne autentický zážitok, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v srdci rezervácie. Týmto spôsobom sa ocitnete hlboko v prírode a budete mať možnosť počuť zvuky a spoznať všetky zvieratá, ktoré tu bývajú.

Ak túžite po dovolenke plnej dobrodružstva, fascinujúcej zveri a nádherných prírodných scenérií, návšteva Zimbabwe a Antelope Parku by mohla byť tou správnou voľbou. Táto rezervácia vám poskytne úžasné zážitky a jedinečnú možnosť byť súčasťou ochrany ohrozených druhov zvierat v ich prirodzenom prostredí. Určite patrí medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré si môžete navštíviť v Afrike.


Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Gweru Antelope Park


1. Kde sa nachádza Gweru Antelope Park v Zimbabwe?
Gweru Antelope Park sa nachádza v centre Zimbabwe, južne od hlavného mesta Harare.

2. Ako sa dostanem do Gweru Antelope Park?
Najlepšie je dopraviť sa do Harare a odtiaľ môžete cestovať na Gweru Antelope Park autom alebo verejnou dopravou.

3. Ako si môžem rezervovať ubytovanie v Gweru Antelope Park?
Rezervácie ubytovania v Gweru Antelope Park možno urobiť prostredníctvom oficiálnej webovej stránky parku alebo prostredníctvom cestovnej agentúry.

4. Aké aktivity sa dajú v Gweru Antelope Park robiť?
V Gweru Antelope Park môžete podnikať rôzne aktivity vrátane safari, sledovanie divokých zvierat, jazdenie vodným bicyklom, ako aj návštevu levy výskumného centra a miestnej farmy.

5. Aké je najlepšie obdobie v roku na návštevu Gweru Antelope Park?
Najlepšie obdobie na návštevu Gweru Antelope Park je od mája do októbra, keď je suché obdobie a môžete vidieť väčšie množstvo divokých zvierat.

6. Aké je vstupné do Gweru Antelope Park?
Vstupné do Gweru Antelope Park sa líši v závislosti od typu aktivity a dĺžky pobytu. Odporúča sa skontrolovať aktuálne ceny na webovej stránke parku.

7. Môžem vidieť leby vo voľnej prírode v Gweru Antelope Park?
Áno, v Gweru Antelope Park môžete vidieť leby vo voľnej prírode počas safari jazdy alebo pri účasti na iných aktivitách.

8. Je v Gweru Antelope Park možné byť v kontakte s levmi?
Áno, v Gweru Antelope Park je možné zúčastniť sa skúseností s levom, kde si môžete prísť blízko k týmto nádherným šelmám a dokonca sa s nimi vyfotiť.

9. Môžem sa v Gweru Antelope Park zúčastniť práce dobrovoľníka?
Áno, Gweru Antelope Park ponúka možnosti dobrovoľníckej práce, kde môžete pomáhať s ochranou divokých zvierat a zúčastňovať sa ich starostlivosti.

10. Existuje v Gweru Antelope Park možnosť ubytovania a stravovania?
Áno, v Gweru Antelope Park sú k dispozícii rôzne typy ubytovania a stravovanie je zabezpečené prostredníctvom reštaurácií a stravovacích možností v rámci parku.


Ubytovanie Zimbabwe Gweru Antelope Park


Zimbabwe je africká krajina, ktorá je známa pre svoje nádherné prírodné scenérie a fantastickú divokú zver. Ak hľadáte ubytovanie v Zimbabwe, určite nechcete premeškať oblasť Gweru Antelope Park.

Gweru Antelope Park je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Zimbabwe. Nachádza sa vo veľkej rezervácii, kde nájdete rôzne druhy divokej zveri. Okrem toho má Antelope Park aj veľkú farmu, na ktorej sú chované slony, krokodíly a papagáje.

Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, Antelope Park ponúka niekoľko možností. Môžete sa rozhodnúť pre tradičné ubytovanie v bungalo alebo si zarezervovať pobyt v tipecube alebo v špeciálnej drevenej kabíne. Tieto drevené kabíny poskytujú luxusné ubytovanie a majú krásny výhľad na zver v okolí.

K dispozícii sú tiež táborové miesta pre turistov, ktorí majú radi prírodnú atmosféru a chcú si uvariť na ohnisku. Každé táborové miesto má vlastný ohniskový gril, kde si môžete pripraviť jedlá zo surovín od miestnych obchodov.

Okrem krásneho ubytovania zohráva Antelope Park dôležitú úlohu v ochrane zvierat v Zimbabwe. Park je domovom mnohých rôznych druhov zvierat a svojimi programami pomáha zachovať divokú prírodu. V parku sa nachádza aj dobrovoľnícky program, ktorý umožňuje turistom zúčastniť sa na činnostiach, ktoré pomáhajú ošetrovať zvieratá. Takže okrem pobytu v krásnom prostredí môžete tiež poskytnúť cennú pomoc pre zvieratá v Afrických savanách.

Celkovo je Gweru Antelope Park skvelým miestom na návštevu pre každého, kto má radi prírodu a zvieratá. S jeho úžasným ubytovaním a rôznymi programami, ktoré ponúka, tu môžete zažiť skutočnú dobrodružnú atmosféru a zároveň prispieť k ochrane divokej zveri v Zimbabwe.


Letenka Zimbabwe Gweru Antelope Park


Zimbabwe je fascinujúcim cieľom pre turistov, ktorí túžia po vzrušujúcom safari zážitku v jednom z najkrajších afrických krajov. Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo, letenka do Zimbabwe smerujúca do Gweru, konkrétne do Antelope Parku, je tou správnou voľbou.

Antelope Park je prírodný rezervát nachádzajúci sa v západnej časti Zimbabwe, ktorý je domovom mnohým divokým zvieratám, vrátane slonov, nosorožcov, zebier, žiráf a mnohých ďalších druhov. Napriek tomu, že je známy ako najlepšie miesto pre safari v Zimbabwe, Antelope Park ponúka oveľa viac ako len pozorovanie zvierat.

Po príchode do letiska v Gweru, ktoré je hlavným mestom provincie Midlands v Zimbabwe, si turisti môžu najať miestneho sprievodcu alebo využiť organizované prepravné služby do Antelope Parku, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. Po príchode do areálu môžu návštevníci zažiť rôzne aktivity.

Jednou z najpopulárnejších činností je safari jazda. Táto aktivita vám umožní priblížiť sa k divokým zvieratám a sledovať ich v ich prirodzenom prostredí. Skúsený sprievodca vás bude sprevádzať cez bujnú krajinu a pomôže identifikovať a porozumieť jednotlivým druhom zvierat. Budete mať možnosť vidieť obrovské stáda zebier, divokých antilop či dokonca vzácnych nosorožcov.

Prochádzka so slonmi je ďalšou nezabudnuteľnou skúsenosťou v Antelope Parke. Táto interakcia umožňuje návštevníkom prísť do úzkého kontaktu so slonmi a dokonca si s nimi zobrať aj kratšiu jazdu. Je to mimoriadne blízky zážitok, ktorý vám umožní spoznať tieto impozantné tvory z prvej ruky a získať o nich veľa cenných poznatkov.

Okrem toho môžu turisti navštíviť aj miestne dedinky a dozvedieť sa viac o kultúre a životnom štýle miestnych obyvateľov. Návšteva detí v škole môže byť jednou z nemenej dojímavých skúseností.

Ak sa obávate ubytovania, nemusíte sa báť. V Antelope Parke sa nachádza niekoľko luxusných safari lodží a kempov, ktoré poskytujú pohodlné ubytovanie s výhľadom na jedinečnú krajinu a hudbu divokých zvierat.

Letenky do Zimbabwe smerujúce do Gweru, v špecifickejšom zmysle do Antelope Parku, sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú adrenalín vo svojich dovolenkách. Toto miesto ponúka širokú škálu aktivít, ktoré vás prenesú do srdca africkej divočiny. Nech už sa rozhodnete ísť na safari jazdu, prechádzku so slonmi alebo spoznať miestnu kultúru, v Antelope Parke zažijete nezabudnuteľnú dovolenku. Jednou letenkou sa do tohto úžasného miesta dostanete a zažijete zážitky, ktoré vám zostanú v pamäti na celý život.


Počasie Zimbabwe Gweru Antelope Park


Zimbabwe je krajina nachádzajúca sa v južnej Afrike, v ktorej prevláda subtropické alebo tropické podnebie. Na severe a vo vnútrozemí sú mierne zimy a teplé a vlhké letá. V Gweru, čo je mesto v strednej Zimbabwe, sa nachádza zaujímavé miesto zvané Antelope Park. Toto miesto má svoju vlastnú mikroklímu.

Antelope Park je útočisko pre ohrozené druhy zvierat, ktoré sa nachádzajú v približne 500 hektárov rozľahlej plochy. V Antelope Parku žijú levi, gepardy, antilopy a ďalšie ohrozené druhy. Podnebie v parku je zväčša tropické, zvyčajne so stálym teplom po celý rok a vysokou vlhkosťou.

V lete, od decembra do marca, je v Antelope Parku veľmi horúco a vlhko. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 30 až 35 stupňov Celzia, a vlhkosť vzduchu sa pohybuje medzi 70 až 80 percentami. Takáto vlhkosť môže byť pre mnohých ľudí strašidelná a môže spôsobiť únavu a dehydratáciu. Je dôležité dodržiavať pitný režim a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením.

V zime, od júna do augusta, má Gweru a Antelope Park sušší a chladnejší charakter. Priemerná maximálna teplota môže dosiahnuť iba 20 stupňov Celzia a celkové zrážky sú nízke. Avšak, na rozdiel od letných mesiacov, zima má málo alebo žiadne hmyz, čo je pre návštevníkov parku príjemný bonus.

Jeseň a jar, zvyčajne od septembra do novembra a od marca do mája, sú v Antelope Parku považované za najlepšie obdobie na návštevu. Teploty sú príjemné a vlhkosť vzduchu je nižšia ako v lete. Zo všetkých ročných období toto obdobie má najmenej zrážok a obyčajne je zasiahnuté len miernymi dážďami.

Počasie v Gweru a v Antelope Parku závisí od ročných období a mikroklímy v parku. Jeho zvieratá pochádzajú zo subtropických biotopov, a preto sa na toto prostredie dokonale prispôsobujú. Pre návštevníkov je dôležité sa podľa toho prispôsobiť a dôkladne sa pripraviť, aby si mohli vychutnať nádherné zvieratá a miestnu prírodu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky