Objavte lety za najlepšie ceny

Laos Pak Ou Caves

Dovolenka Laos Pak Ou Caves


Laos je krásna krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá láka mnohých turistov z celého sveta. Plná exotických miest, rušných trhov, nádherných budhistických chrámov a oblastí, ktoré len čakajú na to, aby boli objavené. Jedným z takýchto miest sú Pak Ou Caves, ktoré sa nachádzajú na rieke Mekong, asi 25 kilometrov južne od mesta Luang Prabang.

Pak Ou Caves sú dve jeskynné dna, ktoré sú domovom mnohých budhistických ikon, ktoré boli umiestnené v týchto jaskyniach počas storočí. Caves sú rozdelené do dvoch častí - Tham Ting a Tham Theung. Tham Ting sa nachádza na úrovni rieky a je ľahko prístupná. Je to menšia jaskyňa, ktorá obsahuje asi 2500 Buddhov, rôzne svätyne a priestory na modlitby. Tham Theung sa nachádza na okraji skaly a vyžaduje trochu úsilia na prekročenie 223 schodov. Táto jaskyňa má množstvo ďalších budhistických ikon a postáv.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Pak Ou Caves, je cestovať po rieke Mekong. V Luang Prabang nájdete množstvo spoločností, ktoré vám ponúknu plavbu po rieke a návštevu jaskýň. Pri plavbe sa budete môcť pozrieť na nádhernú vidiek na oboch stranách rieky a uvidíte mnoho miestnych rybárov, ktorí lovia ryby tradičným spôsobom sietami a háčikmi. Plavba trvá asi 30 až 40 minút a potom sa dostanete na breh, kde začína 5-miľová turistická cesta k jaskyniam.

Pri návšteve jaskýň by ste mali mať na pamäti niektoré základné pravidlá správania sa. V oblastiach okolo jaskýň by nemali byť dovolené žiadne zbytočné hluky a rešpektovanie posvätných miest by malo byť samozrejmé. V samotných jaskyniach by ste mali byť opatrní, aby ste sa nedotýkali alebo poškodili žiadne z ikon a budhistických symbolov.

Pak Ou Caves sú obrovským kultúrnym pokladom, ktorý má zahrniť do návštevy každého, kto navštívi Laos. Sú obzvlášť úctyhodné pre tých, ktorí sú zvedaví na miestnu kultúru a náboženské zvyky Laosu. S úctou k miestu a jeho obyvateľom, to môže byť nezabudnuteľný zážitok, ktorý by ste mali zahrnúť do svojho zoznamu dovolenkových destinácií.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Pak Ou Caves


Otázka: Kde sa nachádzajú Pak Ou Caves?
Odpoveď: Pak Ou Caves sa nachádzajú na rieke Mekong v provincii Luang Prabang v Laosku.

Otázka: Ako sa dostanem ku Pak Ou Caves?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať ku Pak Ou Caves, je vziať si lodnú dopravu z mesta Luang Prabang po rieke Mekong. Lodná jazda trvá približne 2 hodiny.

Otázka: Aká je história Pak Ou Caves?
Odpoveď: Pak Ou Caves sú dve jaskyne v skale v Luang Prabang. Sú považované za duchovné miesto a domov mnohých buddhistických svätých obrazov. Mnohí veria, že jaskyne sa stali miestom úcty už od 8. storočia.

Otázka: Koľko času si mám dať na návštevu Pak Ou Caves?
Odpoveď: Návšteva Pak Ou Caves môže trvať približne 2 hodiny vrátane času lodnej jazdy, času stráveného v jaskyniach a času na prípadné výlety po okolí. Odporúča sa zabezpečiť si dostatok času na to, aby ste si mohli užiť obidve jaskyne.

Otázka: Mám si zobrať so sebou nejaké oblečenie na návštevu Pak Ou Caves?
Odpoveď: Áno, musíte mať na pamäti, že Pack Ou Caves sú budovy svätého charakteru. Vhodné oblečenie by malo byť pokryjúce ramená a kolená, aby boli splnené náboženské požiadavky. Odporúča sa tiež, aby ste si vzali pohodlnú obuv, pretože môžete musieť prejsť cez niektoré ťažké a strmé terény.

Otázka: Sú známe nejaké pravidlá pre návštevu Pak Ou Caves?
Odpoveď: Áno, existujú niektoré pravidlá, ktoré by mali byť dodržiavané počas návštevy Pak Ou Caves. Napríklad, návštevníci by mali byť úctiví k miestu a nosenie klobúkov, rúšok a topánok je zakázané, aby sa zabránilo poškodeniu jaskýň. Taktiež by ste nemali byť hluční alebo neuctiví k miestnemu obyvateľstvu.


Letenka Laos Pak Ou Caves


Laos je jednou z najkrajších destinácií v juhovýchodnej Ázii, známy svojou bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Krajina ponúka mnoho úžasných miest na objavovanie a jedným z nich sú Pak Ou Caves, ktoré ležia na rieke Mekong. Ak sa chystáte navštíviť Laos, nesmiete prehliadnuť túto jedinečnú atrakciu.

Pak Ou Caves sa nachádzajú približne 25 kilometrov severne od Luang Prabangu, malebného hlavného mesta Laosu. Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do tohto miesta, je cestovať letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Laosu, z ktorých môžete vybrať.

Po prílete do Luang Prabangu vás očarí jeho starobylá atmosféra a krása. Luang Prabang je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a je známy pre svoje kláštory a chrámy. Tu si môžete stráviť niekoľko dní, spoznávať kultúru Laosa a vychutnávať si miestnu kuchyňu.

Pre návštevu Pak Ou Caves môžete si zabezpečiť lodnú prepravu z Luang Prabangu. Počas tohto príjemného, približne jednohodinového výletu po rieke Mekong si môžete vychutnávať krásne výhľady na okolitú prírodu.

Pak Ou Caves sú známe tým, že obsahujú tisíce Buddhových soch. Toto posvätné miesto pre buddhistov je doslova posiate sochami, ktoré sa rozkladajú v rôznych polohách a veľkostiach. Sú tu malé sochy, ale aj veľké sochy merajúce niekoľko metrov. Tento nádherný pohľad vás určite ohromí a vnesie vám pokoj a duchovný zážitok.

Existujú dve hlavné časti jeskýň - Tham Ting a Tham Theung. Pre dosiahnutie vrchnej jeskynnej časti si budete musieť vyšliapať niekoľko schodov, ale táto namáha sa rozhodne oplatí. Budete odmenení úžasnými výhľadmi na rieku Mekong a okolitú krajinu.

Miestni veria, že každá socha má svoj vlastný význam a hovoria, že ich duchovia prinášajú ľuďom šťastie a ochranu. Stotožnite sa s miestnymi zvykmi a zvyklosťami, mohli by ste dokonca vyjadriť svoje uznanie tak, že by ste mohli zapojiť sa do umiestnenia vlastnej sochy alebo darčeka.

Po tom, ako ste preskúmali Pak Ou Caves, nezabudnite sa zastaviť v miestnom obchode súkromia. Tu si môžete zakúpiť darčeky a suveníry vyrobené miestnymi obyvateľmi, ako sú vyrezávané drevené sochy, šperky, textílie a ďalšie.

Návšteva Laosu a Pak Ou Caves vám poskytne nezabudnuteľný zážitok. Od okamihu, keď priletíte do Luang Prabangu až po posedenie na brehu rieky pri jeskyniach Pak Ou a obdivovaní nádherných soch, pochopíte, prečo je toto miesto také výnimočné. Nech vás vaše cestovateľské puzdro zavedie kamkoľvek, nevynechajte toto spiritualistické a duchovné miesto plné kultúrnej hodnoty.


Ubytovanie Laos Pak Ou Caves


Laos je krajina bohatá na nádherné prírodné scenérie a fascinujúcu kultúru. Medzi najpopulárnejšie atrakcie tejto krajiny patria Pak Ou Caves, ktoré sú známe svojou náboženskou a historickou hodnotou. Keďže sa nachádzajú mimo hlavného mesta Vientiane, mnoho návštevníkov hľadá vhodné ubytovanie v okolí.

Pak Ou Caves, ktoré sú tiež známe ako "tisícové Buddhove jaskyne", sa nachádzajú zhruba 25 km na sever od Vientiane a sú ukryté na úpätí hory nad riekou Mekong. Tieto jaskyne sú skutočným duchovným útočiskom a pútnickým miestom pre veriacich, ktorí sem chodia modliť sa a prinášať obety od staroveku až po dnešok.

Jaskyne sú rozdelené do dvoch častí - Horných jaskýň a Dolných jaskýň. Horné jaskyne je možné dosiahnuť počas 30-minútovej plavby na lodi po rieke Mekong. V tejto časti sa nachádza veľká zbierka Buddhových soch, od malých až po obrovské, ktoré vytvárajú pôsobivý obraz. Dolné jaskyne, ktoré sú ľahšie dosiahnuteľné, patria medzi najstaršie a najposvätné miesta v Laosu.

Pre tých, ktorí chcú prežiť viac času v blízkosti týchto úžasných jaskýň, je tu niekoľko možností ubytovania v okolí. Jednou z možností je Riverfront Lodge, ktorá sa nachádza v blízkosti rieky Mekong. Táto ubytovacia jednotka ponúka komfortné izby so súkromnou kúpeľňou a výhľadom na rieku. V spoločných priestoroch je možné relaxovať na terase s výhľadom na okolitú prírodu a vychutnať si chutné jedlá z miestnej kuchyne.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, je tu aj Amantaka Resort. Táto elegantná rezidencia ponúka štýlové izby súkromným bazénom a exkluzívnym prístupom ku krásnemu vonkajšiemu bazénu. Nachádza sa mimo turistických oblastí, čo z neho robí ideálne miesto pre tých, ktorí si túžia oddýchnuť v pokoji, ale s prístupom k blízkej prírode a Pak Ou Caves.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je tu možnosť ubytovania v hosteli Luang Prabang Backpackers. Tento hosťovský dom je známy svojou priateľskou atmosférou a spoločenskými priestormi. Ponúka lacné spoločné izby a súkromné izby s jednoduchým zariadením a zdieľanými kúpeľňami.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, v okolí Laos Pak Ou Caves si môžete vybrať z rôznych možností. Bez ohľadu na vašu voľbu budete mať príležitosť objaviť úžasnú históriu, kultúru a nádhernú prírodu tejto časti Laosu.


Počasie Laos Pak Ou Caves


Laos je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a ponúka návštevníkom mnoho kultúrnych a historických zážitkov. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu je Pak Ou Caves, ktoré nachádzajú sa v blízkosti mesta Luang Prabang. Ak plánujete navštíviť tieto jaskyne, mali by ste sa zaujímať aj o počasie v tomto regióne, aby ste si správne naplánovali svoju cestu.

Pak Ou Caves sú dva komplexy jaskýň na úpätí kopca nad riekou Mekong. Sú to dôležité miesta pre buddhistov z celej krajiny, ktorí prichádzajú sem, aby uctievali obrovské množstvo Buddhových soch a obrázkov, ktoré sa v týchto jaskyniach nachádzajú.

Počasie v Pak Ou Caves

Pak Ou Caves sa nachádza v oblasti s tropickým podnebím, takže teploty sú celoročne pomerne teplé a vlhké. Najteplejším obdobím v Pak Ou Caves je od marca do mája, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 35 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch tiež prichádza obdobie dažďov, takže môže byť dosť vlhko, ale zároveň aj veľmi zeleno.

Ak preferujete chladnejšie počasie, môžete navštíviť Pak Ou Caves v období od novembra až do februára. V týchto mesiacoch sú teploty o niečo nižšie a vzduch je pomerne suchý, pretože prichádza obdobie sucha. Tieto mesiace sú preto ideálne pre turistiku a rozmanité aktivity vo vonkajšom prostredí.

Najlepší čas na návštevu Pak Ou Caves

Najlepším obdobím na návštevu Pak Ou Caves je v období medzi novembrom a februárom, keď je počasie chladné a sú suché dni. Ak ste múzeač, zvážte návštevu v apríli alebo máji, keď sa v oblasti koná množstvo festivalov a osláv.

Ak ste dobrodružne založený, môžete navštíviť Pak Ou Caves aj počas obdobia dažďov, kedy si môžete vychutnať krásu zeleného pralesa a teplejšie teploty.

V každom prípade by ste mali mať na pamäti, že počasie je po celej krajine veľmi nevyzpytateľné a môže sa rýchlo zmeniť, preto si dopredu zariadte prevenciu pred dažďom a prípadnými horúčavami. Chodte von len v primeranej dĺžke trasy a úplne sa zahrabaní na slnku alebo v prípade hroziaceho dažďa sa môže cesta stať nepríjemnou a zbytočne náročnou.

Takže, keď plánujete navštíviť Pak Ou Caves, zistite si predtým, aké počasie vás čaká, aby ste mohli plne vychutnať svoju cestu. Pak Ou Caves sú skvelým miestom na návštevu pre tých, ktorí sú zaujatí buddhizmom a históriou, ale tiež pre tých, ktorí radi cestujú a spoznávajú nové krajiny a kultúry.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky