Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Baler

Dovolenka Filipíny Baler


Filipíny sú jednou z najkrajších krajín juhovýchodnej Ázie. Sú ostrovnou krajinou plnou dráždivých miest a úchvatných pláží. Jednou z takých miest je Baler, malé mestečko nachádzajúce sa na juhu Luzonu.

Baler z poslednej doby získal povesť ako jedno z najpopulárnejších turistických miest na Filipínach, pretože ponúka krásne pláže, vlny pre surferov a horské túry.

Ak teda plánujete dovolenku na Filipínach, Baler by mala byť vašou prvou voľbou.

Pláže

Baler má niekoľko úžasných pláží s bieleho piesku a jasnou vodou. Medzi najkrajšie patrí Charlie's point, ktorá je známa pre svoje valy pre surferov. Ak teda milujete adrenalinové športy, určite si v Baleri prídete na svoje. Okrem toho je tu Sabang Beach, kde si môžete užiť krásne západy slnka a brázdiť priestor kajakom.

Surfing

Baler je vynikajúcim miestom pre surfovanie pretože vlny tu sú vždy vynikajúce. Baler má surfovaciu sezónu od september do februára. Majstrovské súťaže surfovania, ktoré sa tu konajú každý rok, sú veľkou atrakciou pre milovníkov surfovania.

Horské túry

Baler je obklopená krásnou prírodou, preto ak máte radi turistiku, určite si sem prídite. Mount Daguldol je jeden z najvyšších vrchov v okolí Baleru a turistické trasy vás tam zavedú cez nádhernú prírodu, horské kopce a doliny. Na vrchole si môžete vychutnať krásny výhľad na okolitú krajinu.

Kultúrna dedičina

Baler je bohaté na kultúrnu históriu. Je to miesto, kde boli prví Filipínci pod vedením generála Emilia Aguinalda vyhlásení za nezávislé. V Baleri si môžete pozrieť históriu Filipín a zistiť viac o kultúrnych tradíciách a dedičstve Filipín.

Baler ponúka nekonečné možnosti pre turistov. Od pláží, surfovania a turistických trás o kultúrnych pamiatkach, určite tu nájdete niečo, čo vám dodá energiu a zároveň vám umožní vychutnať si dovolenku na Filipínach. Neodkladajte to a čím skôr si zarezervujte svoju dovolenku v Baleri. Budete mať nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov a dojmov.


Počasie Filipíny Baler


Filipíny, konkrétne Baler, sú známe svojím tropickým podnebím. Toto miesto je jedným z najobľúbenejších turistických destinácií na Filipínach a jednou z najlepších lokalít pre surfovanie.

Baler sa nachádza v provincii Aurora na východnom pobreží Luzonu, najväčšieho ostrova Filipín. Jeho polohe pri Tichom oceáne robí z tohto mesta ideálne miesto pre surfovanie a iné vodné športy.

Počasie v Baleri je charakterizované podnebím typickým pre tieto tropické ostrovy. Roky sa delia na dve hlavné obdobia - suché a mokré.

Suché obdobie v Baleri trvá od decembra do júna. Je to čas, keď je počasie väčšinou slnečné a teplejšie. Teploty sa pohybujú medzi 24 a 32 stupňami Celzia. V tomto období je veľmi pravdepodobné, že sa budete môcť tešiť zo slnečného a jasného počasia, vhodného na surfovanie a iné aktivity na pláži. Morská voda je teplá a vhodná na kúpanie.

Mokré obdobie v Baleri začína v júli a končí v novembri. V týchto mesiacoch sa pravidelne vyskytujú silné monzunové dažde. Silné dažde a búrky sú bežné a môžu spôsobiť záplavy a zamávať surfovanie. Voda v Tichom oceáne je viac nevyspiesená a vodné športy môžu byť obmedzené kvôli nebezpečným podmienkam. Teploty v tomto období zostávajú teplé, ale môžu klesnúť na približne 21 stupňov Celzia.

Okrem monzúnového obdobia, kedy je pravdepodobné veľa zrážok, môže Baler zažiť aj slabšie dažde aj v suchom období. To je spôsobené blízkosťou Tichého oceánu a hrebeňom Sierra Madre, ktorý prináša veľa oblačnosti a zrážok do oblasti.

V uplynulých rokoch bol Baler často zasiahnutý silnými tajfunmi a zemetraseniami kvôli jeho polohe v Pacifickom ohnivom krúžku. To by sa malo vziať do úvahy pri plánovaní návštevy, najmä v období monzúnových dažďov.

Vzhľadom na svoje krásne pláže, surfovanie a iné vodné športy, Baler je žiadanou destináciou turistov. Pre tento región je typické tropické podnebie so svojimi radostnými a inými výbornými podmienkami pre turistiku. Jedná sa o miesto, kde môžete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku s príjemným počasím a aktivitami pri vode.


Ubytovanie Filipíny Baler


Filipíny sú krásnym ostrovným štátom na juhovýchode Ázie, ktorý má veľa ponúk pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a oddych. Jedným z najpopulárnejších miest na Filipínach pre turistov a surferov je chránené mesto Baler, ktoré sa nachádza v provincii Aurora.

Baler sa nachádza v blízkosti obrovského Tichého oceánu a ponúka svojim návštevníkom mnoho krásnych pláží, ktoré sú ideálne pre surfovanie, potápanie a ďalšie vodné aktivity. Aby ste si vychutnali všetky tieto zážitky na maximum, potrebujete sa ubytovať v mieste, ktoré vám poskytne komfort a pohodlie.

Baler ponúka množstvo možností ubytovania pre každého turistu, ktorý sem príde. Ak hľadáte niečo luxusné a elegantné, nájdete tu hotely a rezorty, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a vybavenie. Pre tých, ktorí sa radi cítia ako doma, sú k dispozícii ubytovacie zariadenia v podobe apartmánov a priestranných izieb.

Predovšetkým tu však nájdete mnoho hostílov. Sú to miesta, kde máte šancu stretnúť nových priateľov a prežiť niečo mimo bežný rezervačný systém hotelov. Okrem toho sú hostely cenovo dostupné a vybavené všetkým potrebným zariadením pre pohodlný pobyt.

Napriek tomu, že Baler nie je ešte taký popri Bora Bora alebo Kostarike, ubytovanie v tomto území sa môže kolísať od $10 do $300. Nie všetky hotely alebo ubytovanie sú vysoké- koniec koncov, severné luzonské provincie nie sú tak drahé ako zvyšok krajiny.

Okrem toho, môžete sa rozhodnúť pre plné zážitky a skúsenosti, ktoré Baler ponúka a zvoliť pobyt v kempe. Toto je jedinečná príležitosť stráviť noc pod hviezdami, žiť s podobne zmýšľajúcimi turistami v stanoch alebo chatach a podieľať sa na rôznych aktivitách organizovaných kempom.

V každom prípade, bez ohľadu na vaše preferencie, prežijete nezabudnuteľné zážitky a kultúrne skúsenosti, ak sa rozhodnete stráviť čas v Baler na Filipínach. V chladnom tienistom sieste, uvoľnených džemperoch a teplej čokoláde, alebo v okúzle tropického počasia, v plavkách, plnení vodných aktivít, hostely v meste Baler sú zaručenou voľbou pre vaše ubytovanie.


Letenka Filipíny Baler


Pokiaľ hľadáte odpočinok na paradizískych plážach s búrlivými vlnami a osviežujúcim vánkom, pokračujte v čítaní! Baler, jedno zo skrytých klenotov Filipín, je miestom, ktoré sa postupne stáva obľúbenou destináciou pre milovníkov surfovania a prírody. Aby ste sa tam dostali, však potrebujete letenku.

Letenka na Filipíny, konkrétne na letisko v Manile, je prvým krokom na ceste do Baleru. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností poskytuje pohodlné možnosti pre lety do Manily z rôznych častí sveta. Ak ste v Európe, môžete zvážiť let z Londýna, Paríža, Amsterodamu alebo iných veľkých európskych miest. Ak ste v Ázii, lety z Bangkoku, Kuala Lumpuru alebo Singapuru sa ukážu ako vynikajúca voľba. Po prílete do Manily sa však stále musíte presunúť do Baleru.

Sú dve hlavné možnosti, ako sa dostať z Manily do Baleru. Prvou možnosťou je cesta pozemným dopravným prostriedkom, ktorá vám poskytne príležitosť spoznať okolité vidiecke oblasti a vychutnať si scenériu počas 5 až 6 hodinovej jazdy. Autobusy a vanové linky sú bežnými dopravnými prostriedkami v tomto smere a ich cestovnými lístkami si môžete poradiť na miestnych autobusových stanicách. Sú tiež k dispozícii taxislužby, ale táto možnosť je drahšia.

Druhá možnosťou je letecká doprava. Baler má malé letisko – Baler Airport, ktoré ho prepojuje s Manilou a niektorými ďalšími miestami na Filipínach. Možno ju zvážiť ako pohodlné a relatívne rýchle riešenie, ak je vám na ceste ochotný urobiť kompromis. Menej hodinový let je určite pohodlnejší ako pré z Manily po ceste. V takom prípade by ste mali pravidelne kontrolovať aktuálne letové spojenia a ceny leteniek na internete alebo sa poradiť s miestnou leteckou spoločnosťou.

Po prílete do Baleru sa vám otvárajú nekonečné možnosti objavovania. Baler je známy ako raj pre surferov. Na svoje si prídu nielen profesionálni surferi, ale aj začiatočníci. Bežné surfovacie školy ponúkajú lekcie pre tých, ktorí chcú získať prvotné skúsenosti s touto vzrušujúcou vodnou aktivitou. Okrem surfovania si môžete tiež užiť pokojné prechádzky po bielych piesočnatých plážach, kúpať sa v osviežujúcom mori alebo sa vydať na výlet do okolitých prírodných úkrytov, ako sú vodopády či sopka.

Baler je jedným z tých miest, ktoré stojí za to navštíviť na Filipínach. Preto neváhajte a nájdite si letenku na Filipíny a zaiste sa nebudete ľutovať. Zábava, dobrodružstvo a vzrušenie vás čaká v tomto malebnom úkryte na pláži.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Baler


1. Kde sa nachádza Baler na Filipínach?
Baler je hlavným mestom provincie Aurora, ktorá sa nachádza na ostrove Luzon na Filipínach.

2. Ako sa dostanem do Baleru?
Najjednoduchší spôsob ako sa dostať do Baleru je letecky z Manily do mestského letiska v San Jose, ktoré je vzdialené približne 5 hodín jazdy od Baleru. Môžete sa tam dostať aj autobusom alebo súkromným autom.

3. Aké sú najlepšie pláže v Baleru?
Medzi najlepšie pláže v Baleru patrí Sabang Beach, ktorá je ideálna pre surfovanie. Iné populárne pláže sú Charlie's Point a Cemento Beach.

4. Aké aktivity môžem robiť v Baleru?
Baler je známy pre surfovanie, takže jednou z hlavných aktivít je surfovanie na niektorých z najlepších vlnách na Filipínach. Môžete tiež vychutnať krásnu prírodu počas trekkingu v Národných parkoch Sierra Madre a Aurora.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Baleru?
Najlepší čas na návštevu Baleru je počas suchého obdobia od novembera do júna. Počas tohto obdobia je väčšinou slnečno a vhodné na surfovanie.

6. Ktoré hotely odporúčate v Baleru?
Niektoré z najlepších hotelov v Baleru sú Costa Pacifica, The Circle Hostel a Bayler View Hotel.

7. Aké sú typické jedlá v Baleru?
Filipínska kuchyňa je bohatá na ryby a morské plody, takže typické jedlá v Baleru zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú mäkkýše, ryby a krevety. Oblúbenými jedlami sú tiež sinigang (kyslá polievka), adobo (marinované mäso) a pancit (miešané cestoviny).

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok týkajúcich sa Baleru na Filipínach. Odpovede môžu byť však podľa konkrétnej situácie a výberu jednotlivca rôzne.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky