Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Kakum National Park

Ubytovanie Ghana Kakum National Park


Ghana je nádherná krajina v Západnej Afrike, ktorá láka turistov svojou bohatou kultúrou, históriou a úchvatnou prírodou. Jedným z najpôsobivejších prírodných miest v krajine je Kakum National Park. Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný park, musíte si vybrať aj vhodné ubytovanie. V tomto článku si predstavíme niektoré možnosti, ktoré vám Ghana ponúka.

Kakum National Park je chráneným územím, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny, v blízkosti mesta Cape Coast. Park je známy pre svoje bujné pralesy, množstvo endemických druhov rastlín a živočíchov a pre spektakulárne lanové mosty, ktoré umožňujú turistom prechádzať sa medzi korunami stromov a ponúkajú jedinečný pohľad na okolitú prírodu.

Ak hľadáte ubytovanie priamo v Kakum National Park, máte možnosť si prenajať jednu z bungalovov, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov. Tieto bungalovy sú zariadené s prírodnými materiálmi a ponúkajú základné pohodlie. Majitelia parku sa snažia zachovať autentický charakter miesta, takže bungalovy sú skromne vybavené. Avšak čo im možno chýba na luxuse, kompenzujú svojím jedinečným umiestnením v nádhernom prostredí.

Pre tých, ktorí preferujú väčší komfort a služby, je v okolí parku niekoľko luxusných hotelov a rezortov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú moderné izby s vlastnou kúpeľňou, bazény, reštaurácie s miestnou aj medzinárodnou kuchyňou a mnoho ďalších vymožeností. Ceny ubytovania v týchto hoteloch sa pohybujú v širšom rozpätí, v závislosti od kategórie a vybavenia.

Ak ste na rozpočet a hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, pre vás je ideálnou voľbou ubytovanie v blízkosti Cape Coast. Mesto ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie, vrátane penziónov, hostí a hotelov, ktoré sú šité na mieru rôznym finančným možnostiam. Väčšina týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v centre mesta alebo v jeho blízkosti, takže si môžete vychutnať jeho historické pamiatky a západy slnka na prístavnej promenáde.

Výber ubytovania pri návšteve Kakum National Parku závisí od vášho rozpočtu, preferencií a požiadaviek. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete stráviť noc priamo v parku alebo v blízkosti Cape Coast, budete mať príležitosť objaviť nádhernú prírodu Ghany a zažiť jej jedinečnú atmosféru. Ghana Kakum National Park je skutočne miestom, ktoré by nemalo chýbať na zozname každého nadšenca prírody a dobrodruha.


Dovolenka Ghana Kakum National Park


Ghana Kakum National Park: Zážitková dovolenka v srdci pralesa

Ghana, nachádzajúca sa na západnom pobreží Afriky, nie je len domovom bohatej kultúry a histórie, ale aj úchvatnou prírodnou scenériou. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších prírodných parkov v krajine je Kakum National Park. Ak hľadáte dovolenkový cieľ, ktorý vám poskytne autentický zážitok z prírody, Kakum National Park je pre vás to pravé.

Kakum National Park sa rozprestiera na ploche 375 kilometrov štvorcových v južnom Ghane. Je domovom jedného z najzachovalejších pralesov v krajine a je známy svojím bohatým biodiverzitou. Park zahŕňa niekoľko riek, lesy a mangrovníky, ktoré tvoria komplexný ekosystém. V parku sa nachádza aj asi 40 druhov cicavcov, ako je napríklad slon africký, levačik tuftový, lasička bradavičnatá a mnoho ďalších.

Najväčšou atrakciou Kakum National Parku je jeho slávna canopická prechádzka. Prechádzať sa cez koruny stromov je úplne jedinečným zážitkom, ktorý tu zažijete. Úzke drevené chodníky a lano, ktoré sú napnuté medzi stromami, vám umožnia prejsť takmer 30 metrov nad zemou a mať tak panoramatický výhľad na rozprávkový prales a jeho obrovský počet fauny a flóry. Toto dobrodružstvo je určené pre všetkých, ktorí hľadajú niečo okrem štandardného turistického programu.

Okrem canopických prechádzok môžete v parku tiež navštíviť niekoľko zaujímavých miest. Ponorem sa do histórie na miestach, kde kedysi slúžilo ako útočisko pre etnickú skupinu Nzema. Prejdite cez prekážky na Bufor v noci a zažite vzrušenie pozorovania nočných zvierat. Nedaleko parku sa nachádzajú aj miestne dedinky, kde môžete zažiť autentickú ganskú kultúru a tradície.

Ak plánujete navštíviť Kakum National Park, dobre si premyslite najlepší čas na návštevu. Vzhľadom na to, že Ghana má tropické podnebie, najlepšou dobou na návštevu je v období sucha, medzi novembrom a marcom, keď sú prírodné chodníky a mosty menej klzké a počasie je viac priaznivé pre turistické aktivity.

Celkovo povedané, Kakum National Park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Prírodná krása, autentická kultúra a vzácne zvieratá vytvárajú nezabudnuteľné zážitky pre každého, kto sa rozhodne navštíviť túto časť Ghany. Takže ak hľadáte dovolenku, ktorá bude nielen dovolením, ale aj jedinečným prienikom do divokej prírody, Kakum National Park by mal byť vašou prvou voľbou.


Letenka Ghana Kakum National Park


Ghana Kakum National Park: Oáza prírody v srdci Ghany

Ghana Kakum National Park, nachádzajúci sa v južnej Afrike, je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré stojí za návštevu. Svojim ohromujúcim a nedotknutým prírodným bohatstvom ponúka návštevníkom jedinečný zážitok, ako aj možnosť objavovať a poznávať endemické druhy flóry a fauny Afriky.

Táto národná rezervácia sa nachádza približne dve hodiny jazdy od hlavného mesta Ghany, Accra, a rozprestiera sa na ploche viac ako 350 km2. Kakum National Park je domovom rôznych ekosystémov vrátane deštných lesov, mangrovových bažin, rovín a jazier. Jeho prírodná pestrosť a biodiverzita robia z tohto miesta jedinečný prírodný rezervát.

Jednou z hlavných atrakcií parku je jeho 350 metrov dlhý lanový most, ktorý je visiaci nad korunami stromov v deštnom lese. Prechádzka po tomto moste je adrenalínový zážitok a poskytuje návštevníkom neopakovateľný pohľad na bohatstvo živočíchov a rastlín, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti. Pri prechádzke môžu návštevníci vidieť vzácne druhy vtákov, opíc, motýľov a mnoho ďalších fascinujúcich tvorov.

Okrem prekrásneho prírodného prostredia je Kakum Národný park posvätným miestom pre domorodé kmene Ghany. Miesto je bohaté na kultúrne dedičstvo, tradície a zvyky týchto miestnych komunít. Návštevníci majú jedinečnú príležitosť uvidieť miestnych obyvateľov v ich každodennom živote a obohatiť sa o ich životný štýl.

Park ponúka rôzne aktivity pre turistov, ako je napríklad nočný výlet po lese, kedy môžu návštevníci zažiť jedinečnú atmosféru až do obeda. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu možnosť stanovania na kempoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku.

Ak sa chcete zastaviť na okamih a oddýchnuť si od rušného mestského života, Ghana Kakum National Park je skvelou voľbou. Toto nádherné miesto vám ponúka únik do prírody, pričom vám poskytuje jedinečnú možnosť spoznávať divokú faunu a flóru Afriky. Ak máte rozhodnuté, neváhajte a rezervujte si letenku do Ghany, pretože Kakum National Park je miestom, ktoré za to stojí.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Kakum National Park


1. Kde sa nachádza Ghana Kakum National Park?
Ghana Kakum National Park sa nachádza v krajine Ghana, konkrétne v juhozápadnej časti krajiny.

2. Ako sa dostanem do Ghana Kakum National Park?
Vstup do parku je možný autom alebo mestskou autobusovou dopravou z blízkych miest, ako je Cape Coast alebo Accra. Cesta autom trvá približne 3 hodiny z Cape Coast a 4 hodiny z Accra.

3. Koľko stojí vstup do Ghana Kakum National Park?
Vstupné do parku sa pohybuje okolo 40 ghanských cedií pre dospelých a 20 ghanských cedií pre deti.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúka Ghana Kakum National Park?
Park ponúka možnosť prechádzať sa po drevenej lanovke, ponúka prehliadkové túry s kvalifikovanými sprievodcami a taktiež možnosť prenájmu chatiek na prespanie v prírode.

5. Aká je dĺžka a obtiažnosť prechádzok v parku?
Najpopulárnejšia trasa v parku je lanovka, ktorá je dlhá približne 350 metrov. Táto trasa je strednej obtiažnosti a nie je vhodná pre ľudí so zdravotnými obmedzeniami.

6. Aké živočíchy a rastliny môžem v parku vidieť?
V parku je možné vidieť mnoho druhov vtákov, opíc a iných druhov zvierat. Rovnako sú tu aj rôzne druhy rastlín a stromov, vrátane exotických druhov.

7. Je v parku možné táboriť alebo prenocovať?
Áno, v parku je možné prenajať si chatku na prespanie v prírode. Všetky chatky sú vybavené základnými zariadeniami.

8. Ako dlho by som mal stráviť v Ghana Kakum National Park?
Väčšina návštevníkov parku strávi v parku približne 3 až 4 hodiny, ale niektorí sa rozhodnú zostať na noc, aby si užili nočný výlet a pozorovali nocné zvieratá.

9. Môžem si do parku doniesť svoje jedlo a pitie?
Áno, návštevníci majú možnosť doniesť si vlastné jedlo a pitie do parku, ale aj v parku sú dostupné reštaurácie a občerstvenie.

10. Je vhodné navštíviť Ghana Kakum National Park v deštivom období?
Park je otvorený počas celého roka, aj keď obdobie dažďov môže ovplyvniť niektoré aktivity, ako je napríklad prechádzka po lanovke. Je preto vhodné sledovať predpovede počasia a rozhodnúť sa v závislosti od aktuálnej situácie.


Počasie Ghana Kakum National Park


Ghana Kakum National Park je jedinečné prírodné miesto nachádzajúce sa v Ghane v západnej Afrike. Okrem krásnej fauny a flóry je park známy aj svojím fascinujúcim počasím, ktoré pritahuje turistov z celého sveta.

Ghana Kakum National Park sa nachádza v pobrežnom pásme a má tropické podnebie. Jeho poloha v blízkosti rovníka vytvára konštantne teplé a vlhké podmienky počas celého roka. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 25 °C až 35 °C, pričom priemerná teplota v podstate zostáva rovnaká počas celej sezóny. To robí z parku vhodné miesto na návštevu v akýkoľvek čas roka.

Vzhľadom k tomu, že Kakum National Park leží v tropickom páse, patrí medzi miesta so vysokým úhrnom zrážok. Priemerný ročný úhrn zrážok sa pohybuje okolo 1500 mm, pričom najvyššie hodnoty sa zaznamenávajú počas obdobia dažďov. Tieto dažde prichádzajú najmä v monzúnovom období, ktoré sa v Ghane koná od apríla do júna a opäť od septembra do novembra. Počas týchto mesiacov je park pokrytý hustými mrakmi a prichádzajú silné lejaky, ktoré vyústia do plných riek a krásnych vodopádov.

Ďalšou charakteristikou počasia v Kakum National Parku je vysoká vlhkosť. Vlhký vzduch je v parku zreteľne cítiť počas celého roka. Návštevníci by mali byť pripravení na pocit ťažkosti v dýchaní a nadmerné potenie sa. Vlhký vzduch však ide ruka v ruke s bohatým tropickým lesom a jeho rozmanitosťou fauny a flóry, čo je jedným z hlavných lákadiel návštevy tohto parku.

Ak chcete navštíviť Ghana Kakum National Park, odporúča sa vybrať si dobu, ktorá zodpovedá vlastnostiam počasia v parku. Najlepším obdobím na návštevu je suché obdobie, ktoré trvá zhruba od decembra do marca. Počas týchto mesiacov, hrubé vrstvy oblakov ustupujú a slnko vysiela svoje lúče nad parkom. Vlhkosť aj teploty sú nižšie, čo poskytuje pohodlnejšie podmienky pre pohyb a zároveň ideálne prostredie na pozorovanie zvierat a prechádzky po prekrásnej drevnatej chodbe stromov známej ako Canopy Walkway.

Ghana Kakum National Park je miestom, kde je každodenné počasie plné tropických prekvapení. Od vysokých teplôt až po silné dažde a vysokú vlhkosť, tento park ponúka jedinečnú skúsenosť pre všetkých, ktorí túžia objavovať exotické miesta a zároveň chcú uvidieť neopísateľné bohatstvo prírody, ktorú Ghana ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky