Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Dahab

Ubytovanie Egypt Dahab


Dahab je mestečko nachádzajúce sa na Sinajskom polostrove v Egypte. Je populárnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v tých najkrajších prírodných prostrediach. Medzi najväčšie lákadlá tohto miesta patrí jeho úchvatná pláž, bohatý podmorský svet a jedinečná atmosféra.

V oblasti Dahab sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré poskytujú komfortné a pohodlné ubytovanie pre návštevníkov. Pre tých, ktorí preferujú luxus a exkluzivitu, sú k dispozícii luxusné hotely s výhľadom na more. Tieto hotely ponúkajú všetky moderné zariadenia a služby, vrátane bazénov, wellness centier, reštaurácií a masážnych salónov. Sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú maximálnu pohodu a relaxáciu počas svojho pobytu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac priateľské prostredie a lacnejšiu možnosť ubytovania, sú k dispozícii aj menšie hotely a apartmány v centre mesta. Tieto ubytovacie možnosti sú vhodné pre tých, ktorí chcú preskúmať okolie a zažiť dobrodružstvo. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko kemppov, ktoré sú obľúbené medzi milovníkmi outdoorových aktivít. Na pláži je tiež možné nájsť niekoľko stánkov s pltnami a stanmi, kde môžete stráviť noc priamo na pláži a zažiť autentický zážitok.

Jedným z hlavných lákadiel Dahabu je jeho úchvatná pláž a krištáľovo čisté vody. Pláž je ideálna pre opaľovanie, relaxáciu a rôzne vodné aktivity. Milovníci potápania budú nadšení množstvom korálových útesov a farebných rýb, ktoré možno vidieť pri snorklovaní alebo potápaní. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, je tu možnosť surfovania, windsurfingu a kiteboardingu. Vďaka silným vetrom je Dahab tiež populárnou destináciou pre tých, ktorí sa venujú windsurfingu a kiteboardingu.

Okrem vodných aktivít si môžete vychutnať aj rôzne ďalšie atrakcie v oblasti Dahab. Môžete navštíviť okolité púšte a absolvovať safari na korbách, ktoré vám umožní objaviť krásy sinajskej krajiny. Môžete tiež navštíviť miestne trhy a nakupovať miestne výrobky, ako sú farebné šperky, keramika a suveníry.

Ak hľadáte oddych a dobrodružstvo v jednom, ubytovanie v Egypte v Dahabu je ideálnou voľbou. Mesto ponúka všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku - od krásnych pláží po vzrušujúce vodné aktivity a exotické kultúrne zážitky. Zároveň je tu dostatok možností ubytovania, aby vyhovovalo potrebám a preferenciám rôznych návštevníkov. Nech už si vyberiete luxusný hotel alebo skromnejšie ubytovanie, pobyt v Dahabu vás určite nesklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahab


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Dahabu v Egypte?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Dahabu je zvyčajne od októbra do apríla, keď je počasie príjemné a teploty sú mierne.

2. Aké aktivity a atrakcie môžem v Dahabu vyskúšať?
Odpoveď: V Dahabu si môžete vyskúšať viaceré aktivity ako šnorchlovanie, potápanie, jazdu na kamoši alebo jazdy na kitesurfing. Môžete tiež navštíviť známe miesta ako Modrú jamu alebo ho nadnárodný park Sinai.

3. Ako sa dostanem z Káhiry do Dahabu?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob ako sa dostať z Káhiry do Dahabu je letecky. Existujú pravidelné lety z medzinárodného letiska v Káhire do letiska v Dahabe. Alternatívnym možnosťou je cesta autom alebo autobusom, čo však môže trvať dlhšie.

4. Čo je známe v Dahabu?
Odpoveď: Dahab je známe svojimi krásnymi plážami, farebným korálovým útesom a šnorchlovaním a potápaním. Je to tiež populárne miesto pre kitesurfing a jazdu na kamoši. Medzi ďalšie známe atrakcie patrí Modrá jaskyňa a Sinai National Park.

5. Aké sú najlepšie pláže v Dahabe?
Odpoveď: Medzi najlepšie pláže v Dahabe patria Lagoona Beach, Eel Garden Beach a Laguna Beach. Všetky tieto pláže ponúkajú krásny biely piesok, čistú vodu a úžasné možnosti na potápanie a šnorchlovanie.

6. Čo by som si nemal nechať ujsť pri návšteve Dahabu?
Odpoveď: Pri návšteve Dahabu by ste si nemali nechať ujsť šnorchlovanie alebo potápanie v farebných korálových útesoch, výlet do Modrej jaskyne, jazdu na kamoši alebo výlet do Sinai National Park.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je jedným z najnavštevovanejších turistických miest na celom svete. Tento raz vám predstavíme malé mesto Dahab, ktoré sa nachádza v oblasti Sinaj a je obľúbenou destináciou pre milovníkov potápania.

Ak sa chystáte na dovolenku, ale netradičnú a nezvyčajnú, tak by mohlo byť pre vás správnou voľbou let do mesta Dahab. Letenky na tento úžasný ostrov sa môžu kúpiť veľmi jednoducho a za veľmi prijateľné ceny.

Dahab je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na pobreží Červeného mora. Pre každého, kto miluje potápanie a ostrovy, by to malo byť na zozname najlepších kúskov, ktoré nájdete na zemi. Pretože tu môžete vidieť tygričie žraloky, delfíny ​​a ostatné morské zvieratá, ktoré sa nedajú vidieť nikde inde na svete. Pre tých, ktorí sa chcú pripraviť na potápanie, sú tu k dispozícii rôzne kurzy v potápaní a pre tých skúsenejších sú na výber rôzne potápačské výlety.

Okrem toho, v mestečku Dahab môžete vyskúšať rôzne vodné športy, ako je windsurfing a kitesurfing, čo znamená že vám v Daheb nikdy nebude nuda. Pre tých, ktorí milujú púšť, tu môžu absolvovať rôzne výlety do púšte. V blízkosti mesta sa nachádza púštna oáza a svetoznáme kloktavé doliny. Pre tých, ktorí sa radi v tradičných kultúrach a relikviách, sú tu starobylé kameny v meste a môžete vidieť niektoré z najvýznamnejších kráľovských hrobiek v Egypte.

Letenky do mesta Dahab s líniou EgyptAir sa rozhodnete kúpiť vopred, určite získate lepšiu cenu. Lety sa najčastejšie uskutočňujú so zastávkou v Cairo alebo Hurghadé.

Vrátite sa z Dahabu ako iný človek. Vrátite sa bohatší a so zážitkami, ktoré nezískate nikde inde. Egypt a jeho krása vám ukážu svet z inej perspektívy. A ak ešte váhate, buďte rozhodní a pridajte sa k miliónom turistov, ktorí si užívali pohľad na tygričie žraloky v najkrajšom meste Egypta - Dahabu.


Počasie Egypt Dahab


Egyptské mesto Dahab sa nachádza na východnom pobreží Sinajského polostrova a je obklopené krásnymi plážami Červeného mora. Toto úžasné miesto je známe svojou rôznorodou krajinou a bohatou kultúrou.

Počasie v Dahabe je typické pre miesta nachádzajúce sa v púšti. Mesto má aridné podnebie so suchými a horúcimi letami a miernymi zimami. Letné mesiace, od júna do septembra, sú veľmi teplé a suché. Teplota sa môže pohybovať medzi 35 °C a 40 °C, s teplotou mora okolo 28 °C. Slnečné svetlo je hojné, takže je nevyhnutné chrániť sa pred slnkom a hydratovať sa dostatočným množstvom tekutín.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú v Dahabe príjemnejšie. Teplota sa pohybuje medzi 20 °C až 25 °C, pričom teplota mora je stále teplá až okolo 23 °C. V noci môžu byť teploty chladnejšie, takže je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie.

Dahab je tiež známy silnými vietormi, ktoré sú obľúbené medzi surfermi a kiteboardistami. Vietor najčastejšie fouká z juhu a dosahuje rýchlosti až 20 uzlov. Najväčší vietor sa vyskytuje v zimných mesiacoch, čo robí z Dahabu ideálne miesto na vodné športy.

Okrem hore uvedeného počasia je Dahab tiež známy pre svoje úchvatné podmorské scenérie. Červené more je domovom obrovského množstva korálových útesov a farebných rýb. Rybári a potápači z celého sveta prichádzajú do Dahabu, aby objavovali jeho bohatstvo pod vodnou hladinou.

Všetky tieto faktory robia z Dahabu ideálne miesto na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú kombináciu slnečných plážových dní, vodných športov a prírodných krás. Je dôležité si však pamätať, že vzhľadom na extrémne teploty je vyžadovaná primeraná ochrana a hydratovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dahab, nezabudnite si vybrať vhodné oblečenie a krém na opaľovanie, ochranné okuliare a klobúk. Užite si nádherné pláže, zázračnú prírodu a jedinečnú atmosféru tejto malebnej destinácie.


Dovolenka Egypt Dahab


Egypt je pre mnohých cestovateľov jedným z najobľúbenejších cieľov na dovolenku nielen kvôli svojej bohatej histórii a kultúre, ale aj kvôli svojim krásnym plážam a úchvatnej podmorskej faune. Jedným z najkrajších miest na dovolenku v Egypte je bezpochyby Dahab.

Dahab, ležiaca na pobreží Červeného mora, je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pokojnú a relaxačnú dovolenku. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Ak túžite po oddychu a slnení sa, nikde inde sa nebudete cítiť lepšie ako na pláži Lagoon.

Pre tých, ktorí sú vo vodných športoch, je Dahab rajom. Mesto je svetoznáme pre svoju vynikajúcu ponuku vodných športov vrátane potápania, šnorchlovania, windsurfingu a kitesurfingu. Podmorský svet v Dahabe neprekonateľný. Môžete objavovať úchvatné koralové útesy, kde sa skrývajú rôzne druhy ryb a iných morských tvorov. Pre tých, ktorí si túžia vyskúšať ponorený život, je tu množstvo potápačských stredísk, ktoré ponúkajú potápačské kurzy pre začiatočníkov aj skúsených potápačov.

Okrem nádherných pláží a vodných aktivít, Dahab ponúka aj možnosť preskúmať okolitú krajinu. Pre tých, ktorí sa neboja dobrodružstva, je možnosť ísť na safari do púšte. Aby ste zažili skutočný egyptský dobrodruh, môžete si prenajať štvorkolky a prejsť sa cez pešiu púšť. Nebudete len obdivovať úžasné scenérie, ale tiež sa môžete zastaviť v beduínskych táboroch a ochutnať tradičnú egyptskú kuchyňu.

Dahab je tiež známe svojimi trhmi, na ktorých môžete nájsť rôzne suveníry a miestne remeslá. Môžete si kúpiť kvalitné a unikátne predmety ako je tradičný egyptský šperk alebo rukodielo. Tu možete zažiť typickú atmosféru orientálneho bazáru a stretnúť sa s priateľskými miestnymi obyvateľmi.

Ak sa chcete oddýchnuť od ruchu mesta a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, Dahab je tou správnou voľbou. S krásnou prírodou, pokojnou atmosférou a množstvom aktivít ponúkajúcich zábavu a dobrodružstvo, je to miesto, ktoré určite stojí za návštevu. Takže neváhajte a plánujte dovolenku v Egypte v Dahabe a zažite nezabudnuteľné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky