Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)

Letenka Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je krajina, plná tajomstiev a pokladov, ktorá je zároveň dobrým miestom na dovolenku pre kultúrneho turistu, ako aj pre milovníkov morských športov. Egypt Edfu je jedno z najnavštevovanejších miest turistického ruchu, kde sa môžete pozrieť na prekrásny chrám Horuse a oboznámiť sa s históriou starovekého Egypta.

Aby ste sa mohli pozrieť na tento krásny chrám v Edfu, musíte sa tam dostať. Najlepšie a najpohodlnejšie možnosťou je cestovanie letom. Väčšina leteckých spoločností ponúka letenky do Egypta Edfu, ktorý sa nachádza v kráľovskej oblasti horného Egypta. Po pristátí v Káhire, kde sa nachádza medzinárodné letisko, si môžete zabookovať letenku smerom do Edfu. Pred príchodom do Edfu sa uistite, že máte všetky potrebné doklady, vrátane platného cestovného pasu a víza. Pri príchode do Edfu budete požiadaní o uhradenie poplatkov za víza a na potvrdenie hotela, v ktorom bude vaše ubytovanie zabezpečené.

Edfu je známe prekrásnym chrámom Horuse, ktorý sa nachádza v centre mesta. Chrám Horuse je jedným z najväčších a najlepšie zachovaných chrámov starovekého Egypta. Tento chrám bol postavený faraónom Ptolemaiosom III. na počesť boha Horusa. Chrám pozostáva z niekoľkých nádvorí a posvätných komôr, v ktorých sa môžete pozrieť na obrazy a súsošia bohov a faraónov. Chrám bol v minulosti použitý aj ako miesto, kde sa slávila rôzne náboženské obřady. Od roku 1979 bol chrám zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Edfu ponúka aj mnoho ďalších zaujímavosti a pamiatok, ako napríklad muzeum, staroveké hrobky, niekoľko kráľovských palácov a rozsiahlu obchodnú zónu. Pri prechádzaní sa centrom mesta môžete zastaviť v niektorom z množstva miestnych obchodov a ochutnať tradičnú egyptskú kuchyňu. Medzi známe jedlá patria grilované opekané ovocie, falafel a obľúbené egyptské nápoje, ako je čaj a káva.

Samotná návšteva chrámu Horuse v Edfu je však zážitkom, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Tento krásny a majestátny chrám ponúka jedinečný pohľad na historickú a kultúrnu hodnotu, ktorú Egypt ponúka. Letenka do Egypta Edfu je teda tá správna voľba pre tých, ktorí chcú objaviť krásy a tajomstvá starovekého Egypta.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Najčastejšie otázky a odpovede o Egypte - Edfu (vrátane chrámu Horuse) :

1. Kde sa nachádza Edfu a ako sa tam dostanem?

Edfu sa nachádza na juhu Egypta, asi 90 kilometrov južne od Luxoru. Je možné sa tam dostať ľahko autom, taxíkom alebo organizovaným zájazdom.

2. Koľko stojí vstup do chrámu Horusa v Edfu?

Cena vstupenky do chrámu Horusa je zvyčajne okolo 140 egyptských libier pre dospelých a 70 egyptských libier pre deti. Môže však byť vhodné overiť si aktuálne ceny.

3. Aké sú otváracie hodiny chrámu Horusa v Edfu?

Chrámový complex je každý deň otvorený pre návštevníkov od rána do večera. Obvykle sa otvára o 8:00 ráno a zatvára o 16:00, ale skoršie a neskoršie otváracie hodiny sa môžu meniť v závislosti od ročného obdobia. Je užitočné skontrolovať si aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.

4. Ako dlho trvá návšteva chrámu Horusa v Edfu?

Trvanie návštevy chrámu Horusa v Edfu závisí od individuálnych preferencií. Väčšina návštevníkov strávi približne 1 až 2 hodiny v chrámovom complexe, aby si mohli vychutnať jeho krásu a uvidieť vo vnútri aj vonku.

5. Ktoré ďalšie pamiatky alebo atrakcie sa nachádzajú v okolí Edfu?

Okrem chrámu Horusa môžete v okolí Edfu navštíviť aj iné dôležité pamiatky, ako je chrám Philae, zádušný chrám Hatshepsut v Deir el-Bahari a údolie kráľov v Luxore. Luxor je domovským mesto mnohých ďalších chrámov, mauzóleí a múzeí, takže tam nájdete veľa ďalších zaujímavých miest na osobitnú návštevu.

Tieto otázky a odpovede vám môžu poskytnúť základné informácie o Edfu a jeho chráme Horusa. Ak plánujete navštíviť túto časť Egypta, je však vhodné sa podrobnejšie informovať o aktuálnych podmienkach a otváracích hodinách, aby ste pripravili čo najlepšiu návštevu.


Ubytovanie Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je známy svojou bohatou históriou a kultúrou, a práve v meste Edfu sa nachádza jedno z najvýznamnejších historických miest - chrám Horus. Toto nádherné miesto je stále viac populárne medzi turistami z celého sveta, a preto je dôležité si zabezpečiť vhodné ubytovanie počas návštevy.

Vyberať si ubytovanie v Edfu nie je náročné, pretože mesto ponúka rôznorodé možnosti pre každého typu cestovateľa. Turisti majú na výber medzi luxusnými reštauráciami a rezortmi, rodinnými penziónmi a cenovo dostupnými hotelmi. Ceny sa líšia v závislosti od kategórie a umiestnenia ubytovania, čo znamená, že si každý môže nájsť niečo, čo vyhovuje jeho rozpočtu.

Pre tých, ktorí si želajú stráviť nádhernú dovolenku s najlepším servisom a najväčším komfortom, môžu sa rozhodnúť pre luxusné hotely a reštaurácie v meste. Tieto hotely ponúkajú moderné izby a apartmány s výhľadom na rieku Nílus, bazény, wellness a relaxačné centrá, ktoré poskytujú luxusné procedúry a masáže. Navyše, mnohé z týchto hotelov majú vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné egyptské jedlá a medzinárodnú kuchyňu.

Pre tých, ktorí hľadajú skromnejšie ubytovanie za prijateľnú cenu, je ideálnou voľbou rodinný penzión alebo cenovo dostupný hotel. Tieto ubytovacie možnosti sa nachádzajú vo viacerých častiach mesta a ponúkajú základné vybavenie a služby, ako sú súkromné kúpeľne, Wi-Fi prístup a raňajky. Niektoré z týchto ubytovaní majú aj vlastné reštaurácie alebo jedálnu, kde si môžete vychutnať tradičné pokrmy.

Okrem ubytovania v meste Edfu je tiež možné si zarezervovať ubytovanie v blízkosti chrámu Horus. Tieto hotely alebo rezorty sú situované v blízkosti chrámu, čo umožňuje turistom ľahký prístup a krátke vzdialenosti. Mnohé z týchto ubytovaní ponúkajú luxusné a komfortné izby s výhľadom na chrám, a tak si môžete vychutnať krásnu panorámu priamo z vášho balkóna.

Edfu je tiež známe nielen pre svoj chrám, ale aj pre svoju okolitú prírodu a rieku Nílus. Turisti, ktorí sa zaujímajú o prírodu a chcú zažiť dobrodružstvo, môžu si vybrať ubytovanie v kempoch alebo rezortoch, ktoré sa nachádzajú blízko rieky Nílus. Tieto kempy a rezorty ponúkajú širokú škálu aktivít na otvorenom, ako sú plávanie, loďky, rybolov a rôzne vodné športy.

Celkovo je ubytovanie v Edfu flexibilné a ponúka rôzne možnosti pre každého cestovateľa. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie môžete si vybrať ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlný a príjemný pobyt počas prehliadky krás Egypta. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, útulný penzión alebo kemp blízko rieky Nílus, môžete si byť istí, že vaše návšteva Edfu bude nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je známy svojimi majestátnymi pyramidami a starobylými chrámami. Jedným z najkrajších a najzachovalejších chrámov v Egypte je chrám Horuse v meste Edfu. Edfu je malé mesto v Hornom Egypte, nachádzajúce sa na břehu rieky Nil. Jeho návšteva je neodmysliteľnou súčasťou dovolenky v Egypte.

Chrámový komplex je zasvätený faraónovi Horusovi, bohovi ochrany a plodnosti. Je to jeden z najlepšie zachovaných chrámov v Egypte a je považovaný za skvelý príklad klasického egyptského chrámu. Jeho stavba začala v roku 237 pred Kr. a trvala až do roku 57 pred Kr. Chrám Horuse bol postaven ako miesto bohoslužieb a slúžil na uctievanie boha Horusa.

Chrámový komplex je obklopený vysokým múrom, ktorý ho chráni pred vonkajším svetom. Po prechode vstupnou bránou sa dostanete do nádvorí, kde sa stretnete so dvoma veľkými kamennými sochami hystera, strážcu chrámu. Sú to obrovití sokoli s ľudskými hlavami, symbolizujúci Horusa.

Hlavným bodom záujmu je samotný chrám Horuse. Jeho stavba je veľmi dobre zachovaná a dnes sa považuje za jeden z najlepších príkladov egyptského chrámového umenia. Jeho koridory sú zdobené nádhernými reliéfmi a hieroglyfmi, ktoré opisujú rôzne príbehy z egyptských mýtov a legend. Centrálnou časťou chrámu je svätyňa so sochou boha Horusa.

Návšteva chrámu Horuse je skutočnou pýchou každého turistu. Jeho architektúra a umenie vytvárajú jedinečnú atmosféru a vrátia vás do starovekého Egypta. Mnohí turisti si tu uvedomia, že Egypt nie je len o pyramidách, ale tiež o blízkom zoznámení sa s egyptskou kultúrou a históriou.

Okrem návštevy chrámu Horuse je v Edfu aj mnoho ďalších vecí, ktoré stojí za vidieť. Pri prechádzke mestom môžete obdivovať starobylé egyptské domy, úzke uličky a trhy so suvenírmi. Môžete si tiež urobiť krátku plavbu po Níle na tradičnej loďke a sledovať život na rieke.

Pre tých, ktorí si užívajú dyhavé slnko a piesočné pláže, je v blízkosti Edfu niekoľko luxusných rezortov s plážami. Môžete tu relaxovať, opaľovať sa a užívať si kúpanie vo vode Čkrskej rieky.

Dovolenka v Egypte je nezabudnuteľným zážitkom a návšteva Edfu s chrámom Horuse je jedným z vrcholov takého zážitku. Pre svoju kultúru, históriu a krásu si Edfu získava srdcia návštevníkov a ponúka jedinečný pohľad do starého Egypta.


Počasie Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt Edfu sa nachádza v severnom Egypte a je domovom slávneho chrámu Horusa, jedného z najväčších a najdôležitejších chrámov v celej krajine. Ako turista, ktorý prichádza navštíviť tento miestny skvost, je dôležité mať na pamäti počasie Edfu.

Väčšina oblastí Egypta, vrátane Edfu, má typicky veľmi horúce a suché počasie. Počas letných mesiacov (jún až august) sa teploty môžu vystúpiť aj nad 40°C, čo môže byť pre turistov veľmi nepríjemné. Na druhej strane, v zimných mesiacoch sa teploty zvyčajne pohybujú medzi 20°C a 25°C, čo je oveľa príjemnejšie a ideálne pre turistické aktivity.

Okrem horúčavy je dobre si uvedomiť aj fakty o vetre v oblasti. Väčšina Edfu a okolitých oblastí sa nachádza na juhozápadnom pobreží Núbie, kde sa vyskytujú pravidelné a silné predvetrové vetry z oblasti Sahary. Tieto vetry môžu byť pre turistov dosť nepríjemné, pretože ich vietor silno fúka cez oblasť a prach a piesok vystupujú do vzduchu. Avšak, väčšina turistov sa na toto rýchlo zvykne a sú pripravení na to, že budú musieť často očistit hrdlo a nos.

Napriek tomu, že Edfu je miesto navštevované počas celého roka, najlepší čas na návštevu chrámu Horuse a okolitých pamiatok je počas jarných a jesenných mesiacov (marec, apríl, október a november). Teploty sú vtedy príjemné a počasie je najmenej prchavé.

Ak sa chystáte návštevu Edfu a chrámu Horuse, nezabudnite si zobrať slnečné okuliare, klobúk alebo čapicu a dostatok vody, aby ste sa zabezpečili proti horúčave. Pre turistov, ktorí sa planujú v tomto archeologickom meste stráviť niekoľko dní, je odporúčané zabezpečiť si vhodné ubytovanie s klimatizáciou, ktoré Vám poskytne príjemný únik z horúčavy počas návratov z výletov a návštevou chrámu Horuse.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky