Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Naivasha Lake

Ubytovanie Keňa Naivasha Lake


Naivasha Lake je jedným z najkrajších jazier v Keni, nachádzajúcim sa len približne 100 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Nairobi. Jeho malebné okolie a bohatá biologická rozmanitosť robia z tohto miesta vyhľadávanú turistickú destináciu.

Keňa je známa svojou divokou prírodou a safari, avšak Naivasha Lake ponúka odlišný zážitok. Jeho voda je považovaná za najkrajšiu jazdnú vodu v Keni a je domovom mnohých druhov vtákov, hipopótamov a kŕdľového plameňáka. Pre milovníkov fauny a flóry je toto miesto skutočným rajom.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Naivasha Lake, máte na výber niekoľko možností. Jednou z nich je luxusný rezort Lake Naivasha Country Club. Tento rezort sa nachádza na brehu jazera a ponúka elegantné izby s výhľadom na okolitú prírodu. Okrem ubytovania môžete využiť aj rôzne rekrečné aktivity, ako sú jazda na koni, tenis či golf. Rezort tiež organizuje výlety na jazere, ktoré umožňujú divákom obdivovať faunu a flóru.

Ak preferujete niečo jednoduchšie a prístupné pre všetky rozpočty, môžete sa ubytovať v niektorom z mnohých kempov v okolí jazera. Kempy ponúkajú širokú škálu ubytovacích možností, od stanov až po chatky. Tieto kempy často majú aj reštaurácie, v ktorých si môžete vychutnať tradičné keňské jedlá.

Pre tých, ktorí si prajú bližší kontakt s prírodou, je tu možnosť stanovania priamo na brehu jazera. Tento zážitok je jedinečný a umožňuje vám prežiť noc pod hviezdami, počúvať zvuky prírody a vidieť zvieratá vo voľnej prírode. Avšak, pri stanovaní v divočine je dôležité dodržiavať bezpečnostné nariadenia a nemať strach z divokých zvierat.

Okrem možností ubytovania je tu veľa atrakcií, ktoré by ste mali vidieť. Napríklad, Naivasha Lake je známe tým, že je domovom pre viac ako 400 druhov vtákov, vrátane plameňákov a pelikánov. Môžete tiež navštíviť Napanské jazerá, ktoré je rezervované pre rhinocerossy čierne a biele a je jedným z najlepších miest na ich pozorovanie.

Naividad je ideálnym miestom pre relaxáciu a oddych, a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú príjemný únik z rušného mesta. Ubytovanie v blízkosti Naivasha Lake vám ponúkne príležitosť objaviť krásy keňského vidieka a užiť si blízky kontakt s úchvatnou prírodou tejto krajiny. Bude to určite zážitok, ktorý si budete pamätať navždy.


Dovolenka Keňa Naivasha Lake


Keňa je krajina bohatá na svoju prírodnu krásu a divokú zver. Medzi množstvom turistických atrakcií, ktoré táto africká krajina ponúka, je jedným z najobľúbenejších miest jezero Naivasha.

Jezero Naivasha je nádherné sladkovodné jazero nachádzajúce sa vo východnej provincii Keňy, asi 90 kilometrov od Nairobi. S rozlohou takmer 140 km2 je to jeden z najväčších prírodných jazier v krajine. Je známe nielen pre svoju prírodnú krásu, ale aj pre svoju bohatú faunu a flóru. Je domovom mnohých vzácnych druhov vtákov, rýb a iných živočíchov.

Pre turistov je jazero Naivasha skvelým miestom na relaxáciu a odpočinok od každodenného zhonu. Jednou z najobľúbenejších aktivít je plavba po jazere. Môžete si prenajať malý čln a preskúmať okolie, pozorovať vtáctvo a zažiť nádherné výhľady na okolitú krajinu. Ak máte šťastie, môžete vidieť aj húfy hipopotamov a krokodílov, ktoré obývajú jazero.

Okolie jazera je tiež ideálne na prechádzky a pikniky. Existuje mnoho prírodných rezervácií a parkov, ktoré turistom ponúkajú možnosť stráviť deň v prírode a pozorovať divokú zver. Jedným z najznámejších parkov je Hell's Gate National Park. Je známy pre svoje úžasné krajiny, kde nájdete sopky, kaňony a vodopády. Môžete tu tiež vidieť žirafy, zebry a iné divé zvieratá.

Ak ste záujemcom o vtáky a inú divokú faunu, Lake Naivasha je tiež známe medzinárodným významom za liahnutie vtákov. Existuje niekoľko ochranných oblastí ako Crater Lake Game Sanctuary a Crescent Island Game Park, kde môžete vidieť vtáky v ich prirodzenom prostredí.

Po návrate z prechádzok a pozorovania zvierat si môžete oddýchnuť a relaxovať v jednom z mnohých luxusných hotelov a rezortov v okolí jazera Naivasha. Nielenže vám poskytnú pohodlné ubytovanie, ale tiež môžete vychutnať tradičnú keňskú kuchyňu a neuveriteľné výhľady na jazero.

Naivasha je naozaj vzrušujúce miesto pre všetkých milovníkov prírody a dobrodruhov. Bez ohľadu na to, či sa zaujímate o vtáctvo, zver alebo chcete iba relaxovať pri jazere, tento kúsok raja v Keňe určite stojí za návštevu. Pri úžasných výhľadoch, bohatstve prírody a množstve aktivít vás jazero Naivasha nechá uchvátených.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Naivasha Lake


1. Aké aktivity môžem podnikať na jazere Naivasha v Keni?
- Na jazere Naivasha môžete robiť rôzne aktivity vrátane lovu vtákov, plávania a rybolovu. Môžete tiež využiť lodné prehliadky jazera a navštíviť chránené oblasti v okolí.

2. Kde sa nachádza jazero Naivasha v Keni?
- Jazero Naivasha sa nachádza zhruba 90 km severozápadne od Nairobi, hlavného mesta Keni.

3. Aká je veľkosť jazera Naivasha v Keni?
- Jazero Naivasha má rozlohu približne 139 km² a je druhým najväčším sladkovodným jazerom v Keni.

4. Ako sa dostanem na jazero Naivasha z Nairobi?
- Z Nairobi sa môžete dostať na jazero Naivasha autom alebo autobusom. Existuje tiež možnosť využiť organizované výlety alebo taxík.

5. Aké druhy vtákov môžem vidieť na jazere Naivasha?
- Na jazere Naivasha sa nachádza veľké množstvo druhov vtákov vrátane plameňákov, pelikánov, kormoránov a mnoho ďalších.

6. Existujú na jazere Naivasha možnosti ubytovania?
- Áno, v okolí jazera Naivasha sa nachádza viacero možností ubytovania vrátane hotelov, kempov a rezortov.

7. Môžem sa vo vidieckych oblastiach jazera Naivasha stretnúť s divokými zvieratami?
- Áno, v niektorých častiach okolia jazera Naivasha je možné stretnúť rôzne druhy divokých zvierat, ako sú zebry, impostorafanty, antilopy a iné.

8. Je bezpečné plávať v jazere Naivasha?
- Plávanie v jazere Naivasha sa považuje za bezpečné. Je však dôležité dodržiavať pokyny týkajúce sa bezpečnosti vodných aktivít a dbať na lokálnu signalizáciu.

9. Aké je vhodné obdobie na návštevu jazera Naivasha v Keni?
- Najlepšie obdobie na návštevu jazera Naivasha je počas suchého obdobia od januára do marca a od júla do septembra.

10. Môžem sa stravovať priamo pri jazere Naivasha?
- Áno, existujú reštaurácie a kaviarne priamo pri jazere Naivasha, kde si môžete vychutnať tradičné kenské jedlá a nápoje.


Počasie Keňa Naivasha Lake


Keňa je fascinujúcou krajinou, známou svojou rôznorodosťou prírodných krás a úchvatným počasím. Jedným z najkrajších miest na pobreží Keňského jazera Naivasha je jeho jazero Naivasha Lake.

Naivasha Lake je sladkovodné jazero nachádzajúce sa v údolí Rift. Je to najväčšie z troch jazier v Rift Valley. Jeho rozloha sa pohybuje okolo 140 km2 a je to druhé najväčšie jazero Keni a jedno z najobľúbenejších turistických atrakcií krajiny.

Počasie v okolí Naivasha Lake je obzvlášť príjemné. Keňa má teplé a vlhké klimatické podmienky, čo praje bohatstvu biodiverzity a tropickým rastlinám okolo jazera. Teploty sa pohybujú od 20 °C do 30 °C počas celého roka.

Naivasha Lake má dva výrazné obdobia dažďov. Krátky dažďový obdobie nastáva od októbra do decembra a márne dažde prinášajú zelenú krajinu, kvitnúce rastliny a zvýšenú hladinu jazera. Turisti majú v tomto období možnosť vidieť množstvo vtákov migrujúcich z Európy a Afriky, ktoré sa zastavia pri jazere na svojej ceste.

Dlhé dažďové obdobie začína v marci a trvá do maja alebo júna. Toto obdobie prináša silné dažde a môže spôsobiť záplavy okolo jazera. Napriek tomu je táto doba tiež zaujímavá pre turistov, pretože aj napriek dažďom je táto oblasť nádherná a plná života.

Počas suchého obdobia, ktoré trvá od júna do septembra, sa teploty zvyšujú a väčšina rastlín stráca svoju farbu. Aj keď to môže vyzerať suchšie, toto je obľúbené obdobie pre turistov, pretože jazero je plné rýb a krokodílov, ktoré sa snažia prežiť v tejto náročnej dobe.

Naivasha Lake je ideálnym miestom na dovolenku pre milovníkov prírody a vtákov. Okrem pozorovania vtákov si turisti môžu prenajať člny a preskúmať jazero, alebo sa vydať na prechádzku v blízkej prírodnej rezervácii Hell's Gate. Táto rezervácia ponúka tiež možnosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí, ako sú zebry, paviáni, antilopy a levy.

Keňa Naivasha Lake je nielen prírodným rajom pre turistov, ale aj útočiskom pre množstvo druhov rastlín a zvierat. Teplé počasie, krásne krajiny a bohaté ekosystémy robia z tohto miesta jedinečné a nezabudnuteľné miesto na návštevu.


Letenka Keňa Naivasha Lake


Naivasha Lake je jedno z najkrajších jazier v Keni a populárne miesto pre turistov, ktorí túžia objaviť bohatstvo divokej prírody a úžasné scenérie tejto krajiny. Ak plánujete navštíviť tento ohromujúci kúsok rajského ostrova, máte niekoľko možností, ako tam dostať. Jednou z najpohodlnejších možností je let do Keňskej medzinárodnej letiske Jomo Kenyatta v Nairobi, odkiaľ potom môžete pokračovať do Naivasha.

Naivasha Lake leží približne 90 kilometrov severozápadne od Nairobi a cesta z letiska trvá zhruba dve hodiny. Po prílete sa môžete rozhodnúť prenajať si auto alebo využiť služby miestnej dopravy, ako sú taxíky alebo autobusy. Ak preferujete komfort a prispôsobivosť, prenajatie auta je ideálnou možnosťou. Existuje niekoľko autopôžičovní na letisku, ktoré ponúkajú široký výber vozidiel rôznych kategórií.

Cesta z Nairobi na Naivasha vás prevedie cez krásne krajiny a vidiecke oblasti. Môžete sa tešiť na pôsobivé výhľady na úrodne polia, malebné dedinky a úchvatné pohoria. Cesta je dobre udržiavaná, čo znamená, že budete mať pomerne pohodlnú jazdu.

Inou možnosťou je vybaviť si let priamo na letisko v Nakuru, ktoré sa nachádza približne 30 km od Naivasha Lake. Existujú pravidelné lety z Nairobi do Nakuru a dĺžka letu je približne 30 minút. Po prílete na letisko v Nakuru si budete môcť prenajať auto alebo využiť služby taxíkov na cestu do Naivasha.

Navštívenie Naivasha Lake je skutočným zážitkom. Jazero je domovom bohatej fauny, vrátane mnohých druhov vtákov, opičiek a iných divokých zvierat. Turisti majú možnosť sa vydať na člnkový safari alebo si prenajať kajak a preskúmať jazero sami. Počas plavby môžete obdivovať okolitú prírodu a možno sa dokonca stretnete s hrochmi, ktorí v jazere obývajú.

Okrem krásneho jazera Naivasha Lake môžete tiež navštíviť rezerváciu Hell's Gate, čo je približne 20 km vzdialená. Táto rezervácia je známa svojimi útesmi, geotermálnymi prameňmi a unikátnou flórou a faunou. Môžete tu absolvovať túru, ísť na safari alebo si užiť termálne kúpalisko.

Ak túžite po unikátnom dobrodružstve v krásnej kenijskej prírode, letenka do Keňa, konkrétne Naivasha Lake, je vynikajúcou voľbou. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre cestu cez Nairobi alebo letecký prelet, určite si užijete nádhernú krajinu a jedinečné zážitky, ktoré táto oblasť ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky