Objavte lety za najlepšie ceny

Čierna Hora Žabljak

Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Žabljak


1. Aké sú možnosti dopravy do Žabljaku?

Doprava do Žabljaku je možná autobusom, autom, či vlakom. Ak cestujete z Čiernej Hory, je najlepšie sa dostať do Podgorice alebo Nikšiča a odtiaľ pokračovať ďalej autobusom alebo autom.

2. Aké sú najlepšie aktivity v Žabljaku?

V Žabljaku sa dá robiť veľa outdoor aktivít vrátane hikingu, cyklistiky, horolezectva, horskej turistiky a v zime aj lyžovania. Môžete navštíviť aj národný park Durmitor alebo spoznávať kultúru a históriu miesta.

3. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Žabljaku?

V Žabljaku nájdete množstvo ubytovacích možností, vrátane hotelov, apartmánov, penziónov a kempov. Záleží však na vašich preferenciách.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Žabljaku?

V Žabljaku nájdete množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné čiernohorské jedlá, ale aj medzinárodné kuchyne. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Restaurant Durmitor, Restoran Kod Pera na Bjelasici a sýrna - restaurant Sekač.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Žabljaku?

Najlepší čas na návštevu Žabljaku závisí od toho, aké aktivity plánujete. Ak plánujete lyžovať, najlepší čas je od decembra do marca. Ak chcete vidieť kvitnúce ruže a horské útesy, najlepšie obdobie je od júna do augusta. September a október sú ideálne na turistiku a hiking. V zimnom období môže byť dosť zima, takže si treba dobre zobrať zimné oblečenie.

6. Je Žabljak bezpečný pre turistov?

Všeobecne je Žabljak bezpečný pre turistov. Väčšina turistických oblastí v Žabljaku je dobre oznámená a dobre vidieť, takže treba dodržiavať pravidlá a rady od miestnych sprievodcov. Ako v každom mieste na svete, je však potrebné byť opatrný a stále používať zdravý úsudok.

7. Aké sú najlepšie miesta, ktoré treba vidieť v Žabljaku?

Niektoré z najlepších miest, ktoré treba vidieť v Žabljaku sú národný park Durmitor, Jezero Škrčka a horská dedinka Žabljak. Okolie mesta ponúka množstvo krásnych horských výhľadov a unikátnych prírodných pamiatok.

8. Potrebujem víza pre návštevu Žabljaku?

Občania EÚ a niektorých ďalších krajín nemusia mať víza na návštevu Čiernej Hory pre turistické pobyty, ktoré trvajú menej ako 90 dní. Ak ste z iného štátu, tak je potrebné si skontrolovať, či potrebujete vízum alebo nie.

9. Aké sú najlepšie turistické trasy v okolí Žabljaku?

V okolí Žabljaku sa nachádza množstvo krásnych trekov, najlepší ale závisí od vášho fyzického stavu a skúseností. Niektoré z najlepších sú Skrcko jazero, Bobotov kuk a Sedlo Savin kuk.

10. Aké sú ceny v Žabljaku?

Ceny v Žabljaku sú relatívne lacné v porovnaní s inými európskymi krajinami. Cena za noc v hoteli je od 20 eur, a ceny jedál v reštauráciách sa pohybujú medzi 3 až 10 eur. Cena turistických atrakcií je zvyčajne veľmi dostupná, vrátane vstupu do národných parkov.


Ubytovanie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je krásna a pôvabná krajina, kde každý cestovateľ nájde niečo pre seba. Jedným z najobľúbenejších miest na pobyt je Žabljak, malé horské mestečko, ktoré leží v srdci Národného parku Durmitor. Pokračujte v čítaní tohto článku, ak sa chcete dozvedieť viac o ubytovaní v Žabljaku v Čiernej Hore.

Žabljak je známe svojou nádhernou prírodou a atraktívnymi turistickými lokalitami. Má obrovský výber ubytovacích možností, takže si môžete vybrať podľa svojich potrieb a preferencií. Nech už hľadáte luxusné hotely, rodinné penzióny alebo útulné ubytovanie, Žabljak vám ponúka všetko.

Ak sa rozhodnete zúčastniť turistických výletov a chcete zostať v blízkosti hlavných atrakcií, potom sú pre vás ideálnymi možnosťami hotely a penzióny. Tieto miesta ponúkajú komfortné izby, kde sa môžete zbaliť a vyraziť na dobrodružstvo. Väčšina z nich má vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičnú čiernohorskú kuchyňu po náročných dňoch strávených objavovaním prírodných krás.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť nezávislosti a chcú si svoje vlastné ubytovanie, sú k dispozícii aj samostatné apartmány a chatky. Tieto sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať viac súkromia a komfortu. Apartmány a chatky sú dobre vybavené, s kuchynskými potrebami a možnosťou vlastného stravovania. Niektoré z nich sú tiež vybavené terasou alebo balkónom, odkiaľ si môžete vychutnávať úchvatné výhľady na okolitú prírodu.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom existuje tiež veľa cenovo dostupných možností ubytovania ako sú hostely a lacné hotely. Tieto miesta ponúkajú jednoduché a pohodlné zariadenie, ktoré zaručuje príjemný pobyt bez nadmernej finančnej záťaže.

Čo sa týka samotnej lokality, Žabljak je dokonalým výchoziskom na turistiku a horské túry. Durmitor, s najvyšším vrcholom v Čiernej Hore, je obľúbeným miestom pre horolezcov a turistov, ktorí radi objavujú krásy prírody. Okrem toho je tu aj známe jazero Crno jezero (Čierne jazero), ktoré je okúzlujúcou pamiatkou a priláka turistov svojou krásou.

V Žabljaku a jeho okolí je množstvo príležitostí na voľnočasové aktivity ako sú turistika, horská cyklistika, rybolov a lyžovanie. Bez ohľadu na ročné obdobie, vždy nájdete niečo, čo vás bude baviť.

Ak plánujete navštíviť Čiernu Horu, nezabudnite začleniť do svojho itinerára Žabljak. Nielenže tu nájdete skvelé ubytovanie, ale aj príležitosť preskúmať jednu z najkrajších oblastí krajiny. Či už cestujete s rodinou, priateľmi alebo sa vyberáte na dovolenku s partnerom, Žabljak vás určite očarí svojou prírodou a možnosťami na voľnočasové aktivity.


Letenka Čierna Hora Žabljak


Letenka do Čiernej Hory Žabljaku: Objavte prirodzenú krásu horskej oblasti

Čierna Hora v Juhovýchodnej Európe je krajinou s bohatou prírodou a fascinujúcou históriou. Žabljak je mesto ležiace v srdci Národného parku Durmitor a ponúka nezabudnuteľné zážitky pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Ak vás láka tento úchvatný kút Čiernej Hory, určite neváhajte a kúpte si letenku do Žabljaku!

Prvým dôvodom, prečo by ste mali navštíviť Žabljak, je jeho úžasná príroda. Národný park Durmitor je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO a ponúka skalnaté vrcholy, hlboké kaňony, jazerá a rieky. Turisti si môžu vychutnať prechádzky po jednej z mnohých turistických trás a vychutnať si nádherný výhľad na okolitú krajinu. Počas letných mesiacov je možnosť využiť aj turistiku alebo vyjsť na horu Bobotov Kuk, najvyšší vrchol v Durmitorskom masíve.

Ak ste dobrodružne založení, môžete si vyskúšať adrenalínové športy. V zime môžete lyžovať alebo snowboardovať na blízkej horskej plošine. Dostupné sú aj behy na snežných či fúnových dopravných prostriedkoch. Počas leta je možné si vyskúšať paragliding alebo horské výlety na bicykloch.

Okrem toho, Žabljak je ideálnou základňou pre objavovanie ďalších časti Čiernej Hory. Neďaleko mesta sa nachádza Čierna Rieka, ktorá ponúka úžasné možnosti pre rafting. Z cestovateľského hľadiska je možné navštíviť aj blízke jazerá, ako je Zminje jezero s jeho nevšednou modrou farbou vody alebo horský masív Tara s hlbokým kaňonom, ktorý je jedným z najhlbších na svete.

Po dni plnom dobrodružstva sa môžete vrátiť späť do mesta a ochutnať miestnu kuchyňu. Čierna Hora je známa svojou vynikajúcou gastronómiou, a tak môžete ochutnať tradičné špeciality ako čuške pite (listové cesto plnené zemiakmi a syrom), kajmak (mliečny krém) alebo pršut (sušený šunkový výrobok).

Vstup na letisko v Podgorici alebo Tivati si môžete zabezpečiť letenkou z mnohých európskych krajín a zážitok z prírody Žabljaku môže začať. Pre maximálny komfort je možné si zarezervovať aj ubytovanie v meste, kde nájdete širokú ponuku hotelov a apartmánov na rôznych úrovniach.

Letenka do Žabljaku v Čiernej Hore je skvelým spôsobom, ako objaviť prírodné krásy tejto malebnej horskej oblasti. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh alebo cestovateľ, Žabljak prinesie neopakovateľné zážitky a vzrušenie. Takže čo ešte čakáte? Kúpte si letenku a vyberte sa na dobrodružstvo svojho života!


Počasie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je známa svojou krásnou prírodou a pohorím, a jedným z najznámejších horských miest tohto regiónu je Žabljak. Toto mesto je obľúbeným cieľom pre milovníkov horských športov a turistiku.

Počasie v Žabljaku je silne ovplyvnené jeho polohou vo vysokých nadmorských výškach. Mesto sa nachádza približne na 1 450 metrov nad morom, čo ho robí jedenm z najvyššie položených sídel v Európe. Toto výškové umiestnenie vplýva na jeho klímu a počasie.

Vzhľadom na vysoké nadmorské výšky, teploty v Žabljaku sú nižšie ako v ostatných častiach Čiernej Hory. Počas chladnejších mesiacov, ako sú zima a jeseň, môžete očakávať, že teploty klesnú pod bod mrazu. Priemerná maximálna denná teplota v týchto mesiacoch sa pohybuje okolo 5 °C, zatiaľ čo minimálna teplota klesne na -5 °C.

Zimy v Žabljaku sú chladné a snežné. Toto mesto je obľúbené pre milovníkov zimných športov, ako je lyžovanie a snowboarding. Väčšina zasnežených dní sa vyskytuje medzi decembrom a marcom, s priemerným snežením okolo 80 cm. Spravidla je sneženie hojné a dokáže pokryť celú krajinu bielou vrstvou snehu.

Jar a leto prinášajú viac priaznivejšie podnebie do Žabljaku. Teploty stúpajú, pričom priemerné maximálne denné teploty v najteplejších mesiacoch júl a august dosahujú 20 °C až 25 °C. Nočné teploty zostávajú preväčšine chladnejšie, a tak môžu klesnúť na 10 °C.

Počas týchto mesiacov Žabljak ožíva vďaka prílivu turistov, ktorí prichádzajú za jeho krásnou prírodou a možnosťami na túry. Tu nájdeme aj národný park Durmitor, ktorý je zapísaný v UNESCO a ponúka prechádzky horskou krajinou.

Jeseň má v Žabljaku krásne farebné lístie. Teploty sú príjemné a mierne, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 15-20 °C. Môžete sa tešiť na nádherné scenérie a farebné kopcovité kraje, ktoré sa menia zelenú na žiarivé červené, oranžové a hnedé odtiene.

Počasie v Žabljaku je tak zaujímavé, že ponúka zaujímavé skúsenosti pre návštevníkov, či už ide o lyžovanie v zime, pôžitok z národného parku v lete alebo obdivovanie jesenných farieb. Bez ohľadu na ročnú dobu, Žabljak vždy vtiahne svojich návštevníkov do svojej nádhernej a nezabudnuteľnej atmosféry.


Dovolenka Čierna Hora Žabljak


Žabljak je malebné mestečko nachádzajúce sa v srdci Čiernej Hory, obklopené nádhernou horskou prírodou a v blízkosti národného parku Durmitor. Považuje sa za jeden z najkrajších turistických cieľov v tejto krajine a ponúka bohatý výber aktivít pre milovníkov prírody a adrenalínu.

Počas letných mesiacov je Žabljak zelený a plný života. Mestské trhy sa hemžia čerstvými ovocím, zeleninou a miestnymi produkty, ktoré je možné ochutnať vo väčšine miestnych reštaurácií. Okrem toho je k dispozícii aj veľa možností na výlety a turistiku.

Jedným z najväčších lákadiel Žabljaku je jeho blízkosť k národnému parku Durmitor. Tento park je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka rozmanitú prírodnú krásu vrátane jazier, riek, vrchov a ľadovcov. Pre turistov je k dispozícii množstvo turistických chodníkov, po ktorých môžu objavovať túto jedinečnú krajinu.

Ak ste vyznávačom adrenalínu, nemôžete vynechať možnosť vyskúšať si rôzne outdoorové aktivity. V okolí Žabljaku sa nachádza množstvo horských dráh, ktoré sú ideálnou voľbou pre horské bicykle alebo hlbinové lyžovanie. Okrem toho si môžete vyskúšať aj korčuľovanie na ľadovisku, ktoré je k dispozícii počas zimných mesiacov.

V zime sa Žabljak mení na jedno z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v Čiernej Hore. Svoje výhody tu majú tak začiatočníci, ako aj pokročilí lyžiari. Miestne lyžiarske kopce sú dobre udržiavané a ponúkajú skvelé možnosti na lyžovanie, sno ubovanie alebo snowboarding. Po dni strávenom na svahu si potom môžete oddýchnuť v príjemných horských apartmánoch, hotely alebo s bazénmi a saunami.

Ak sa chcete oddýchnuť od ruchu hotela alebo apartmánu, odporúča sa navštíviť krásne jazero Crno jezero. Nachádza sa v blízkosti Žabljaku a považuje sa za jednu z najväčších turistických atrakcií v oblasti. Návštevníci si môžu prenajať loďku a považovať jazero, čo je zážitok, ktorý vám navždy utkvie v pamäti.

Či už sa rozhodnete navštíviť Žabljak počas leta alebo zimy, určite nebudete sklamaní. Toto mestečko je perfektným miestom pre dovolenku pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od každodenného zhonu a pono

vieraných aktivít a krás prírody.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky