Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary

Počasie Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary


Taita Hills Wildlife Sanctuary je jedným z najobľúbenejších miest turistov v Keňa. Nachádza sa v južnej časti krajiny, v blízkosti hraníc s Tanzániou. Táto oblasť je známa svojou bohatou divokou faunou a flórou.

Počasie v Taita Hills Wildlife Sanctuary je ovplyvnené viacerými faktormi. Nachádza sa na pomedzí roviny a vrchov, čo znamená, že tu môžete zažiť rozdielne podnebie v závislosti od nadmorskej výšky. Všeobecne sa však vyskytujú dva hlavné ročné obdobia - suché a daždivé.

Suché obdobie sa v Taita Hills Wildlife Sanctuary strieda s daždivým obdobím. Suché obdobie trvá zvyčajne od decembra do marca a júlia a je charakterizované minimálnym množstvom zrážok a vysokými teplotami. V týchto mesiacoch môže teplota stúpať až na približne 35 °C. Kvôli nedostatku zrážok sa aj rieky a jazerá v oblasti vysušujú, čo prináša obmedzený prístup k vode pre zvieratá.

Daždivé obdobie naopak pripravuje prírodu ožiť. Trvá od apríla do novembra a prináša pravidelné zrážky. Práve v týchto mesiacoch môžete zažiť bujnú vegetáciu, kvitnúce kvety a rozmanitú zver. Teploty sa počas daždivého obdobia zvyčajne pohybujú medzi 20 °C a 30 °C, čo je o niečo príjemnejšie pre návštevníkov.

Počas daždivého obdobia môžu byť cesty a cestičky v Taita Hills Wildlife Sanctuary mokré a blato sa môže často vyskytovať. Preto je dôležité mať vhodné obutie, ak plánujete túru alebo safari v tejto oblasti.

Hoci počasie v Taita Hills Wildlife Sanctuary môže byť pomerné chladnejšie ako v inej časti Keňa, stále je dôležité si priniesť vhodné oblečenie. Často sa odporúča mať so sebou ľahké oblečenie, ako sú tričká s dlhým rukávom alebo šaty, kvôli ochrane pred slnečným žiarením a hmyzom.

Vzhľadom na bohatú divokú faunu a flóru v Taita Hills Wildlife Sanctuary je dôležité mať na pamäti, že správne počasie môže ovplyvniť zvieratá, ktoré sa rozhodnete pozorovať. Niektoré druhy zvierat sa môžu viac aktívne pohybovať počas daždivého obdobia, zatiaľ čo iné môžu byť menej viditeľné alebo sa ukrývať. Taita Hills Wildlife Sanctuary však ponúka jedinečný zážitok nezávisle od počasia a návštevníci majú príležitosť vidieť vzácne druhy vtákov, zvierat a rastlín v ich prirodzenom prostredí.

Ak plánujete návštevu Keňa a Taita Hills Wildlife Sanctuary, je dôležité sa pripraviť na rôzne podmienky počasia. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, určite budete fascinovaní jej krásou a rozmanitosťou.


Dovolenka Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary


Keňa je jednou z najpopulárnejších afrických destinácií, ktorá ponúka nekonečné príležitosti na dobrodružstvo a odpočinok. Medzi najkrajšie miesta patrí Taita Hills Wildlife Sanctuary, ktorý je rajom pre milovníkov divočiny a zvierat.

Taita Hills Wildlife Sanctuary sa nachádza v pohorí Taita Hills, v okrese Taita-Taveta, južne od Kene. Tento rezervát je známy svojou bohatou faunou a flórou, ktorého cieľom je chrániť a zachovať vzácne druhy zvierat a rastlín. Je domovom pre množstvo divokých zvierat, vrátane slonov, žiráf, zebier, antilop, levov, leopardov a mnohých ďalších.

Jeden z najlepších spôsobov, ako túto rezerváciu preskúmať, je absolvovať safari. Lodné safari ponúka možnosť pozorovať zvieratá z veľmi blízka, keď sa s nimi dostanete na rieku. Počas plavby máte príležitosť sledovať slonov, nosorožcov, krokodíly a mnoho ďalších živočíchov, ktoré prichádzajú piť vodu na rieku.

Ďalšou možnosťou je off-road safari, kde prechádzate rezerváciou vo vozidle so skúseným vodičom pre safari. Táto expedícia vám umožní vidieť obrovské stáda zvierat v ich prirodzenom prostredí. Skúste nájsť tu stádo kráľov zvierat, levov, ktorí tu v rezervácií majú svoj domov.

Počas svojho pobytu by ste nemali vynechať možnosť navštíviť jedno z typických afrických dediniek, kde si môžete prezrieť miestnu kultúru a tradície. Tu sa môžete dozvedieť viac o životnom štýle miestnych obyvateľov a dokonca aj ochutnať miestne jedlá.

Po náročnom dni na safari si môžete dovoliť relax na jednej z nádherných pláží, ktoré Keňa ponúka. Napríklad pláže v Mombase s jemným pieskom a tyrkysovým morom sú vynikajúcim miestom na oddych a relaxáciu po dobrodružstvách v divočine.

Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary je vynikajúcou voľbou pre dovolenku pre tých, ktorí sa chcú cítiť blízko prírody a zažiť africké safari. S pestrou divokou faunou a krásnou krajinou ponúka táto rezervácia nezabudnuteľné zážitky a vynikajúce príležitosti na odpočinok a relaxáciu. Ak snívate o safari do Afriky, Taita Hills Wildlife Sanctuary je miesto, kde sa vaše sny stanú skutočnosťou.


Ubytovanie Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary


Taita Hills Wildlife Sanctuary je jedným z najznámejších a najkrajších prírodných rezervácií v Keňa. Nachádza sa v oblasti Taita-Taveta a ponúka úžasnú divočinu, tu hniezdi niekoľko vzácnych druhov zvierat a vtáctva. Toto územie je domovom stovkám slonov, šakalov, gazel, leopardov a mnohých ďalších ohrozených druhov.

Keď navštívite toto územie, môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania, ktoré poskytujú návštevníkom okamžité ponořenie sa do neobmedzenej prírody. Jedným z najznámejších a najvýhodnejších ubytovacích zariadení v tomto rezervácii je Taita Hills Game Lodge. Svoje návštevníkov tiež poteší výhľad na slonov s altánkov, ktorý sa nachádza pár minút od hotela.

Samotné ubytovanie v Taita Hills Game Lodge je neuveriteľné. Súčasťou hotela sú komfortné izby a apartmány s krásnymi výhľadmi na okolitú divočinu. Izby sú dobre vybavené a poskytujú hostiteľom komfortný pobyt.

Taita Hills Game Lodge tiež ponúka širokú škálu zážitkov a aktívnych aktivít pre svojich hostí. Môžete si napríklad vybrať zo safari na pozorovanie divokých zvierat v rezervácii, prechádzky po dedine alebo výlety do blízkych prírodných parkov a rezervácií.

Okrem ubytovania v Taita Hills Game Lodge sa v rezervácii nachádza aj niekoľko ďalších možností ubytovania. Taita Hills Wildlife Sanctuary je domovom aj pre ďalšie kempingové areály a chaty, kde môžete zostať a zažiť dobrodružstvá pod holým nebom.

Pri návšteve Taita Hills Wildlife Sanctuary si rozhodne užijete nádhernú prírodu a bohatstvo divočiny, ktoré toto miesto ponúka. Ubytovanie v tejto rezervácii vám umožní preskúmať tento úžasný kúsok africkej prírody s pohodlným a príjemným zázemím. Budete mať príležitosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zažiť blízke stretnutia so slonmi, levy a ďalšími vzácnymi druhmi.

Taita Hills Wildlife Sanctuary a jeho ubytovanie poskytujú návštevníkom skutočne unikátnu a neopakovateľnú skúsenosť. Ak hľadáte dovolenku s dobrodružstvom a súčasne prístup k fascinujúcej divočine, Taita Hills Wildlife Sanctuary je ideálnym miestom k návšteve. Naplánujte si svoju cestu a zažite túto nezabudnuteľnú časť Keňskej prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary


Najčastejšie otázky a odpovede o Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary sú:

1. Kde sa nachádza Taita Hills Wildlife Sanctuary?
Taita Hills Wildlife Sanctuary sa nachádza v južnej časti Keňy, medzi mestečkami Voi a Taveta.

2. Aké druhy divokých zvierat môžeme vidieť v Taita Hills Wildlife Sanctuary?
V rezervácii môžete vidieť širokú škálu divokých zvierat, ako sú slony, žirafy, zebry, levy, leopardy, nosorožce a mnoho ďalších druhov.

3. Aké aktivity a zážitky ponúka Taita Hills Wildlife Sanctuary?
V rezervácii sú k dispozícii rôzne aktivity, vrátane safari jazd, turistiky, nočných safari, stretávania s domorodými kmeňmi, pozorovanie vtákov a nabíjanie energie v luxusných kempoch.

4. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Taita Hills Wildlife Sanctuary?
Najlepšie obdobie na návštevu rezervácie je počas suchého obdobia, medzi januárom a marcom a medzi júliom a septembrom. V tomto období môžete vidieť viac zvierat, pretože majú tendenciu sa zhromažďovať pri vodných zdrojoch.

5. Ako sa dostanem do Taita Hills Wildlife Sanctuary?
Rezervácia je dostupná autom z Nairobi, cesta trvá približne 5 hodín. Existuje tiež možnosť letu do blízkeho letiska Voi a odtiaľ si rezerváciu môžete prenajať alebo využiť miestnu dopravu.

6. Potrebujem víza na návštevu Keňy a Taita Hills Wildlife Sanctuary?
Áno, pre väčšinu návštevníkov je potrebné získať víza pre vstup do Keňy. Víza je možné získať na letisku po prílete alebo vopred prostredníctvom online žiadosti.

7. Existujú ubytovacie možnosti v Taita Hills Wildlife Sanctuary?
Áno, v rezervácii sa nachádzajú luxusné kempy a hotely, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie. Niektoré kempy majú dokonca vyhladzovače, odkiaľ si môžete vychutnať nádherný výhľad na divokú zver.

8. Má Taita Hills Wildlife Sanctuary nejaké obmedzenia pre návštevníkov?
Áno, návštevníci by mali dodržiavať všetky pravidlá a pokyny rezervácie vrátane zákazu kŕmenia zvierat, vyklápania vozidla mimo vyznačených ciest a hádzania odpadkov. Taktiež je dôležité rešpektovať divokú zver a ich prostredie.

Tieto otázky a odpovede vám môžu pomôcť lepšie sa pripraviť na návštevu Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary a získať viac informácií o tejto úžasnej destinácii.


Letenka Keňa Taita Hills Wildlife Sanctuary


Keňa je fascinujúcou krajinou plnou prírodného bohatstva a divokého života. Taita Hills Wildlife Sanctuary je jedným z najkrajších a najpreslávenejších rezervátov v tejto krajine. Svojou jedinečnou faunou a flórou ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Ak plánujete navštíviť túto rezerváciu, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je samozrejme cez letisko v blízkom meste Mombasa. Mombasa je jedným z hlavných letovísk v Keni, pretože je situované pri pobreží Indického oceánu a ponúka množstvo turistických atrakcií. Z letiska v Mombase sa môžete pohodlne dostať do Taita Hills Wildlife Sanctuary.

Letenky do Mombasy sú dostupné z mnohých miest po celom svete. Keďže je to populárne letovisko, často sa nájdu aj lacné letenky, ktoré sú pre cestovateľov veľkou výhodou. Viacero leteckých spoločností ponúka priame lety do Mombasy, čo vám ušetrí čas a energiu.

Po prílete do Mombasy je najlepšie prenajať si auto a pohodlne sa vydať na cestu do Taita Hills Wildlife Sanctuary. Cesta trvá asi dve hodiny a vedie vás cez krásnu keniansku krajinu. Môžete si vychutnať nádherné výhľady a obdivovať bujnú vegetáciu a vzdialené horské masívy.

Po príchode do Taita Hills Wildlife Sanctuary sa ocitnete v skutočnej divočine. Sanctuary je domovom mnohých druhov divých zvierat, vrátane slonov, žiráf, šakalov, levov a mnohých ďalších. Môžete sa zúčastniť safari a zažiť úžasné stretávanie s týmito nádhernými tvormi vo voľnej prírode.

Ak by ste radi zažili rezerváciu z iného uhla pohľadu, máte tiež možnosť absolvovať horolezeckú expedíciu na pahorkatinách Taita. Táto činnosť je obľúbená medzi dobrodružnými cestovateľmi, ktorí si chcú vychutnať nádherný výhľad na krajinu z vrchov.

Keďže Taita Hills Wildlife Sanctuary je miesto s obrovským prírodným bohatstvom a biodiverzitou, ponúka návštevníkom aj rôzne vzdelávacie programy a zážitky. Môžete sa zúčastniť lekcií o ochrane prírody a učeniu sa o rôznych ekosystémoch a druhoch v rezervácii.

Navštíviť Keňa a Taita Hills Wildlife Sanctuary je naozaj jedinečný zážitok, ktorý vám zostane vo vzpomínkach na celý život. Nech už cestujete prekrásnym pobrežím Mombasy, alebo sa vydáte na horolezeckú expedíciu na vrcholy Taita, určite budete fascinovaní krásou prírody a najrôznejších divokých zvierat. Letenka do Keni je kľúčom k tomuto úžasnému dobrodružstvu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky