Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Rouen

Ubytovanie Francúzsko Rouen


Francúzska Rouen je kultúrne bohaté mesto, ktoré sa nachádza na severozápade Francúzska. Medzi najvyhľadávanejšie atrakcie tohto mesta patrí katedrála Notre-Dame, kde bol popravený svätec Ján z Arku, Panorama XXL, múzeum Fine Arts a mnoho iných historických pamiatok. Pre tých, ktorí sem prichádzajú na návštevu, je samozrejmosťou aj dobré ubytovanie, ktoré Ne blijeme.

Rouen ponúka mnoho rôznych typov ubytovania. Pre tých, ktorí sa chcú skutočne ponoriť do histórie mesta, sú k dispozícii hotely a penzióny v blízkosti katedrály Notre-Dame. Medzi najluxusnejšie varianty patrí Grand Hotel de la Reine, ktorý je aj súčasťou Historic Hotel of Europe a ponúka vám luxusné pokoje vybavené všetkým, čo si môžete predstaviť. Ak preferujete niečo útulnejšie, majú pre vás penzión Le Clos Saint Marc, ktorý je skrytý v starom meste.

Pre tých, ktorí hľadajú centrálnu polohu, sú k dispozícii hotely a apartmány v blízkosti všetkých hlavných obchodných a zábavných častí mesta. V tomto prípade by ste si mohli vybrať napríklad Residence Saint Marc alebo Best Western Hôtel De Dieppe.

Ak hľadáte niečo mimo centra, sú k dispozícii aj ubytovania mimo mesta s výhľadom na rieku Seinu alebo na krásne krajiny Okolitého kraja. Medzi nimi nájdete Château d'Argeronne, ktorý je zachovaný v klasicistickom štýle alebo Le Clos Beauvoir s krásnym výhľadom na Seinu.

Pre tých, ktorí chcú zažiť pobyt v miestnej komunite, sú k dispozícii aj bed&breakfasts a ubytovanie u miestnych rodín. V tomto prípade by sa mohli zaujímať napríklad o Maison Saint Sever alebo La Maison Jaune.

Voľba ubytovania závisí od vašich osobných preferencií a cien. Bez ohľadu na tom, ktorý z možností si vyberiete, mali by ste sa pripraviť na veľa zážitkov a krásnych zážitkov v Rouene.


Letenka Francúzsko Rouen


Francúzsko je krajina plná zaujímavých miest a kultúrnych pokladov, a jedným z takýchto miest je bezpochyby mesto Rouen. Nachádza sa v regióne Normandie a je hlavným mestom departementu Seine-Maritime. Ak túžite cestovať do tohto fascinujúceho mesta, letenka je určite skvelou voľbou.

Rouen je známe svojou bohatou a dlhou históriou. Je to jedno z najstarších miest v celej Francúzsku a je prepojené s mnohými významnými udalosťami. Napríklad, Rouen je miesto, kde bol popravený Jánošík z Arkadie, známy aj ako Jan bez Zeme, syn anglického kráľa Jána Bezzemka. Jeho smrť sa stala jednou z najvýznamnejších udalostí stredovekej histórie.

Taktiež je toto mesto známe ako rodné miesto jedného z najslávnejších francúzskych spisovateľov, Gustava Flauberta. Jeho dom je dnes múzeum a lákavá atrakcia, kde môžete vidieť jeho originálne rukopisy a osobné predmety.

Ale Rouen nie je známe len pre svoju históriu. Je to aj miesto s nádhernou architektúrou. V centre mesta sa nachádza katedrála Notre-Dame, jedno z najvýznamnejších gotických kostolov v Európe. Jeho fascinujúce veže spolu s výrazným nádvorím robia z katedrály skutočnú dominantu mesta.

Sú tu aj ďalšie pamätihodnosti, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Napríklad, historická časť mesta je prekrásna so svojimi úzkymi uličkami a drevenými domami. Nájdete tu aj řadu múzeí, ako je Múzeum výtvarných umení, ktoré ponúka prehľad rôznych štýlov a období výtvarného umenia.

Okrem toho, Rouen je tiež známy svojimi trhmi, kde si môžete vychutnať typické francúzske jedlá a kúpiť si miestne produkty. Pochopte, že rodiaci sa miestni umelci sa neustále snažia ponúkať svoje remeselné výrobky, ktoré sú originálne a jedinečné.

Ak sa rozhodnete vyhľadať letenku do Rouen, máte možnosť využiť medzinárodné letisko Rouen Vallée de Seine, ktoré sa nachádza len pár kilometrov od centra mesta. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do tohto letiska.

Celkovo, návšteva Rouen je skvelou príležitosťou vziať si oddych od každodenného zhonu a ponoriť sa do bohatej histórie a kultúry. Získate veľa nových skúseností a spomienok, ktoré vám budú navždy pretrvávať. Neodkladajte to a rezervujte si letenku do tohto úžasného mesta ešte dnes.


Počasie Francúzsko Rouen


Rouen je mesto v severozápadnej Francúzsku, ktoré sa nachádza v oblasti Normandie. Táto oblasť sa môže pochváliť krásnym počasím, ktoré láka turistov z celého sveta.

Počasie v Rouene je ovplyvnené Atlantickým oceánom, ktorý sa nachádza na západe. Teploty v lete sa pohybujú okolo 20 až 25°C, avšak teploty môžu spadnúť na 10°C. V zime sa teploty pohybujú okolo 0°C až 5°C.

V Rouene prší približne 150 dní v roku a môže sa objaviť aj silný vietor. Dážď je tu častý, ale zväčša len krátke prehánky, ktoré po niekoľkých minútach prestanú. Preto je nutné zobrať si so sebou ochrannú plášťku alebo dáždnik.

V jeseni býva v Rouene najmä vo večerných hodinách zahmlenie. Väčšinou je to spôsobené tým, že teplé vzdušné masy z Atlantiku sa stretávajú s chladným vzduchom z kontinentu. Preto sa môže zrána objaviť opar, ktorý však po niekoľkých hodinách vymizne.

V lete býva v Rouene menej zamučené počasie a slnko sa objavuje častejšie. Na plážiach v oblasti Normandie je teplo a príjemne osviežujúce more. Je to preto ideálne miesto pre letnú dovolenku.

Celkovo, pokojné počasie v Rouene robí tejto oblasti príťažlivou pre turistov po celý rok. Návštevníci si tu môžu vychutnať krásnu prírodu, historické stavby a skvelé miestne jedlo. Preto ak hľadáte miesto s krásnym počasím, Rouen by mohol byť vašim ideálnym miestom na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Rouen


1. Ako sa dostanem do Rouenu?

Najlepšie je cestovať vlakom zo železničnej stanice Saint-Lazare v Paríži, cesta trvá približne 1,5 hodiny. Taktiež sa dá cestovať autobusom z Paríža alebo letiskami v Paríži.

2. Kde môžem nájsť informácie o turistických atrakciách v Rouene?

Turistické informačné stredisko (Office de Tourisme) sa nachádza v historickom centre mesta, v blízkosti katedrály. Môžete sa tam opýtať na informácie o rôznych pamiatkach, ako je napríklad katedrála Notre-Dame de Rouen, muzeá, hradby atď.

3. Kde sa dá ubytovať v Rouene?

V Rouene sa dá ubytovať v hoteloch, apartmánoch, hosteliach alebo penziónoch. Hľadajte na internete alebo sa opýtajte na turistickom informačnom stredisku.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rouene?

Rouen je známy svojou francúzskou kuchyňou a je plný skvelých reštaurácií. Medzi najlepšie patrí La Couronne, pravdepodobne najstaršia reštaurácia vo Francúzsku, ktorá sa špecializuje na šťavnaté steakové pokrmy.

5. Kde sa dá nakupovať v Rouene?

Rouen má množstvo obchodov, ktoré sa nachádzajú v historickom centre mesta, v blízkosti katedrály. Väčšina obchodov sa nachádza na hlavnej nákupnej ulici, Rue du Gros-Horloge.

6. Aké sú najlepšie časti mesta Rouen na prechádzku?

Najlepšie časti mesta sú historické centrum, ktoré je plné starých historických stavieb a uličiek, a nábrehie Seiny, ktoré ponúka krásne výhľady na mesto.

7. Je Rouen bezpečné miesto na cestovanie?

Rouen je bezpečné miesto na cestovanie, rovnako ako väčšina miest vo Francúzsku. Je však nevyhnutné dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie vašej bezpečnosti, napríklad dávať pozor na všetky svoje veci a nechodiť do nebezpečných oblastí v noci.

8. Kedy je najlepšie navštíviť Rouen?

Najlepším obdobím pre návštevu Rouenu je jeseň, kedy sú počasie a teploty príjemné a mnoho kultúrnych akcií a festivalov. Avšak, skoro každé obdobie prináša niečo nové a zaujímavé, či už sú to vianočné trhy v zime alebo letné festivale.

9. Ako sa dá preskúmať okolie Rouenu?

V okolí Rouenu je množstvo krásnych miest a vidieckych oblastí, ktoré sa dajú preskúmať autom alebo verejnou dopravou. Medzi najlepšie miesta patria Etretat, Honfleur a Giverny.

10. Ako dlho by som mal zostať v Rouene?

Rouen ponúka množstvo zaujímavých miest a pamiatok, a preto sa odporúča zostať tam minimálne dva dni na to, aby ste si mohli užiť všetky zážitky a zoznámiť sa s mestom.


Dovolenka Francúzsko Rouen


Vyberte si úchvatné letovisko Rouen na svoju nasledujúcu dovolenku

Plánujete svoju ďalšiu dovolenku a hľadáte nezapomenuteľné miesto, ktoré by vás očarilo svojou históriou a šarmom? Potom by ste mali uvažovať o návšteve mesta Rouen vo Francúzsku. Tento očarujúci región Normandie ponúka návštevníkom bohatú kultúru, lahodnú gastronómiu a úchvatné pamiatky.

Rouen je historické mesto, ktoré sa nachádza približne 130 kilometrov severozápadne od Paríža. Jeho významnou črtou je unikátna kombinácia gotickej a renesančnej architektúry, ktorá ho robí jedným z najkrajších historických miest v celej Francúzsku. Jeho najznámejší symbol, Katedrála Notre-Dame de Rouen, je jednou z najvýznamnejších gotických stavieb v Európe a kúsok, ktorý rozhodne stojí za návštevu.

Okrem katedrály Rouen ponúka tiež mnoho ďalších pamiatok a zaujímavostí. Medzi najpôsobivejšie patrí Gros-Horloge, veža s hodinami, ktorá je považovaná za ďalší znak mesta. Na námestí Place du Vieux Marché nájdete aj budovu, kde bol v roku 1431 upálený Jánošíkova súkmeňovky Jeaen D'arc.

Pre milovníkov umenia môže byť Rouen pravým rajom. V tomto meste sa nachádza Muzeum výtvarných umení, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie umelecké zbierky v krajine. Nájdete tu umelecké diela od slávnych maliarov ako Monet, Renoir alebo Degas.

Na rozdiel od Paríža je Rouen tichým a pokojným miestom, kde sa môžete relaxovať a zažiť pravý francúzsky životný štýl. Môžete sa preháňať po úzkych uličkách starého mesta, kde nájdete typické francúzske reštaurácie a kaviarne. Pre ochutnávku autentických miestnych špecialít, ako je Cidre (tradičné jablčné víno) a Camembert (miestny syr), je Rouen ideálnym miestom.

Rouen je tiež ideálnou základňou pre objavovanie okolitých krás Normandie. Môžete navštíviť Mont Saint-Michel, vzdušný hrad z kameňa, ktorý sa nachádza na skalnatom ostrove a je zapísaný ako svetové dedičstvo UNESCO. Ďalšou možnosťou je výlet do mestských pláží Deauville a Trouville-sur-Mer, ktoré sú obľúbené turistické ciele pre ich krásne pláže a šarmantné promenády.

Takže ak chcete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, kultúry a krásy, navštívte Rouen vo Francúzsku. Toto úchvatné mesto ponúka niečo pre každého a určite vás očarí svojím šarmom a pohostinnosťou. Nezmeškajte túto príležitosť a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Rouene!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky