Objavte lety za najlepšie ceny

Guatemala Tikal

Počasie Guatemala Tikal


Guatemala je zaujímavou krajinou v Strednej Amerike, bohatou na históriu, kultúru a prírodné krásy. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je bezpochyby mesto Tikal, ktoré je známe svojou bohatou históriou a úžasnou prírodou.

Tikal, ležiace v severovýchodnej časti Guatemaly, je jedným z najdôležitejších archeologických miest v Civilizácii Mayov. Bolo centrom moci a kultúry a jeho vplyv siahal na široké územie Strednej Ameriky. Dnes je Tikal so svojimi majestátnymi chrámami, pyramídami a palácmi považované za jedno z najkrajších a najzachovalejších miest Mayovskej civilizácie.

Ale okrem svojej bohatej histórie je Tikal tiež fascinujúce miesto z hľadiska prírody a počasia. Nachádza sa v tropickej zóne, čo znamená, že tu prevládajú vysoké teploty a značná vlhkosť. Počasie v Tikale je typické pre tropickú džungľu, s pravidelnými dažďami a vysokou teplotou počas celého roka.

Teploty v Tikale sú počas dňa zvyčajne veľmi vysoké a pohybujú sa okolo 30 °C až 35 °C. Nočné teploty sa pohybujú okolo 20 °C až 25 °C. Kvôli vysokej vlhkosti môže byť pocitová teplota o niečo vyššia, čo môže byť pre niektorých ľudí nepríjemné. Preto je dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom a nadmerným teplom.

Tikal je tiež známe svojimi dažďami. V džungli je sezóna dažďov od mája do októbra, pričom najviac sa dažďov očakáva v mesiacoch júl a august. Dažde sú obyčajne krátke, ale veľmi intenzívne, a rýchlo sa menia. Preto je dcem dôležité mať so sebou pršiplášť alebo dáždnik a počítať s náhlymi zmenami počasia.

Aj napriek dažďom a vysokej vlhkosti je Tikal aj počas obdobia dažďov nádherným miestom na návštevu. Dážďová sezóna prispieva k vytvoreniu nádherných zelenej džungle a plodného prostredia pre flóru a faunu. Okrem toho, dažde často vyhlásiť z výletníkov, čo znamená, že môžete mať niektoré z najvzácnejších miest na vlastnú päsť!

Ak plánujete navštíviť Tikal, odporúča sa skontrolovať predpoveď počasia pred odchodom, aby ste sa mohli pripraviť s vhodným oblečením a vybavením. A nezabudnite aspoň na chvíľu obdivovať túto úžasnú kombináciu histórie a prírody, ktorú môžete zažiť v meste Tikal v Guatemale.


Ubytovanie Guatemala Tikal


Guatemala je fascinujúcou krajinou ležiacou v Strednej Amerike. Nachádza sa v srdci Starého kontinentu a nadväzuje na staré Mayovské dedičstvo. Keďže je krajina plná histórie a kultúry, mnohí turisti sa sem snažia cestovať, aby objavili jej skvosty.

Jedným z najdôležitejších a najobľúbenejších miest, ktoré si turisti nemôžu nechať ujsť, je Tikal. Tikal je národným parkom, ktorý sa nachádza v severnej časti Guatemaly. Je to starobylé mesto Mayov, ktoré je jedným z najdôležitejších archeologických miest v celej Strednej Amerike. Tikal sa rozprestiera na ploche viac ako 576 kilometrov štvorcových a je domovom majestátnych pyramíd, chrámov a ďalších historických pamiatok.

Keďže Tikal je izolované od civilizácie, turisti, ktorí sa sem chcú dostať, musia sa ubytovať v blízkosti. Našťastie existuje niekoľko možností pre ubytovanie v blízkosti Tikalu, ktoré ponúkajú komfortné a pohodlné zázemie pre návštevníkov.

Jednou z možností je ubytovanie priamo v národnom parku Tikal. Návštevníci majú možnosť stráviť noc v jednom z niekoľkých hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú v areáli parku. Tieto hotely ponúkajú vysoký štandard a výhodnú polohu priamo v srdci archeologických zvyškov. Okrem toho môžete vychutnať úžasný pohľad na ranné a večerné slnko a počuť zvuky prírody, ktoré obklopujú národný park.

Ak preferujete intímnejsiu atmosféru, môžete si vybrať z množstva súkromných ubytovacích zariadení, ktoré sa nachádzajú blízko Tikalu. V blízkosti parku je niekoľko miestnych hostírne, penziónov a malých hotelov, ktoré ponúkajú útulné ubytovanie pre turistov. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinné a majitelia sa o svojich hostí starajú s veľkou starostlivosťou. Okrem toho, mnohé z nich ponúkajú domáce jedlá a vy sa tak môžete ponoriť do miestnej kuchyne.

Napriek tomu, že Tikal je jednou z najdôležitejších turistických atrakcií v Guatemale, región okolo je obklopený nádhernou prírodou. Preto mnohí turisti vyhľadávajú ubytovanie v chatkách alebo bungalovoch, ktoré sa nachádzajú v okolí. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú nielen možnosť prežívať prírodu priamo na dosah ruky, ale aj špeciálne aktivity, ako sú túry do pralesa, kajakovanie a obdivovanie miestnej fauny a flóry.

Všetky tieto možnosti ubytovania v blízkosti Tikalu poskytujú turistom príležitosť preskúmať toto úžasné archeologické miesto a súčasne si užiť každý moment strávený v tejto fascinujúcej časti Guatemaly. Takže ak plánujete navštíviť Tikal, neváhajte a rezervujte si svoje ubytovanie čo najskôr, aby ste sa mohli pohodlne ubytovať v tomto úžasnom kúsku dejín.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Tikal


Najčastejšie otázky týkajúce sa Guatemaly a Tikalu môžu zahŕňať:

1. Kde sa nachádza Guatemala?
Odpoveď: Guatemala sa nachádza v Strednej Amerike, medzi Mexikom a Belize.

2. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v Guatemale?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Guatemale patrí mesto Antigua, jazero Atitlán a Mayanské ruiny v Tikale.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Tikalu?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu Tikalu je v období sucha, čo je od novembra do apríla. Tieto mesiace majú nižšiu zrážkovú činnosť, čo umožňuje lepšiu návštevu archeologických lokalít.

4. Koľko stojí vstup do Tikalu?
Odpoveď: Vstup do Tikalu sa líši podľa štatútu návštevníkov. Pokiaľ ste z Guatemala City alebo iného miesta v Guatemale, tak sa platí vstupné vo výške približne 150 GTQ (Guatemalský quetzal), čo je asi 20 USD. Zahraniční návštevníci si účtujú vyššie vstupné sumy.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Tikale?
Odpoveď: V okolí Tikalu sú dostupné rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, rezortov a hosťovských domov.

6. Aké aktivity môžem robiť v Tikale okrem obdivovania ruín?
Odpoveď: Okrem obdivovania ruín môžete v Tikale robiť rôzne aktivity, vrátane prechádzok po prírodných chodníkoch, pozorovania divočiny a prehliadok po blízkych jazerách.

7. Je Tikal bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Tikal je známe ako bezpečné miesto pre turistov, ale je dôležité dodržiavať bežné opatrenia a preventívne opatrenia ako v každom inom cestovnom cieľe.

8. Potrebujem víza na návštevu Guatemaly?
Odpoveď: Záleží na vašej národnej príslušnosti. Niektoré krajiny majú dohodu o bezvízovom styku s Guatemalou, zatiaľ čo iné potrebujú víza na vstup. Je však vždy dobré si skontrolovať aktuálne vízové požiadavky pred plánovanou návštevou.


Dovolenka Guatemala Tikal


Dovolenka v Guatemale môže ponúknuť veľa zážitkov, ale určite by si jej návštevník nemal nechať ujsť Tikal, veľkolepé archeologické miesto, ktoré je súčasťou kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

Tikal je jedno z najväčších a najdôležitejších mayských archeologických miest, nachádza sa v severnej časti Guatemaly. Mesto sa rozprestiera na ploche viac ako 16 kilometrov štvorcových a bolo využívané od 6. storočia pred naším letopočtom až do 10. storočia nášho letopočtu. Vstup do archeologického miesta stojí približne 30 USD a návštevu si môžete objednať s miestnou turistickou spoločnosťou.

Po predaní vstupenky je potrebné prejsť niekoľko kilometrov do hĺbky džungle, aby ste sa dostali k hlavnému námestiu, kde sa nachádza najväčšia stavba v Tikale - chrám Jaguarov. Táto stavba je aj najvyššou budovou v meste, a na jej vrchole sa dá vidieť celé obrovské mayské mesto a okolitú džunglu. Po vzostupe na vrchol môžete tiež obdivovať krásnu krajinu a počuť zvuky prírody.

V Tikale sa môžete tiež stretnúť s mnohými obyvateľmi džungle, ako sú papagáje, opice a rôzne druhy vtákov. Títo tvorovia sú často prítomní v ktoromkoľvek okamihu, aby poskytli návštevníkom zážitok zo svojho nezabudnuteľného hlasu a zjedli z ruky.

Po návšteve Tikalu by ste si mohli plánovať návštevu aj ďalších archeologických miest v okolí, zo západnej strany je to El Mirador, kde si môžete pozrieť ďalšie veľké pyramidy a na južnej strane Naj Tunich, ktoré sa tiež nachádza v guatemalskej džungli.

Všetky tieto miesta sú univerzálnym svetom Mayov, ktorý napĺňal túžby starých obyvateľov tohto miesta. Návšteva Tikalu a iných archeologických miest preto môže byť pre každého cestovateľa doslova i prenesene nezaplatiteľná. Guatamala naberie úplne iný zmysel, ak si ich na vlastné oči pozriete a zažijete.


Letenka Guatemala Tikal


Letenka do Guatemaly – Preskúmajte kúzlo Tikalu

Guatemala je fascinujúcou krajinou v strednej Amerike, očarujúcou svojou prírodou, kultúrou a históriou. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto krajine je oblasť Tikal, kde sa nachádza jeden z najväčších a najlepšie zachovaných archeologických miest starých Mayov.

Ak plánujete navštíviť Tikal, prvou vecou, ktorú budete potrebovať, je letenka do Guatemaly. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenie s hlavným mestom Guatemaly, Ciudad de Guatemala. Medzinárodné letisko La Aurora v meste je cieľom mnohých leteckých spoločností, čo znamená, že môžete vybrať z rôznych možností leteniek a časov odletov.

Po prílete na letisko v Guatemale sa môžete rozhodnúť využiť množstvo možností dopravy do Tikalu. Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom je vnútroštátny let do letiska v mestskom departemente Flores, ktorý sa nachádza len asi 70 kilometrov od Tikalu. Doba letu trvá približne 1 hodinu a môžete si rezervovať letenku u miestnych leteckých spoločností. Z letiska v Flores môžete ľahko získať prepravu do Tikalu.

Keď už budete v Tikale, je čas objaviť jeho kúzlo. Tikal je dôležitým historickým miestom a strediskom Mayov, ktoré bolo považované za jeden z najväčších a najmocnejších miest starovekého sveta. Jeho najväčšou atrakciou sú monumentálne pyramídy, chrámy a paláce, ktoré na vás zaručene zapôsobia.

Navštíviť Tikal môžete na jednodenný výlet z mesta Flores, ale odporúča sa stráviť viac času v tejto oblasti, ak chcete plne vychutnať svoju návštevu. Tikal je obrovské rozsiahle miesto, ktoré má veľa na objavenie, a skutočne sa tu cítite ako vo filme zo starovekého Mayu.

Počas prechádzky po Tikale si vychutnáte úžasné výhľady na majestátne stavby a zeleň okolo vás. Možno uvidíte aj niektoré divoké zvieratá, ako sú opice, tukanovia alebo kapybary, ktoré žijú v oblasti. Pokiaľ časovo dovolí, nezabudnite vyhrať si niečo na vyhliadkovú vežu Tikal Temple IV, odkiaľ sa otvára impozantný výhľad na celé mesto.

Tikal je miestom, ktoré vás absorbuje svojou históriou, energiou a atmosférou. Nielenže vás láka svojou architektúrou a umením, ale aj prírodnými krásami, ktoré ho obklopujú. Je to miesto, kde môžete prejsť cestu kultúry a odpočinku zároveň.

Ak ste zvedaví na krásy Tikalu a plánujete navštíviť Guatemalu, nezabudnite si zariadiť letenku rovno do tohto úchvatného kúzelného miesta. Vaša návšteva Tikalu bude určite nezabudnuteľným zážitkom a dovolenou plnou dobrodružstva a objavovania.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky