Objavte lety za najlepšie ceny

Malta Mosta

Letenka Malta Mosta


Ak hľadáte pokojné letovisko s krásnymi plážami a bohatou históriou, Malta a konkrétne Mosta je pre vás tou správnou voľbou. Letenku na Maltské ostrovy si môžete zakúpiť z rôznych krajín a letoviská sa nachádzajú len pár minút jazdy od letiska.

Mosta je malé mestečko, ktoré sa nachádza asi 9 km severozápadne od Valletty, hlavného mesta Malty. Mesto je známe svojou kresťanskou históriou a príjemnou atmosférou. Nachádza sa tu aj impozantný chrám Immaculate Conception, ktorý patrí medzi najväčšie kresťanské stavby na Malte.

Okrem toho, Mosta ponúka aj množstvo kaviarní, reštaurácií a obchodov so suvenírmi, ktoré sa nachádzajú v malebných uličkách. Pre milovníkov prírody tu nechýba ani zeleň, keďže Mosta má veľa parkov a záhrad.

Ale k hlavným lákadlám Mosty patria jeho pláže. Plážske stredisko Golden Sands je jednou z najkrajších pláží na Malte a ponúka návštevníkom len najlepšie. Svoje si tu prídu milovníci vodných športov, plachtenia a potápania. Pláž sa nachádza len 10 km od Mosty a Maltu týmto miestom hraničí spevnené pobrežie, ktoré umožňuje príjemný pobyt aj pre rodiny s deťmi.

Na druhej strane, ak preferujete kľud a tiché prostredie, pláž Inland Sea v ponúka návštevníkom ideálny azyl. Nachádza sa v malebnom zálive v dedinke Qbajjar a je omnoho menšia a tichšia ako Golden Sands. Inland Sea je obľúbená najmä medzi potápačmi, keďže v jej okolí sa nachádza veľké množstvo rýdzeho korálového útesu, kde sa skrýva rôzne množstvo rýb, škorpiónov, morských hadov a koralov.

Keďže Mosta sa nachádza v srdci Malty, ponúka aj jedinečné možnosti na výlety do okolitých miest a dediniek. Medzi tie najobľúbenejšie patria Sliema, St. Julian's alebo Bugibba.

Zhrnutie
Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od hektického života, Maltu a konkrétne Mosta by ste si určite mali naplánovať ako cieľ svojej dovolenky. Krásne pláže, bohatá história, kultúra a prírodné krásy vám ponúknu ten najlepší relax. A preto neváhajte a zarezervujte si svoju letenku na Maltu smer Mosta už dnes.


Počasie Malta Mosta


Malta je ostrov v Stredomorí, ktorý sa teší krásnemu počasiu a slnku väčšinu roka. Mosta je malé mestečko na Malte, ktoré sa môže pochváliť rovnakým počasím ako väčšina ostrova.

V letných mesiacoch júl a august sa teploty na Malte pohybujú okolo 30°C. To znamená, že je veľmi dôležité mať pri sebe dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. Voda v mori je teplo a je veľmi príjemné sa v nej kúpať. V západnej časti ostrova, kam patrí aj Mosta, môže byť miestami veterné počasie, čo z mesta robí ideálne miesto na letnú dovolenku.

Jeseň a jar na Malte sú obdobiami, kedy už nie je tak horúco a teploty sa pohybujú okolo 20-25°C. V týchto mesiacoch je stále dosť tepla na to, aby sa ľudia kúpali v mori a užívali si letnú atmosféru. V zime sú teploty miernejšie, okolo 15°C, avšak aj tak je to pre nás Európanov stále dosť tepla, aby sme mohli tráviť čas na pláži.

Ak plánujete návštevu Mosty, stojí za zmienku, že aj keď počasie na Malte je väčšinou krásne a teplé, môžu sa tu vyskytnúť aj krátke dažde. V takej situácii stojí za to mať so sebou pršiplášť alebo nejaké krytie, v ktorom sa môžete dostať zo stanice autobusu alebo späť do ubytovania.

V každom prípade, ak chcete užiť si teplejších mesiacov a zároveň objavovať krásy Malty, Mosta je ideálne miesto pre vás. Slnko a teplo vás určite nesklamú, takže nezabudnite na plavky, slnečné okuliare a pripravte sa na krásu a pohodu.


Ubytovanie Malta Mosta


Ubytovanie na Malte je rovnako dôležité, ako samotná dovolenka a je dobré si vopred pripraviť zariadenie, ktoré bude vyhovovať Vašim požiadavkám. Ak hľadáte ubytovanie s krásnym výhľadom na more a zároveň v blízkosti atrakcií ostrova, môže Vás zaujať Mosta.

Mosta je malé mesto na severe Malty s cca 20 000 obyvateľmi. Toto mesto sa výborne hodí pre tých, ktorí hľadajú tiché a kľudné miesto na pobyt alebo pre tých, ktorí chcú skúsiť autentickú miestnu atmosféru. Mosta nie je príliš turisticky zameraný, ale stojí za to navštíviť jeho najväčší obdivovaný pamiatkový objekt, Most nad Sakrou.

Ubytovanie v Moste je veľmi rozmanité a závisí od toho, aké máte požiadavky. Môžete sa rozhodnúť pre apartmán, hotel alebo penzión. Ak chcete byť blízko k pamiatkam, môžete si vybrať ubytovanie v samotnom meste alebo v blízkom okolí.

Ak sa rozhodnete pre hotel, jedným z možností je Hotel Solana, ktorý sa nachádza v samotnom centre mesta. Tento hotel ponúka moderné izby s výhľadom na bazén a terasu. Ďalší možný hotel je Hotel Hilton Malta, ktorý sa nachádza neďaleko Mosty. Tento luxusný hotel má bazén, fitness centrum a mnoho ďalších príjemných pobytových možností.

Apartmány sú ďalšou vynikajúcou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie na Malte v blízkosti Mosty. Apartmánový komplex Coronation in Malta sa nachádza iba 10 minút jazdy od Mosty. Tento komplex ponúka dobre vybavené apartmány s kuchynským kútom a balkónom. Ďalšie apartmány nájdete v samotnej Moste, kde si môžete rezervovať napr. apartmán v apartmánovom komplexe Valleta House.

Penzióny sú tiež dobrým riešením pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie na Malte v Moste. Penzión Ħal Nies ponúka tradičný maltsky dom v samotnom srdci Mosty. Tento penzión má klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou.

Väčšina ubytovacích zariadení v Moste ponúka klimatizáciu a Wi-Fi pripojenie na internet. Veľa z nich má aj vlastný bazén a terasu, na ktorej si hostia môžu oddýchnuť a vypnúť od každodenného ruchu.

Výber ubytovania v Moste závisí od Vašich požiadaviek a finančných možností. Ak hľadáte kľudné a pokojné miesto na pobyt, Mosta je skvelou voľbou. Zabezpečte si vopred ubytovanie, pretože turistická sezóna môže v Malte byť veľmi vyťažená a ubytovanie môže byť náročné. Najlepšie je mať rezervované ubytovanie pred štartom cesty na dovolenku na Malte.


Dovolenka Malta Mosta


Malta je krásna krajina, ktorá je známa svojou jemnou klimatizáciou a očarujúcou scenériou. Ak si chcete užiť nezabudnuteľnú dovolenku, je Mosta na Malte ideálnym miestom pre vás.

Mosta je malé mestečko, ktoré sa nachádza na stredom Malty. Je to miesto s bohatou históriou, ktorá siaha až do 16. storočia. V mestečku sa nachádza jeden z najkrajších kostolov na Malte, Kostol Svätej Márie. Tento kostol má veľkolepú kopulu a je vždy plný návštevníkov. Okrem kostola sú v Moste aj ďalšie krásne pamiatky, ako sú napríklad brány do mesta, či zrúcaniny rímskych budov.

Pre tých, ktorý trávia dovolenku so svojimi deťmi, je v Moste množstvo zábavy. Najobľúbenejšou atrakciou pre deti je prechádzka na jazdeckom pozadí, ktoré sa nachádza priamo v centre mesta. Tu sa deti môžu prechádzať po meste na kone a tak zažiť skutočnú dobrodružstvo. Tento zážitok je veľmi populárny aj medzi dospelými.

Okrem histórie a zábavy je v Moste množstvo nádherných pláží. Z nich najobľúbenejšou je pláž Golden Bay. Táto pláž má krištáľovo čistú vodu a piesočnaté pobrežie. Voda na plážach v Moste je perfektná na kúpanie, plávanie, či kajakárske dobrodružstvo.

Ak milujete vzdušné atrakcie, tak si neváhajte urobiť výlet do oblasti Dingli. Táto oblasť je známa svojimi nádhernými prírodnými úkazmi, ale aj pre jedny z najlepších miest na kiteboardingu na Malte. Je tu možnosť vybrať si z množstva miest a vychutnať si ten najlepší zážitok.

Dovolenka na Malte, najmä v Moste, je originálnym zážitkom, ktorý si určite nesmiete nechať ujsť. Všetky atrakcie Mosty, krásne pláže, jedinečnú prírodu, kostol Sv. Márie a mnoho ďalšieho zaručia, že si na Malte užijete krásnu dovolenku, ktorú nikdy nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Mosta


Otázky:

1. Kde sa nachádza Mosta na Malte?
2. Aké zaujímavosti sa nachádzajú v Moste?
3. Aké sú možnosti ubytovania v Moste?
4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Moste?
5. Ako môžem cestovať z Mosty do iných miest na Malte?
6. Aké sú najlepšie pláže v blízkosti Mosty?
7. Aké sú možnosti nákupov v Moste?
8. Kedy je najvhodnejší čas na návštevu Mosty?
9. Má Mosta nejaké historické pamiatky?
10. Ako môžem preskúmať okolie Mosty?

Odpovede:

1. Mosta sa nachádza v strede Malty.
2. V Moste sa nachádza najväčší klenutý most na svete - Most sv. Márie.
3. V Moste nájdete rôzne typy ubytovania vrátane hotelov, apartmánov a penziónov.
4. Najlepšie reštaurácie v Moste sú Tal-Petut, Ta' Kris a Giuseppi's.
5. Z Mosty je možné cestovať autobusom, najlepšie je mať zakúpený lístok na celodenné cestovanie.
6. Najlepšie pláže v blízkosti Mosty sú Golden Bay, Ghajn Tuffieha a Gnejna Bay.
7. V Moste nájdete rôzne obchody a trhy, vrátane supermarketov, drogérií a oblečenie obchodov.
8. Najvhodnejší čas na návštevu Mosty je na jar alebo na jeseň, keď teploty nie sú príliš vysoké a počasie je príjemné.
9. V Moste sa nachádza kostol sv. Annie a tiež pozostatky rímskej vily.
10. Okolie Mosty môžete preskúmať peši alebo na bicykli, navštíviť miesta ako Mġarr, Mdina a Rabat.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky