Objavte lety za najlepšie ceny

Arménsko Jerevan

Počasie Arménsko Jerevan


Arménsko, jedna zo starobylých krajín Strednej Ázie, ponúka pestrú krajinu s dramatickým počasím vo svojom hlavnom meste Jerevan. Jerevan je položený na severe Arménska a leží v nadmorskej výške približne 1000 metrov nad morom. Jeho poloha a reliéf majú vplyv na miestne klimatické podmienky.

Jerevan sa nachádza v suchom kontinentálnom klíme, s horúcimi a suchými letami a studenými zimami. Letá sú všeobecne horúce a suché, s teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 25 ° C do 40 ° C. Dážď v lete je zriedkavý a môže sa vyskytnúť iba niekoľko dní počas celej letnej sezóny. Zelené parky v meste, ako napríklad Parková ulica a Botanická záhrada, sú miesto, kde miestni obyvatelia hľadajú úľavu pred horúčavami a slnkom.

Zimy v Jerevane sú studené a chladné, s minimálnymi teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od -5 ° C do -15 ° C. Jerevan je známy pre svoje krásne a zaujímavé vianočné a novoročné oslavy, ktoré zdobia mesto a pridávajú mu príjemnú atmosféru počas chladných mesiacov. Sneženie je bežné a Jerevan sa mení na kúzelné zimné mesto, kde sa deti môžu hrať v snehu a vytvárať snehulienky.

Jar a jeseň sa vyznačujú miernymi teplotami a miernymi zrážkami. Teploty sa pohybujú medzi 15 ° C a 25 ° C a občas sa vyskytnú dážďové búrky. Jar je obdobím, keď rastlinstvo začína kvitnúť a celé mesto sa mení na krásne zelené prostredie.

Okrem týchto sezónnych zmien je Jerevan tiež známy pre svoje výrazné denné teplotné rozdiely. Teploty môžu byť veľmi nízke ráno a večer, ale môžu stúpať až na horúce úrovne počas dňa. To znamená, že je dôležité mať vhodné oblečenie, ktoré umožňuje prispôsobenie sa týmto rýchlym zmenám.

Celkovo je počasie v Jerevane pomerne predvídateľné, s jasnými a slnečnými letami a chladnými zimami. Jeho pestré klimatické podmienky poskytujú miestnym obyvateľom a turistom možnosť zažiť rôzne aspekty počasia počas svojej návštevy v tomto starobylom a pôvabnom meste.


Letenka Arménsko Jerevan


Ak sa chystáte navštíviť Arménsko, veruže nie je nič lepšie ako zažiť kúzlo a krásu krajiny. A čo lepšie, ako cestovať tam prostredníctvom letu? Letenka do Arménska, konkrétne do jeho hlavného mesta Jerevanu, je tou najlepšou možnosťou pre rýchlejšie a pohodlnejšie cestovanie.

Arménsko je zaujímavá krajina, plná histórie a kultúry, s čím sa môžete stretnúť dokonca aj v uličkách mesta. Samozrejme, hlavným centrom kultúry a zábavy bude hlavné mesto Jerevan. S veľkolepou architektúrou, skvelými výhľadmi na hory a starodávnymi pamiatkami sa Jerevan určite neunikne vašej pozornosti. Keďže sa nachádza v západnej časti krajiny, je to správny bod vstupu do Arménska.

Ako sa tam dostanete? Letecká doprava je jedným z najpoužívanejších spôsobov cestovania do Jerevanu. Hoci Arménsko nie je známe bohatými leteckými siete s množstvom príletov, najznámejší letecký dopravca s destináciou do Jerevanu je Arménia Air Company. Táto letecká spoločnosť má pravidelné lety zo svojich báz v Moskve, Dubaji, Tel Avive a v niekoľkých iných miestach.

Ceny leteniek sú preto zvyčajne závislé na sezóne a súvisiacej dopytovej aktivite. Letenka z Moskvy do Jerevanu môže stáť približne 100€, z Tel Avivu niečo viac. Ak sa vám podarí zachytiť ponuku alebo zvládnete včasnú rezerváciu, cena sa môže znížiť na polovicu.

Avšak, nezabúdajte, že vyjadrenie ceny letenky by nemalo byť jediným rozhodovacím faktorom. Zvážte aj ďalšie faktory ako napríklad leteckú spoločnosť, ktorá ponúka určitú letenku. Na základe recenzií preverte, aké služby a pohodlie môžete očakávať na palube - od kvality občerstvenia, pohodlia sedadiel až po okruh letových časov. Preto pred kúpou letenky preštudujte dobre všetky ponuky a pripravte sa na to, čo vás na palube môže očakávať.

Priamo v meste Jerevan sa nachádza medzinárodné letisko Zvartnots, ktorého prevádzkovateľmi sú Meno Aéroports Holding a VIE Group. Letisko sa nachádza vzdialené asi 10 km západne od centra mesta, takže cestovanie do centra mesta trvá len niečo okolo 20 minút.

Celkovo, letenka do Arménska je výbornou voľbou, ak plánujete cestovať do tejto krajiny. Na palube lietadla vás čakajú skvelé služby, ktoré vám urobia cestovanie pohodlnejšie. A keďže Arménsko je krajina plná zaujímavých miest a pamiatok, vylepšenie cestovania o let podniknutý cez linku do Jerevanu vám určite prináša oveľa väčšie dobrodružstvo, ktoré si zapamätáte do konca života.

Keď sa vás niekto opýta, ako sa dostať do Arménska, odpovedzte: „letieť, samozrejme!"


Dovolenka Arménsko Jerevan


Jerevan, hlavné mesto Arménska, je krásnym a fascinujúcim miestom, ktoré ponúka návštevníkom mnoho zážitkov a pamiatok. Jeho bohatá história, kultúrna dedičina a úchvatná príroda robia z Jerevanu ideálnu destináciu pre dovolenku.

V jednom z najstarších kontinuálne obývaných miest na svete ponúka Jerevan nádherné historické pamiatky. Napríklad Etchmiadzinský chrám, ktorý je najstarším kresťanským kostolom na svete. Jeho vznik sa datuje do 4. storočia a je známy svojou nádhernou architektúrou a umeleckými dielami. Ďalšou zaujímavou pamiatkou je Zvartnotsovský chrám z 7. storočia, ktorý bol základom dobytsia UNESCO.

Okrem historických pamiatok je Jerevan tiež domovom mnohých kultúrnych inštitúcií a múzeí. Arménske národné múzeum ponúka prehľad o histórii a kultúre krajiny. Miesto neďaleko centra mesta, nazývané Muzejní štvrtok, je skvostom pre obdivovateľov umenia, s množstvom galérií a umeleckých diel od domácich aj medzinárodných umelcov.

Pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít je Jerevan obklopený nádhernou krajinou. Arménsky Genocídny pamätník, ktorý sa nachádza na vrchu Debed, ponúka úchvatné výhľady na celé mesto a okolité pohoria. Sundeľa, malebný región v blízkosti Jerevanu, je obľúbeným miestom na turistiku a horské túry.

Ak máte radi miestne jedlo, Jerevan je pre vás pravým miestom. Arménska kuchyňa je bohatá na chuťové kombinácie a jedlo sa pripravuje s vášňou. Skúste napríklad khorovats, tradičné mäsové špízy, alebo lavash, tenký chlebík, ktorý ako prvý vstúpil na zoznam nehmotného dedičstva UNESCO.

Jerevan je tiež známy svojím pulzujúcim nočným životom. Mesto má mnoho štýlových barov, klubov a reštaurácií, kde môžete stráviť príjemné večery. Jerevan je tiež domovom mnohých festivalov a kultúrnych podujatí, ako je napríklad Yerevan Wine Days, ktorý slávi arménsky vínny priemysel.

Návšteva Jerevanu toho má pre návštevníkov veľa ponúknuť. Od histórie a kultúry po prírodu a nočný život, toto mesto je jedinečnou dovolenkovou destináciou. Získate príležitosť objaviť nádherné pamiatky, ochutnať vynikajúcu arménsku kuchyňu a spoznať pohostinnosť miestnych obyvateľov. Ak sa chystáte na dovolenku, nezabudnite zaradiť Jerevan na zoznam vašich možných destinácií.


Ubytovanie Arménsko Jerevan


Jerevan, hlavné mesto Arménska, je krásnym a historicky bohatým miestom, ktoré ponúka veľa možností na ubytovanie. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, nájdete tu veľa rôznych možností na nocľah.

Pre tých, ktorí preferujú luxus a pohodlie, sú k dispozícii rešpektované hotely. Niektoré z nich sú dokonca významnými pamiatkami samé osebe. Napríklad hotel Marriott Yerevan je skvelou voľbou pre tých, ktorí si prajú zážitok z moderného ubytovania s prvotriednymi službami. Hotel Armenia je ďalším luxusným hotelom, ktorý sa nachádza v samotnom srdci mesta a ponúka krásne izby s výhľadom na Arménsky dram.

Pre tých, ktorí preferujú menšie a útulnejšie hotely alebo penzióny, Jerevan ponúka mnoho možností. Hotel Cascade je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú moderné a elegantné ubytovanie s výhľadom na horu Ararat. Iris hotel je malý rodinný hotel so všetkým potrebným vybavením a blízkosťou centra mesta.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sú v meste k dispozícii lacnejšie možnosti ubytovania, napríklad hostely. Hostel Glide je známy svojou príjemnou atmosférou a cenovo dostupnými cenami, pričom sa nachádza v blízkosti hlavných pamiatok Jerevanu. Hostel Dostoevsky je ďalšou obľúbenou voľbou a ponúka spoločenskú miestnosť a zdieľané spálne za nízke ceny.

Okrem tradičného ubytovania je Jerevan tiež plná možností súkromného ubytovania. Airbnb a iné podobné platformy ponúkajú široký výber apartmánov a súkromných izieb, ktoré môžete prenajať od miestnych obyvateľov. Táto možnosť vám umožní zažiť autentickú arménsku pohostinnosť a získať tipy a odporúčania miestnych ľudí.

Ak sa chcete ponožiť ešte viac do miestnej kultúry, môžete si vyskúšať aj pobyt v tradičnej arménskej kmeňovej dome zvanom "kamurj". Tieto domy ponúkajú jedinečný zážitok so svojou pôvodnou architektúrou a zariadením. Niektoré z nich boli zrenovované na turistické účely a ponúkajú ubytovanie a služby, ako sú tradičné arménske jedlá a hudobné vystúpenia.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť ubytovania v Jerevane, budete mať príležitosť zažiť bohatú arménsku kultúru, vychutnať si jedinečnú kuchyňu a objaviť históriu tohto fascinujúceho mesta. Jerevan je skutočne jedným z najlepších miest na ubytovanie v Arménsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Jerevan


Často sa kladúce otázky o Arménsku a Jerevane môžu týkať rôznych tém, od kultúry a histórie až po cestovanie a informácie o meste. Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí:

1. Kde sa nachádza Arménsko a Jerevan?
Arménsko je krajina v južnom Kaukaze na pohorí Arménskej vysočiny a Jerevan je hlavné mesto Arménska. Nachádza sa na východe krajiny, blízko hraníc s Tureckom a Gruzínskom.

2. Aké je hlavné letisko v Jerevane?
Hlavné letisko v Jerevane je Letisko Zvartnots International (Letisko Zvartnots).

3. Aké sú najlepšie časy na návštevu Jerevanu?
Najlepšie obdobie na návštevu Jerevanu je na jar alebo na jeseň, keď je počasie mierné a príjemné. Letá sú zvyčajne horúce a zimy chladné.

4. Aké je najznámejšie miesto na návštevu v Jerevane?
Echmiadzinská katedrála je jedným z najznámejších miest na návštevu v Jerevane. Je to najstaršia kresťanská katedrála na svete, stojí na mieste, kde sa predpokladá, že bol krstený svätý Grigor Lusavorich.

5. Aká je história Jerevanu?
Jerevan má bohatú a starú históriu, ktorá siaha až do staroveku. Mesto bolo založené v roku 782 pred Kr. kráľom Argishtim I. z Urartu. Bolo kontrolované rôznymi mocnosťami vrátane Perzskej ríše, Byzantskej ríše a Osmanskej ríše. V roku 1918 sa stalo hlavným mestom nezávislého Arménska.

6. Aké sú tradičné jedlá Arménska?
Tradičné jedlá Arménska zahŕňajú khorovats (grilované mäso), dolma (plnené hroznom listami), lavash (tradičný nekvasený chlieb) a khachapuri (syrový chlieb).

7. Kde si môžem kúpiť tradičné suveníry v Jerevane?
Na nákup tradičných suvenírov v Jerevane sa môžete vybrať na Vernisáž, ktorý je obrovský trh s rôznymi výrobkami vrátane ručne vyrobených keramiky, šperkov, kobercov a suvenírov.

Toto je len niekoľko otázok a odpovedí o Arménsku a Jerevane. Ak máte ďalšie otázky, budem sa snažiť zodpovedať ich čo najlepšie.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky