Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Coron Island

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Coron Island


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu ostrova Coron?

Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Coron je v období od novembra do mája, kedy je suché počasie a nie je veľa dážďov.

2. Aké sú najlepšie miesta na ostrove Coron, ktoré by som mal navštíviť?

Medzi najlepšie miesta na ostrove Coron patria Twin Lagoon, Kayangan Lake, Malcapuya Island, CYC Beach a Maquinit Hot Springs.

3. Potrebujem víza na návštevu Filipín a Coronu?

Väčšina krajín nepotrebuje víza na návštevu Filipín, avšak je potrebné mať platný pas.

4. Čo by som mal zabaliť pre návštevu ostrova Coron?

Je dobré si zobrať plavky, opaľovací krém, repelent proti hmyzu, slnečné okuliare, ľahké oblečenie a vodotesné obuv.

5. Môžem si požičať loď na výlety okolo ostrova Coron?

Áno, existuje veľa prevádzkovateľov, ktorí ponúkajú prenájom lodi pre výlety po Ostrove Coron a okolí.

6. Aké sú najlepšie možnosti pre stravovanie na ostrove Coron?

Existuje množstvo reštaurácií a stánkov s jedlom na ostrove Coron, ktoré ponúkajú tradičné filipínske jedlá, ako aj západné jedlá pre turistov.

7. Ako môžem získavať hotovosť na ostrove Coron?

Na ostrove Coron existuje niekoľko bankomatov, kde môžete vybrať hotovosť z kreditnej karty. Väčšina reštaurácií a hotelov prijíma hotovosť v miestnej mene (filipínske peso).

8. Aké aktivity sú k dispozícii na ostrove Coron?

Na ostrove Coron sa dá plávať, potápať sa, kajakovať, jazdiť na člne, pozorovať ryby a koralové útesy, ako aj vykonávať turistiku.

9. Aké sú obmedzenia pre turistov počas pandémie COVID-19?

V súčasnej dobe sú na Filipínach platné obmedzenia pre cestovanie a turistiku z dôvodu pandémie COVID-19, preto by ste mali overiť aktuálne informácie a podmienky pred cestovaním na Ostrov Coron.

10. Aké sú najlepšie spôsoby dopravy na ostrov Coron?

Existujú priame lety do mesta Coron na ostrovoch, ako aj trajekty a autobusy. Po príchode na Ostrov Coron sa dá ľahko prepravovať taxíkom, tricycle alebo motorkou.


Počasie Filipíny Coron Island


Coron Island je jedným z najkrajších miest na Filipínach a je známe svojou ohromujúcou prírodou a úchvatnou scenériou. Tento ostrov sa nachádza v meste Coron na severných Filipínach a pravidelne priláka tisíce turistov z celého sveta.

Jednou z dominantných charakteristík Coron Islandu je jeho tropické podnebie. Počasie na ostrove je všeobecne teplé a vlhké počas celého roka. Teplota sa pohybuje medzi 24 až 33 stupňami Celzia, pričom najteplejšie mesiace sú od marca do mája. Je dôležité si uvedomiť, že v dôsledku blízkosti Filipín k rovníku, počasie na Coron Islande je veľmi podobné počasiu iných ostrovov v tejto oblasti.

Coron Island je obklopený Kalinguyanovým prielivom a morskými vodami Celebes. Tieto vody majú tendenciu byť teplé počas celého roka, čo robí z Coronu ideálne miesto na plávanie, potápanie a šnorchlovanie. Teplota mora je väčšinou medzi 26 a 30 stupňami Celzia, čo je príjemné pri bazéne alebo pri prechádzke po bielych plážach.

Bohužiaľ, Coron Island je pravidelne zasahovaný tajfúnmi v období od júna do novembra, ktoré tvoria tzv. tajfúnovú sezónu. Veterné búrky a silné dažde môžu trvať niekoľko dní a priniesť prívalové záplavy. Riziko tajfúnov je v tejto oblasti dosť vysoké, preto je dôležité sledovať miestne správy a informácie týkajúce sa počasia, ak plánujete cestu do Coron Islandu v tejto dobe.

Vzhľadom na túto povahu počasia je najlepším obdobím na návštevu Coronu obdobie od decembra do februára, kedy je pravdepodobnosť tajfúnov oveľa nižšia. Počas týchto mesiacov je Coron Island veľmi rušnejší a turistický priemysel je v plnom prúde.

Coron Island je miestom s úchvatnou prírodou a fantastickým počasím väčšinu roka. Nech už sa rozhodnete navštíviť tento ostrov kedykoľvek, uistite sa, že si prečítate informácie o počasí a prinesiete si vhodné oblečenie a vybavenie pre vašu dovolenku.


Ubytovanie Filipíny Coron Island


Filipíny Coron Island ponúka krásne pláže, jedinečnú prírodu a okúzľujúce miesta na základe ktorých si vyslúžil vydanie ako jeden z top destinácií pre turistov. Ak uvažujete o návšteve ostrova, dôležitou súčasťou vášho dobrodružstva bude aj zabezpečenie ubytovania.

Pôvodnej miestnej kultúre zodpovedá, že na ostrove nájdete hlavne bungalovy a chatky, ktoréby mohli slúžiť ako krásne ubytovania. Avšak, pre tých, ktorí uvažujú o luxusnejších možnostiach ubytovania, ostrov ponúka aj niekoľko kvalitných rezortov.

Ak sa rozhodnete pre pobyt v bungalove, môžete sa ubytovať napríklad v Balinsasayaw Resort. Tento resort vám ponúka krásne izby, ktoré sú zariadené v tradičnom filipínskom štýle. Ak si chcete užiť romantické večery s výhľadom na morie, určite si vyberte bungalov s výhľadom na more.

Rezorty ako Coron Westown Resort, se vyznačujú prvotriednymi službami a ponúkajú pre každého batoháča luxusné ubytovanie. Očakávajte čisté izby s klimatizáciou, kúpeľňou a minibarom. Rezort sa nachádza v krásnom prostredí s výhľadom na more.

Zaujímavou alternatívou môže byť aj ubytovanie v Coron Village Lodge, ktorý vám ponúka izby v nízkej cene a bez privykania na nadbytočné luxusy. Nachádza sa v centre mesta, takže máte blízko k reštauráciám a obchodom.

Ak sa rozhodnete pre dobrodružnejší typ ubytovania, Coron Island ponúka aj možnosti nákupu stanov a táborenia v prírode. To vám umožní byť ešte bližšie k prírode a ušetriť peniaze na luxusnejšom ubytovaní.

Nezáleží na tom, ktorý typ ubytovania si vyberiete, poďte a užite si krásy Coron Island s jeho čarovnými plážami a jedinečnou prírodou. A nezabudnite si zobrať fotoaparát, pretože necháte si tu jedinečnú výpoveď z Vašich dovolenkových zážitkov na ostrove.


Dovolenka Filipíny Coron Island


Coron Island je pravdepodobne jedným z najkrajších miest na Filipínach a je skvelou voľbou pre dovolenku. Táto malá ostrovná oblasť sa nachádza na severozápade ostrova Palawan a ponúka návštevníkom neskutočné prírodné krásy a dobrodružstvo.

Jedným z najväčších lákadiel Coron Island je jeho úzka belasá pláž lemom dobývajúca ekvátorová nekonečnosť. Piesok je jemný a biely, more je pokojné a čisté - dokonalé miesto na oddych a relaxáciu. Môžete sa túlať po pláži, opaľovať sa alebo pozorovať faunu a flóru.

Unikátnosť Coron Island spočíva aj v jeho spektakulárnych čachrovalých útesoch a skalách vystupujúcich z jasne modrého mora. Prirodzené kríky a horizontálny pohyb tvoria tvary na útesoch a skálach, ktoré dávajú dojem prichádzajúcich a odchádzajúcich povodní. Je to skutočne neuveriteľný pohľad, ktorý by ste nemali premeškať.

Ak ste dobrodružnejší typ, môžete sa vydať na objavovanie podmorského sveta na ostrove Coron. Snorkeling a potápanie sú veľmi populárne činnosti medzi turistami, pretože korály a morské živočíchy v okolitých vodách sú úchvatné. Môžete vidieť farebné ryby, morské želvy, morské koníky a dokonca aj žraloky. Ak sa cítite odvážni, môžete sa tiež vydať na vraky potápať. Coron Island je známy tým, že zomreliždy vrakov sú v tesnej blízkosti, čo robí tento podmorský svet ešte vzrušujúcejším.

Ďalšou atrakciou Coron Island je jeho slávne jazero Barracuda. Toto jazero je známe svojimi dramatickými podvodnými formáciami a vysokou koncentráciou viečok. Prečítať sa Qkrivá s plechovkami, potápači cestujú pod hladinou, aby objavili túto zaujímavú scenériu. Tu môžete tiež stretnúť barracuda ryby, ktoré sú také obľúbené medzi potápačmi.

Ak sa vám túlanie prírodou začne pripadať málo, môžete sa vydať na prechádzku do Coron Town. Tu nájdete rušný trh, kde môžete ochutnať miestnu kuchyňu a nakúpiť suveníry. Okrem toho môžete navštíviť aj niektoré historické miesta, ako sú staré kostoly a jaskyne, ktoré sú svedkom minulosti tohto regiónu.

Ak plánujete dovolenku na Filipínach, nezanedbajte Coron Island. Je to skutočný skvost, ktorý ponúka nezabudnuteľné zážitky v prírode, podvodnom svete a miestnej kultúre. Pozoruhodné pláže, úžasné podvodné scenérie a pestrosť miestnej kultúry robia z Coron Island ideálne miesto pre dokonalú dovolenku.


Letenka Filipíny Coron Island


Coron Island v Filipínach je jedným z najkrajších miest na svete a taktiež jednou z najobľúbenejších destinácií pre cestovateľov. Tento malý ostrov sa nachádza v severozápadnej časti Palawanu, ktorý je známy svojou bohatou prírodnou scenériou a nádhernými plážami.

Ak plánujete navštíviť Coron Island, cesta sem je najlepšie zabezpečená letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych častí Filipín, vrátane Manily a Cebu City. Let do Coron Island je zvyčajne krátky a trvá približne jednu a pol hodiny.

Po prílete na miesto je prvou vecou, ktorú musíte urobiť, zorganizovať si prevoz do hotela alebo ubytovania. Mnoho hotelov a rezortov ponúka bezplatný transfer z letiska, takže nezabudnite sa informovať ešte pred odletom o tomto dostupnom servise. Ak takýto servis nemáte, existuje tiež možnosť využiť tricykle alebo motorky na prepravu.

Coron Island je známy svojimi nádhernými plážami a krištáľovo čistými vodami. Jedným z najobľúbenejších miest na ostrove je Twin Lagoon, ktorý je známy svojimi dvojitými jazerami. Toto miesto je jedinečné v tom, že spojením dvoch jazier vzniká úžasná scenéria. Môžete sa preplávať medzi nimi alebo prejsť pod brodom pri odlive.

Ďalšou atrakciou je pláž CYC Island, ktorá je ideálna na piknik alebo plávanie. Táto malá pláž je obklopená koralovými útesmi, ktoré sú domovom množstva farebných rýb a morských živočíchov. Ak máte rádi potápanie alebo šnorchlovanie, Coron Island je tiež známy svojimi potápačskými miestami. Môžete objavovať bohatý podmorský svet nádhernými koralmi a exotickými rybami.

Mimo pláž a potápania, Coron Island ponúka aj iné aktivity. Môžete sa zúčastniť organizovaných výletov, ako napríklad výlet na vrchol Mount Tapyas, ktorý ponúka panoramatický výhľad na celý ostrov a prírodu v okolí. Môžete tiež navštíviť maľovné jazerá Kayangan Lake a Barracuda Lake, kde si môžete vychutnať čistú a teplú vodu.

Coron Island je skutočne rajský kúsok na zemi. Jeho nádherná príroda a krásne pláže robia z neho ideálne miesto pre oddych a relaxáciu. Ak ste ešte nikdy navštívili Filipíny, určite by ste mali zvážiť letenku do Coron Island a zážitok z tohto nádherného miesta na vlastné oči.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky