Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Amboseli National Park

Dovolenka Keňa Amboseli National Park


Keňa je krajina, ktorá láka svojou pestrou kultúrou, fantastickou prírodou a jedinečnými safari. Medzi miestami, ktoré by ste pri návšteve tejto krajiny nemali vynechať, určite patrí Amboseli National Park, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny.

Amboseli National Park sa nachádza na úpätí hory Kilimandžáro a je známy pre neopakovateľné výhľady na túto horu. Park je bohatý na zvieratá, ktoré tu prechádzajú vo veľkom množstve a jeho rozmanitá fauna sľubuje skutočne nezabudnuteľné zážitky. V parku môžete vidieť slony, zebry, gepardy, hyený, divoké psy alebo šakalov. Obzvlášť pôsobivé je pozorovanie veľkých zoskupení slonov, ktoré sa sem zvyknú prichádzať pásť.

Pre milovníkov vtáctva sa tu nachádza až 600 druhov vtákov, takže ak ste fanúšikom pozorovania zvierat a vtákov, nebudete sklamaní.

V Amboseli National Park sa určite oplatí stráviť aspoň dva dni, vďaka čomu si môžete vychutnať všetky kúsky tohto parku a nevynechať nič zo všetkého, čo ponúka. Ak radi počúvate príbehy o prírode, prirodzených procesoch a zvieratách, návštevu parku s kvalifikovaným sprievodcom Vám určite odporúčame. Tí Vám dokážu predstaviť všetky detaily a zaujímavosti týkajúce sa tohto úchvatného parku.

Amboseli National Park je tiež ideálnou oblasťou pre fotografov alebo milovníkov safari, ktorí sa chcú vydať na nezabudnuteľné zážitky. Združite príjemné s užitočným a doveziete si domov krásne fotografie zo safari.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Keni, nevynechajte Amboseli National Park. Je to jedinečná príležitosť vidieť slávneho Kilimandžáro na vlastné oči, pozorovať veľké zoskupenia slonov a dozvedieť sa o faune a flore tejto krajiny. Všetko to Vás čaká len v Amboseli National Park a myslíme si, že to stojí za návštevu!


Letenka Keňa Amboseli National Park


Keňa Amboseli National Park - Krása pod Kilimandžárom

Keňa je jednou z najpopulárnejších afrických destinácií pre safari tury. Amboseli National Park, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti Keňy na hraniciach s Tanzániou, je jedným z najznámejších národných parkov v rámci celej Afriky. Nachádza sa pod magickým Kilimandžárom, ktory je nielen najvyššou horou Afriky ale aj symbolom Tanzánie. Návšteva Keňy Amboseli National Park prináša jedinečný zážitok zafari, ktorý by si mali vyskúšať všetci milovníci prírody.

Amboseli National Park sa rozprestiera na ploche 392 kilometrov štvorcových v juhozápadní časti Keňy. Park je domovom pre veľké zvieratá, ako slony, levy, gepardy a vzácne druhy antilop. Obrovská časť parku pokrýva púštny Steppe, ktorý sa v kombinácii s Kilimandžárom vytvára panorámu, ako zo snov. Návštevníci parku majú možnosť pozorovať zvieratá, ako sa pohybujú voľne a v ich prirodzenom prostredí. To prináša nezabudnuteľný zážitok nielen pre dospelých, ale aj pre deti.

V Amboseli National Park sa uskutočňuje veľa aktivít, ktoré umožňujú návštevníkom spoznať park zvnútra. Jednou z najkrajších aktivít je jazdenie na slonovi, ktoré umožňuje spoznať úžasnú floru a faunu parku ešte z blízka. Pre rekreáciu a oddych je možné si posedieť na terasách a pozorovať krásne slnko zapádať za horami.

Cestovanie do Keňy Amboseli National Park je dostupné po celý rok, aj keď niektoré oblasti nemusia byť v sezóne vhodné na safari. Návštevníci parku si môžu vybrať z rôznych možností pokojného ubytovania a tímy profesionálnych safari sprievodcov. Bez ohľadu na to, aký druh cestovania do Afriky preferujete, Amboseli National Park ponúka nezabudnuteľné skúsenosti a zážitky.

Ak chcete prejsť najkrajšiu cestu k Amboseli National Park, letenky sú najpraktickejšou možnosťou. Existujú rôzne spoločnosti ponúkajúce letenky do Nairobi, Keňa. Z Nairobi môžete ďalej pokračovať malým lietadlom alebo autom. Pri výbere letenky môžete nájsť dobre zvoľené lety s krátkou prestávkou v Istambule alebo Dubaji. Svižné a príjemné cesty sú k dispozícii aj z miest, ako sú Frankfurt, Londýn alebo Amsterdam.

Keňa Amboseli National Park je jedným z najúžasnejších miest v Afrike pre safari. Zvieratá v ich prirodzenom prostredí, bohatá flóra a fauna a pohľad na Kilimandžáro, to všetko sa nedá nijako opísať. Nedovoľte si premeškať túto úžasnú príležitosť, navštívte Keňu čo najskôr a splňte si sen o nezabudnuteľnom safari!


Ubytovanie Keňa Amboseli National Park


Keňa je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií východnej Afriky, a jeden z najkrajších národných parkov v krajine je Amboseli National Park. Tento park je známy svojimi ohromujúcimi výhľadmi na slávne Kilimandžáro (najvyššia hora Afriky), kde sa stretávajú nádherná prírodná scenéria, fascinujúce druhy zvierat a bohatá kultúra.

Amboseli National Park ponúka množstvo možností ubytovania, ktoré umožňujú návštevníkom zažiť úžasnú divokú prírodu, zblízka spoznať miestnu faunu a flóru a pritom si oddýchnuť v pohodlí a luxuse.

Jednou z možností ubytovania v Amboseli je tábor Keňa Amboseli National Park. Táto ubytovňa je situovaná medzi akáciovými stromami, s výhľadom na slávne vrcholky Kilimandžáro. Tábor ponúka rôzne typy ubytovacích možností, vrátane stanov, bungalovov a luxusných stromových domov. Tí, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť s úplným spojením s prírodou, môžu vyskúšať táborovanie v stane, kde si môžete vychutnať večerný oheň a počúvať zvuky divočiny.

Ďalším populárnym ubytovaním je Amboseli Serena Safari Lodge. Tento hotel je navrhnutý v tradičnom africkom štýle a nachádza sa v srdci národného parku Amboseli, ponúkajúci ohromujúci výhľad na krajinu a zvieratá. Lodge ponúka priestorné izby so súkromnou terasou alebo balkónom, kde si môžete vychutnávať pohľad na okolitú prírodu. Hotel tiež disponuje bazénom, reštauráciou a barom, kde si môžete vychutnať tradičné keňské jedlá.

Pre tých, ktorí si prajú prémiové ubytovanie, tu je Tortilis Camp. Tento luxusný tábor ponúka náročnejším cestovateľom pohodlné a elegantné bungalovy s výhľadom na snežne pokrytý vrchol Kilimandžára. Tábor tiež ponúka osviežujúci bazén, ktorý je ideálny na relaxáciu po dni strávenom na safari.

Okrem ubytovacích možností ponúka Amboseli National Park aj množstvo aktivít pre svojich návštevníkov. Medzi najpopulárnejšie patrí samozrejme safari jazda, kde máte možnosť pozorovať dravé zvieratá ako leva, leoparda alebo geparda v ich prirodzenom prostredí. Môžete tiež ísť na prechádzku s miestnymi masajskými sprievodcami a spoznať miestnu kultúru. Okrem toho si môžete vychutnať piknik s výhľadom na nádherné pláňe alebo si objednať lákavé masáže a wellness procedúry.

Amboseli National Park v Keňa je miestom, ktoré musíte zažiť. Jeho úžasné scenérie, bohatá fauna a kultúrna rozmanitosť vás určite očaria. S rôznymi možnosťami ubytovania a aktivít si môžete prispôsobiť svoju cestu podľa svojich individuálnych potrieb a záujmov. Takže pri plánovaní vašej nasledujúcej exotické dovolenky, nezabudnite zvážiť tento nádherný park v Keňa a pripravte sa na zážitok svojho života v srdci africkej divočiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Amboseli National Park


1. Aké zvieratá môžem vidieť v Amboseli National Park?
- V parku sa nachádza veľké množstvo divokých zvierat, ako slony, levy, gepardy, hyeny, nosorožce, zebry, gazely, krokodíly a rôzne druhy vtákov.

2. Aké sú možnosti pre ubytovanie v Amboseli National Park?
- V parku sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, ako sú kempy, lodže a hotely. Niektoré z nich majú vlastné súkromné rezervácie a ponúkajú rôzne aktivity, napríklad nočné safari alebo turistiku.

3. Aké sú možnosti pre stravovanie v Amboseli National Park?
- V parku sa nachádza niekoľko reštaurácií a stánkov, ktoré ponúkajú tradičné kenyjské jedlá, ako sú nyama choma (grilované mäso), ugali (pšeničná kaša) a chapati (placky).

4. Ako sa dostanem do Amboseli National Park?
- Park sa nachádza v blízkosti hraníc s Tanzániou, asi 240 km južne od Nairobi. Cesta trvá približne 4-5 hodín a možnosti dopravy zahŕňajú autobus, taxík alebo osobné vozidlo.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Amboseli National Park?
- Najlepšie obdobie na návštevu parku je od júla do októbra, keď sa vyskytuje najnižšia zrážková aktivita a najlepšie podmienky na pozorovanie zvierat. Avšak, park je k dispozícii pre návštevníkov po celý rok.


Počasie Keňa Amboseli National Park


Amboseli National Park is nestled in the southern part of Kenya, just a few kilometers away from the Tanzanian border. The park is an incredibly beautiful location, with some of the most dramatic scenery in the country. It is home to a wide range of wildlife, including large herds of elephants, and offers visitors the opportunity to see a fascinating mix of cultures.

The park is unique in that it is located right at the foot of Mount Kilimanjaro, Africa's highest mountain. As a result, the view of the mountain is breathtaking, especially in the early morning or late afternoon when the sun is low and casts a warm glow over the peak. Visitors to Amboseli can enjoy a range of activities, such as game drives, cultural tours, and even hot air balloon rides over the savannah plains.

The weather in Amboseli National Park can be quite unpredictable, however. The dry season runs from June to October, and this is the best time to visit if you want to see wildlife in abundance. The weather during this time is warm and sunny, with temperatures ranging from 20 to 30 degrees Celsius. The dry season is also the busiest time of year, so if you want to avoid the crowds, you might want to consider visiting during the rainy season.

The rainy season runs from November to May, and while the weather can be wet and unpredictable, this is also an excellent time to visit Amboseli. The rain transforms the savannah into a lush green carpet, attracting large numbers of herbivores, which in turn attract predators. This is also a great time to see migratory birds, as many species visit Amboseli during the rainy season.

Overall, Amboseli National Park is a fantastic destination for anyone looking to experience the beauty and abundance of African wildlife. Whether you visit during the dry or rainy season, you are sure to have a wonderful experience exploring this unique and fascinating corner of Kenya.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky