Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Kamakura

Dovolenka Japonsko Kamakura


Japonsko je kraj, kde sa stretávajú storočia histórie a kultúry. Kamakura, malé mestečko položené okolo jednej hodiny jazdy vlakom od Tokia, sa prekukáva ako jeden z najzaujímavejších turistických miest tohto ostrova. Kamakura je synonymom pre krásne chrámy, pláže, zachované tradície a prírodné scenérie, ktoré vás vtiahnu do zemského raja.

Chrám Kotokuin sa nachádza v horách tohto pôvabného mesta a zdá sa byť posadnutý čudovitou sochou veľkého bronzového Buddhu, ktorý upúta vašu pozornosť. Socha je 13,5 metra vysoká a patrí k tým najväčším sochám na svete. Je veľmi pôsobivá a môžete ju obdivovať z každej strany.

Potom sa môžete pokojne prejsť do Hasedera, ktorý sa teraz zdá byť jedným z najkrajších chrámov v Kamakure. Toto útočisko dokáže vás prepracovať pre duchovnú rovnováhu. Chrám ponúka nádherný pohľad na mesto a na dokonalý scenériu, ktorá u vás bezpochyby vyvolá mnoho emocionálneho nadšenia.

zahnať strach, choď do Zeniarai Benzaiten, starobylé kúpele, ktoré sú uctievané ako posvätné na miestnych Japoncov. Tento ostrov je známy tým, že má vodu, ktorá dokáže uzdravovať telo i dušu od všetkých chorôb a strachov. Ak chcete naozaj zažiť autentickú japonskú kultúru, je toto miesto to správne. Môžete si načítať inšpirácie z kníh a vychutnať si japončinu pod plným slnkom.

Ak máte radi prechádzky pri mori, nemali by ste premeškať Kamakura Beach, kde si môžete užívať slnečné svetlo a niektoré z najkrajších okolitých scenérií. Mesto sa skutočne teší neobvyklým spojením orientálnej kultúry a moderného druhu života, ktorý nám niekedy degraduje cenné dedičstvo.

Nakoniec nemôžete odísť z Kamakury bez toho, aby ste sa nenajedli nejakých miestnych pochúťok. Vo všetkých uliciach mesta sa nachádzajú miestne stánky s výhodné ponuky na tradičné jedlo a nátierky. Vyskúšajte tradičný ramen, ktorý je známy svojím bohatým ochutením a intenzívnym aroma.

Dovolenka v japonskom Kamakura ponúka nespočetné zážitky a ďalšie poznatky o fascinujúcej japonskej kultúre, histórii a životnom štýle. Odpočiniete si a okúsíte jedinečné zážitky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa každodenných starostí. Takže ak sa chystáte na dovolenku, Kamakura je to miesto, ktoré by ste mali navštíviť.


Letenka Japonsko Kamakura


Japonsko je fascinujúca krajina s bohatou kultúrou a históriou. Jeho hlavné mesto Tokio je známe svojou pulzujúcou atmosférou a modernou architektúrou. Avšak, ak túžite po niečom pokojnejšom a tradičnejšom, môžete sa vydať do mesta Kamakura.

Ak plánujete navštíviť Kamakuru, letenka je najlepším spôsobom, ako sa dostať tam z akéhokoľvek miesta na svete. Kamakura je umiestnená asi hodinu juhozápadne od Tokia a môžete si vybrať z viacerých letísk v blízkosti Tokia, vrátane medzinárodného letiska Narita alebo letiska Haneda.

Po prílete do Tokia vás čaká krásna japonská pohostinnosť a jednoduchý presun do Kamakury. Môžete si rezervovať sedadlo v rýchliku shinkansen, ktorý vás dopraví do neďalekého mesta Yokohama a odtiaľ už môžete pokračovať vlakom do Kamakury. Cesta ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu a je skvelým spôsobom, ako začať objavovanie Japonska.

Po príchode do Kamakury budete fascinovaní históriou a kultúrou tohto mesta. Kamakura bola v minulosti dôležitým politickým a náboženským centrom a je domovom množstva historických pamiatok. Prvou z nich, ktorú môžete navštíviť, je slávny Veľký bronzový Budha. Táto obrovská socha Budhu, ktorá meria 13,35 metrov, je jednou z najväčších bronzových soch na svete a je jedným z najznámejších symbolov Kamakury.

Väčšinu historických pamiatok Kamakury možno nájsť v okolí Hase, malebnej oblasti s bohatou atmosférou. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí buddhistický chrám Hase-dera, známy pre svoje nádherné záhrady a barevné kvitnúce čerešňové stromy v jarnom období. Ďalším významným miestom je chrám Kenchō-ji, ktorý je jedným z najstarších a najvýznamnejších zenových chrámov v Japonsku. Môžete tu prežiť nejaký čas v tichu a mieriť sa svojimi myšlienkami.

Ak sa vyberiete do Kamakury na leto, budete mať príležitosť navštíviť aj jeho nádherné pláže. Kamakura je známa svojimi plážami, ktoré sú obľúbené medzi miestnymi i návštevníkmi. Jeho najznámejšou plážou je Yuigahama, ktorá je priamym susedom Kamakury a je ideálna pre relaxáciu a prechádzky po pláži. Ak ste dobrodruhmi, môžete navštíviť aj Enoshima, malebný ostrov, ktorý je vzdialený asi 20 minút vlakom od Kamakury. Na Enoshime nájdete krásne pláže a pohľady na oceán, ktoré si určite zamilujete.

Návšteva Kamakury je nezabudnuteľným zážitkom, vzdialeným od preplnených miest a rušnej atmosféry veľkých miest, ako je Tokio. Letenka do Japonska Kamakura je jednoduchý spôsob, ako zažiť túto úžasnú destináciu a objaviť jej poklady. Uistite sa, že si naplánujete dostatočný čas na prieskum a ochutnávanie miestnych pokrmov, čo je ďalší neodmysliteľný zážitok pri návšteve Japonska. Nech už sa rozhodnete cestovať sami alebo s rodinou a priateľmi, Kamakura vás určite nadchne svojou krásou a bohatým kultúrnym dedičstvom.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kamakura


Najčastejšie otázky a odpovede o Japonsku, konkrétne o Kamakure:

1. Čo je Kamakura?
Kamakura je historické mesto v Japonsku v prefektúre Kanagawa. Je známe pre svoje bohaté dedičstvo a dôležitú úlohu, ktorú zohralo v japonskej histórii.

2. Ako sa dostanem do Kamakury z Tokia?
Z Tokia do Kamakury sa často cestuje vlakom. Existuje niekoľko železničných liniek a prestupov, no cesta trvá približne 1 hodinu.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Kamakure?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Kamakure patria slávna veľká socha Budhu v chráme Kotoku-in, zenový chrám Hokoku-ji so svojimi bambusovými hájmi, chrám Hasedera so svojimi kvetmi hortenzie a Kamakurská pobrežná trasa, ktorá ponúka krásne výhľady na more.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Kamakury?
Najlepšie obdobie na návštevu Kamakury je na jar a na jeseň. V týchto mesiacoch môžete zažiť najkrajšie kvitnutie sakúr alebo farebné lístie.

5. Je v Kamakure veľa reštaurácií?
Áno, v Kamakure nájdete množstvo reštaurácií. Môžete si vychutnať tradičné japonské jedlá, ako sú sushi, ramen alebo tempura.

6. Koľko času by som mal stráviť v Kamakure?
Odporúča sa stráviť v Kamakure celý deň, aby ste mohli navštíviť všetky hlavné atrakcie a užiť si atmosféru mesta.

7. Aká je história Kamakury?
Mesto Kamakura vzniklo v 12. storočí a bolo historické sídlo samostatného japonského šógunátu. Bolo dôležitým politickým a vojenským centrom a jeho dedičstvo je stále viditeľné vo forme starobylých chrámov a pamätihodností.

8. Je potrebné vstupné do chrámov a pamiatok v Kamakure?
Áno, niektoré chrámy a pamiatky v Kamakure majú vstupné poplatky. Cena sa líši v závislosti od konkrétnej atrakcie.

9. Môžem si v Kamakure kúpiť suveníry?
Áno, v Kamakure je množstvo obchodov so suvenírmi, kde môžete kúpiť tradičné japonské predmety, ako napríklad keramika, zelený čaj, výrobky z dreva a ďalšie.

10. Existujú nejaké festivaly v Kamakure?
Áno, v Kamakure sa počas roka koná viacero festivalov, vrátane festivalu ľadových lampionov, kamakurského festivalu morských plamienkov a slávností spojených so starobylými chrámami a posvätnými miestami.


Počasie Japonsko Kamakura


Japonsko, konkrétne mesto Kamakura, je známe svojou bohatou históriou a krásnou prírodou. Kamakura sa nachádza v Kantó regióne, južne od Tokia, a je známe ako miesto bohaté na chrámy, posvätné svätyne a úchvatné pláže. Keďže Kamakura je umiestnená pri mori, počasie tu je výrazne ovplyvňované blízkosťou oceánu.

Počasie v Kamakure je zväčša mierne a ovplyvňované oceánskym podnebím. Letá sú tu teplé a vlhké, s priemernými teplotami okolo 28 °C. Vďaka prímorskému umiestneniu je však prítomná mierna morská bríza, ktorá pomáha udržiavať príjemnú teplotu. Tu môžete očakávať veľmi slnečné a jasné dni, ideálne pre oddych na pláži a vychutnávanie si vody.

Jesenne obdobie v Kamakure je tiež veľmi príjemné. Teploty sa pohybujú okolo 20 °C a vo vzduchu sa cíti príjemná sviežosť. Listnaté stromy, ktoré sa nachádzajú po celej oblasti, majú v tomto období nádherné farby, čo robí z jeseňou v Kamakure obľúbené obdobie pre turistov.

Zimy v Kamakure sú miernych až chladných, ale neprichádzajú s veľkým množstvom snehu. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 10 °C a dážďové zrážky sú v tomto období častejšie. Napriek tomu je zima v Kamakure pre turistov stále lákavá, pretože mesto ponúka bohatý výber zimných festivalov a aktívnych zimných športov.

Jar v Kamakure je obdobím, kedy sa celé mesto prebúdza k životu. Po zime prichádza doba, keď kvitnú sakury, japonské čerešne. Kamakura je domovom mnohých sakurových alejí a posvätných svätyň, ktoré sú vyhľadávané počas tohto obdobia. Teploty sú príjemné a pohybujú sa okolo 15-20 °C, čo je ideálne pre prechádzky a objavovanie krásy mesta.

V neposlednom rade, vďaka tomu, že Kamakura sa nachádza v pobrežnej oblasti, je tento región náchylný na výskyt tajfunov. V období leta a jesene je možné, že počasie sa zmení a môže dôjsť k výskytu silných víchric a dažďov, ktoré môžu ovplyvniť vaše plány.

Celkovo vzaté, počasie v Kamakure je podobné ako v iných častiach Japonska, s mierne teplými letami, príjemnými jarnými a jesennými obdobiami a miernymi zimami. Bez ohľadu na ročné obdobie, Kamakura vždy ponúka nádhernú scenériu a bohatú kultúru, ktorú si môžete vychutnať. Takže nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Kamakuru, vždy bude nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Ubytovanie Japonsko Kamakura


Kamakura je historické mesto v Japonsku, ktoré sa nachádza asi 50 km južne od Tokia. Toto mesto je známe svojou bohatou kultúrou, nádhernými chrámami a svätyniami, ako aj svojou príjemnou atmosférou.

Ubytovanie v Kamakure je rozmanité a ponúka možnosti pre rôzne preferencie a rozpočty. Tu je niekoľko odporúčaní ubytovania v Kamakure:

Tradičné japonské ryokany sú veľmi populárne v Kamakure. Tie ponúkajú autentickú japonskú atmosféru a zážitok z pobytu v tipickom japonskom príbytku. Ryokany poskytujú tatami izby s futónmi na spanie, tradičné japonské jedlá a termálne pramene na relaxáciu. Toto je skvelá voľba pre tých, ktorí chcú zažiť japonskú kultúru v plnej miere.

Existujú aj rôzne hotely v Kamakure, ktoré ponúkajú moderné a pohodlné ubytovanie. Tieto hotely majú väčšinou izby s vlastným kúpeľňami a ponúkajú širokú škálu služieb a zariadení, ako sú reštaurácie, posilňovne a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislý štýl ubytovania, je tu možnosť prenájmu apartmánov alebo domov. Tieto možnosti ponúkajú viac súkromia a nezávislosti, najmä pre tých, ktorí plánujú dlhšie pobyty. Apartmány a domy sú dobre vybavené a majú zvyčajne vlastnú kuchyňu, čo umožňuje hostom variť si vlastné jedlá.

Kamakura má aj niekoľko lacnejších možností pre ubytovanie, ako napríklad hostely a penzióny. Tieto ponúkajú jednoduché a čisté ubytovanie za rozumné ceny. Hostely majú zvyčajne spoločné spálne a kúpeľne, čo umožňuje hostom stretávať sa a vytvárať nové priateľstvá.

Nech už si vyberiete akýkoľvek druh ubytovania v Kamakure, môžete sa tešiť na to, že budete mať jedinečný zážitok z pobytu v tomto nádhernom meste. Kamakura je plná historických zaujímavostí, ako napríklad Veľký Buddha, Hase-dera chrám a Tsurugaoka Hachimangu svätynia. Okrem toho si môžete užiť prechádzky po pláži, návštevu umenia a remesiel, ako aj typické japonské jedlá.

Takže ak plánujete cestu do Japonska a máte Kamakuru na svojom zozname, nezabudnite si vybrať ubytovanie, ktoré vám najviac vyhovuje. Bez ohľadu na to, či ste prívržencom tradičného japonského ryokanu alebo preferujete moderný hotel, máte v Kamakure na výber viacero možností, ktoré spĺňajú rôzne potreby a rozpočty.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky