Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Luxorský chrám

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Luxorský chrám


1. Kde sa nachádza Luxorský chrám?
Luxorský chrám sa nachádza v Luxore, Egypte.

2. Kedy bol Luxorský chrám postavený?
Luxorský chrám bol postavený v období Nové ríše egyptského kráľa Amenhotepa III. okolo 14. storočia pred naším letopočtom.

3. Aký je význam Luxorského chrámu v egyptskej histórii?
Luxorský chrám bol považovaný za centrálne svätyne a komplex palácov kráľov a královných Egypta. Bol dôležitým miestom pre náboženské obyčaje, korunovácie a slávnosti.

4. Prečo bol Luxorský chrám postavený?
Luxorský chrám bol postavený ako posvätná svätyňa k uctievanému bohu Amonovi a slúžil ako miesto bohoslužieb a oficerstva.

5. Ako veľký je Luxorský chrám?
Luxorský chrám je obrovský komplex s celkovou rozlohou približne 200 000 metrov štvorcových.

6. Je možné navštíviť Luxorský chrám?
Áno, Luxorský chrám je otvorený pre návštevníkov a je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Egypte.

7. Aké pamiatky a stavby nájdeme v Luxorskom chráme?
V Luxorskom chráme môžete vidieť mnoho impozantných pamiatok a stavieb, vrátane Kolosov Memnona, Kapského pavilónu, svätyne Ramesse II., Koridoru sfing a mnoho iných.

8. Ako sa dostanem do Luxorského chrámu?
Luxorský chrám sa nachádza v centre Luxoru a je dostupný taxíkom alebo peši. Existujú aj organizované výlety a okruhy, ktoré zahŕňajú návštevu chrámu.

9. Aké je vstupné do Luxorského chrámu?
Vstupné do Luxorského chrámu sa líši v závislosti od štatútu, napríklad pre dospelých zahraničných turistov je vstupné asi 200 egyptských libier.

10. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Luxorského chrámu?
Najlepšie obdobie na návštevu Luxorského chrámu je počas zimných mesiacov, keď je teplota príjemnejšia a je menšia šanca na horúce počasie.


Letenka Egypt Luxorský chrám


Egypt je krajina, ktorá pýta sa o vás presne toľko, koľko vy žiadate od nej. Starobylé pamiatky, fascinujúca história a exotická kultúra lákajú návštevníkov z celého sveta. Medzi najznámejšie atrakcie v Egypte patrí Luxorský chrám, ktorý je považovaný za jeden z najnádhernějších starovekých monumentov na svete. Ak ste fanúšikom histórie a túžite spoznať egyptské zázraky, letenka do Luxoru vám otvorí bránu k niektorým z najpôsobivejších starovekých pamiatok na svete.

Letenky do Egypta sú bežne dostupné z celého sveta, takže nemáte žiadne výhovorky, prečo by ste nemali navštíviť tento úžasný kraj. Luxor, "svetlo" v arabčine, je jedným z najdôležitejších historických miest a je známy svojimi kráľovskými hrobkami, chrámami a impozantnými sochami. Na západnom brehu rieky Níl sa nachádza sopečný vrch Thebes, ktorý kedysi slúžil ako hlavné mesto egyptských faraónov.

Luxorský chrám je jedným z najväčších chrámov na svete a je venovaný bohom Amonovi, Mut a Chonsu. Jeho monumentalita a architektonická krása sú úžasné. Keď prechádzate okolo týchto pamiatok, budete obdivovať ich starobylú veľkoleposť a precízenú vyhotovenosť. Chrám bol postavený na počesť kráľovských obetí, faraónov a bohov a jednoducho vás pohltí svojou atmosférou a históriou.

Návšteva Luxorského chrámu vám umožní spoznať starovekú egyptskú civilizáciu a objaviť tajomstvá a rituály, ktoré sa tu kedysi odohrávali. Stĺpy, fresky a sochy vás potešia svojim šarmom a detailmi. V chráme môžete vidieť aj známy sfingový aláminium, ktorý je známy svojou dĺžkou a krásou.

Okrem chrámu si môžete vychutnať aj ďalšie historické pamiatky v blízkosti Luxoru. Karnacký chrám, Údolí kráľov, Údolí kráľovien a chrám Hatshepsut sú len niektoré z miest, ktoré by ste nemali vynechať. Tieto miesta vám umožnia získať lepšie pochopenie egyptských dejín a toho, ako takáto vyspelá civilizácia dokázala dosiahnuť taký pokrok.

Ak máte radi dobrodružstvo a chcete sa ponoriť do histórie, letenka do Egypta a návšteva Luxorského chrámu vám ponúka jedinečnú príležitosť spoznať tieto úžasné pamiatky. Skúste si predstaviť, ako sa budete cítiť, keď stojíte pred týmito impozantnými zázrakmi a absorbujete ich krásu.

Egypťania poznali tajomstvá a učenosti, ktoré nám dodnes fascinujú a inšpirujú. Ich dedičstvo pretrváva a je tu, aby sme ho objavili a ochránili. Takže neváhajte a vycestujte do Egypta, aby ste spoznali túto jedinečnú časť sveta a zažili jej krásu na vlastné oči. Luxorský chrám vás privíta so svojou starobylou slávou a urobí z vás svedkov úžasnej histórie.


Ubytovanie Egypt Luxorský chrám


Egypt je známy svojou bohatou históriou a kultúrou. Krajina plná starobylých pamiatok, ktoré prilákajú tisícky turistov z celého sveta. Jednou z týchto majestátnych pamiatok je chrám v Luxore.

Luxorský chrám je jednou z najznámejších pamiatok starovekého Egypta. Nachádza sa na východnom brehu rieky Níl v meste Luxor, ktoré sa nachádza približne 670 kilometrov južne od hlavného mesta Káhira. Tento chrám bol postavený za vlády faraóna Amenhotepa III. a dokončený jeho vnukom Ramesesom II. Jeho stavba začala asi v roku 1400 pred naším letopočtom a trvala 200 rokov.

Samotný chrám je veľkolepým príkladom starovekej egyptsko-núbiskej architektúry. Chrám bol zasvätený bohom Amonovi, Mut a Chonsu, ktorí boli hlavnými božstvami tohto miesta. Jeho obrovské sloupové sály, nádvorí a svätyne sú pokryté nádhernými hieroglyfmi a reliéfmi, ktoré pripovedajú príbehy o faraónoch a ich božských ochrancoch.

V Luxorskom chráme sa nachádza aj slávna socha Kolosálneho siediaceho faraóna, známeho tiež ako Memnon. Táto socha mala kedysi výšku približne 18 metrov a bola vytesaná z jedného kusu žulového kamene. Dnes sa Memnonova socha čiastočne nachádza v zlomenom stave, ale je stále jednou z najfotografovanejších pamiatok v meste Luxor.

Luxorský chrám je nielen prekvapujúcou pamiatkou, ale je aj dôležitým miestom pre mnohých náboženských oddaných. Každoročne sa tu konajú rôzne náboženské oslavy a ceremoniály, ktoré prilákajú tisícky návštevníkov z celého sveta. Medzi najznámejšie z týchto osláv patrí Amonov festival, ktorý sa koná v okolí júla a augusta.

Luxorský chrám je obklopený krásnym záhradami a výhľadom na rieku Níl. Turisti majú tiež možnosť navštíviť archeologické múzeum, ktoré sa nachádza v blízkosti chrámu. Múzeum obsahuje množstvo artefaktov a relikvií, ktoré boli odhalené počas rôznych archeologických výskumov v Luxorských chrámových komplexoch.

Ak plánujete návštevu Egypta, nesmiete vynechať Luxorský chrám. Je to miesto s fascinujúcou históriou a nádhernou architektúrou, ktoré vás vrátia do doby, keď Egypt bol najmocnejšou civilizáciou na svete. Ubytovanie v tomto regióne ponúka niekoľko možností - od luxusných hotelov až po jednoduché penzióny. Mnohé z týchto ubytovaní ponúkajú výhľad na chrám, čo je skvelý bonus pre turistov.

Luxorský chrám je jedinou takouto pamiatkou na celom svete. Jeho impozantná krása a históriu budú fascinovať každého návštevníka a dávajú mu šancu zažiť kúsok starovekej kultúry Egypta. Je to miesto, kde si môžete predstaviť, aké to bolo v tých dávnych časoch, keď faraóni vládli nad touto krajinou.


Počasie Egypt Luxorský chrám


Egypt je známy svojimi historickými pamiatkami a luxorský chrám je jednou z najvýznamnejších. Tento chrám je symbolom starovekého Egypta a jeho pôvod sa datuje do obdobia Nového kráľovstva. Okrem svojej historickej hodnoty je aj miestom obdivovania vďaka svojmu nádhernému umiestneniu a blahodárnemu počasiu.

Nachádza sa na východnom brehu rieky Níl a je obklopený krásnou prírodou, vrátane žiarivého slnka a púštnych pieskov. Toto miesto je obľúbené turistami z celého sveta, ktorí sem prichádzajú nielen kvôli jeho histórii, ale aj kvôli svojmu jedinečnému prostrediu a počasiu.

Počasie v Luxorskom chráme je veľmi priaznivé väčšinu roka. Egypt je známy svojou horúčavou suchou klímou a Luxor nie je výnimkou. Teploty sa tu pohybujú vysoko a môžu dosiahnuť až 40 stupňov Celzia počas letných mesiacov. Tí, ktorí majú radi teplo, ocenia slnečné dni a jasné oblohy, ktoré ich čakajú.

Návštevníci, ktorí prichádzajú do luxorského chrámu, by si mali byť vedomí extrémnych horúčav v letných mesiacoch a pripraviť sa na ne odpowiednouvú odievaním a hydratáciou. Jeho poloha pri rieke Níl však prináša aj určité benefits, ako sú jemnejšie teploty v zime a v noci.

Zimné mesiace v Luxore sú teplejšie ako zimy v mnohých iných krajinách. Teploty zvyčajne klesajú na úroveň okolo 20 stupňov Celzia a v noci na ľadovec. Toto miesto je teda ideálne pre tých, ktorí chcú uniknúť chladnému pocitu domov a zažiť miernu zimu.

Počasie v Luxorskom chráme je takmer vždy suché s minimálnym výskytom zrážok. To znamená, že sa môžete tešiť na mnoho slnečných dní a ideálne podmienky na preskúmanie chrámu a jeho okolia. Turisti, ktorí si chcú užívať slnko a odpočinok na pláži, budú nadšení aj v blízkom letovisku Hurghada, ktoré je oddialené len niekoľko hodín jazdy autom.

Luxorský chrám je teda nielen úžasnou historickou pamiatkou, ale aj miestom, kde môžete zažiť priaznivé a príjemné počasie. Bez ohľadu na ročné obdobie, tu nájdete teplo, slnko a jasné nebo. Takže ak ste nadšenci histórie, krásy prírody a príjemného počasia, nemali by ste si túto destináciu nechať ujsť.


Dovolenka Egypt Luxorský chrám


Egypt je krajinou s fascinujúcou históriou, preto nie je prekvapením, že je jedným z najobľúbenejších turistických miest na svete. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Egypte je Luxorský chrám. Nachádza sa v mestskom centre Luxoru na východnom brehu rieky Nil.

Luxorský chrám je jednou z najdôležitejších pamiatok starovekého Egypta a je zároveň najväčším zachovaným chrámom v Egypte. Jeho komplex bol postavený počas vlády viacerých faraónov, vrátane Amenofisa III. a Ramsesa II. Jeho výstavba trvala niekoľko storočí, od 14. storočia až po 12. storočie pred naším letopočtom.

Chrám bol postavený na presne určenom mieste, ktoré predstavuje posvätnú pôdu z mýtov staroegyptského náboženstva. Toto miesto bolo považované za rezidenciu boha Amona, jedného z najdôležitejších bohov v starovekom Egypte. Luxorský chrám bol teda miestom náboženského obžerstva a rôznych kultických obetí.

Chrám je obklopený vysokými múrmi, ktoré ho chránia pred zadaním zničenia. Jeho hlavná brána, známa ako brána Ptolemaia III., je vzácne dielo starovekého egyptského umenia. Za ňou sa nachádza dlhá alej s obrovskými kolosálmi, ktoré predstavujú múdrosť a moc faraóna.

Chrám má mnoho úžasných miest, ktoré si treba pozrieť. Jedným z nich je Chalénská kaplnka, ktorá slúžila ako miesto, kde bol faraón korunovaný. Je to jedna z najpôsobivejších a najkrajších častí chrámu. Tiež nesmieme zabudnúť na obrovskú nádvorie, na ktorom sa slávili rôzne náboženské obžerstvá a obriezky. Vnútri chrámu sa nachádza aj svätynya, kde bol uložený soška boha Amona.

Luxorský chrám je nesmierne fascinujúcou pamiatkou, ktorá očarí všetkých milovníkov histórie a kultúry. Jeho precízna architektúra, pôsobivá výzdoba a svätá atmosféra vás vyvráti do starodávneho Egypta, do čias, keď sa tu konali náboženské rituály a obřady. Ak máte radi históriu a dovolenky plné objavovania, návšteva Luxorského chrámu by pre vás nemala chýbať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky