Objavte lety za najlepšie ceny

Maurícius La Vanille Nature Park

Ubytovanie Maurícius La Vanille Nature Park


La Vanille Nature Park: Skvostná oáza na Mauríciu

Maurícius je ostrov známy svojou nádhernou prírodou a exotickou faunou a flórou. Medzi turistické atrakcie, ktoré ostrov ponúka, patrí aj La Vanille Nature Park, ktorý je unikátnym miestom na ubytovanie a objavovanie týchto ohromujúcich prírodných krás.

La Vanille Nature Park sa nachádza na juhu ostrova a je domovom pre množstvo vzácnych živočíchov, z ktorých najznámejšími sú hrdza maurícijská a krokodíly. Park je rozdelený na niekoľko sektorov, kde vás čaká skutočne fascinujúci zážitok.

Prvým sektorom je "Krokodíly a želvy". Tento sektor domovom mnohých krokodílov, vrátane slávnej krokodíliej farmy, kde môžete vidieť tieto vodné plaza kráčajúce po zemi, kŕmiť ich a dokonca sa s nimi aj vyfotiť. Okrem krokodílov tu tiež nájdeme množstvo želv, ktoré sú rovnako fascinujúce. Môžete sa dokonca prejsť po mostíkoch cez jazierka, kde želvy plávajú a pokojne si vychutnávajú slnko.

Druhým sektorom je "Insekty a motýle". Tento sektor vám poskytne skutočný nadmerný pohľad na farebných motýľov, ktorí tu sú vo veľkom množstve. Je to skvelá príležitosť, ako vidieť niektoré z najkrajších a najvzácnejších motýľov na svete v ich prirodzenom prostredí. Okrem motýľov môžete tu tiež obdivovať škároty a rôzne ďalšie druhy hmyzu.

Ďalší sektor je "Reptílie". Toto je miesto, kde sa môžete priblížiť k slávnym krokodílom a podrobnejšie spoznať o ich životom štýle. Sú tu tiež mnohé ine druhy hadov, gekónov a ďalších plazov. Je to skvelá príležitosť, ako sa dozvedieť viac o týchto fascinujúcich tvoroch a podrobne ich prezrieť.

V prípade, že by ste mali záujem stráviť v parku viac času, ponúka aj ubytovanie. La Vanille Nature Park disponuje niekoľkými malými bungalovmi a chatkami, kde môžete prespať a stráviť noc v prírodnom prostredí. Budete mať možnosť vychutnať si pokojnú atmosféru parku aj po zatvorení a skutočne sa pohltiť do jeho krás.

Napriek tomu, že Mauritius ponúka množstvo pláží a luxusných rezortov, La Vanille Nature Park je skutočným pokladom pre milovníkov prírody. Jeho bohatá fauna a flóra, ktorá sa tam nachádza, je len zlomkom toho, čo vás tam čaká. Buďte pripravení na úžasné zážitky a objavy v tomto nádhernom parku a na návštevu množstva vzácnych tvorov, ktoré inde neuvidíte.


Letenka Maurícius La Vanille Nature Park


Maurícius, ostrovný raj nachádzajúci sa v Indickom oceáne, je známy svojou nádhernou prírodou a exotickým prostredím. Medzi najpopulárnejšie atrakcie na tomto ostrove patrí La Vanille Nature Park. Tento park je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov, ktorí sa chcú ponořiť do fascinujúcej divočiny Maurícia.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento úchvatný park, prvým krokom je získať letenku na Maurícius. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame letecké spojenie do tejto destinácie. Let z veľkých medzinárodných letísk trvá zhruba 10-12 hodín, ale toto obdobie rýchlo ubehne, keďže ste cestou do jedného z najkrásnejších miest na svete.

Po prílete na letisko na Mauríciu a získaní potrebného povolenia na vstup do krajiny sa môžete vydať smerom k La Vanille Nature Park. Tento park sa nachádza na juhovýchode ostrova a rozkladá sa na ploche asi 3,5 hektára. Je domovom pre širokú škálu exotických druhov rastlín a živočíchov, ktoré sa dajú nájsť iba v tejto časti sveta.

Keď sa dostanete do parku, ocitnete sa v súkromnom a dobre udržiavanom prostredí. Tu sa môžete prechádzať okolo rôznych druhov kvitnúcich rastlín, ktoré vytvárajú farebnú paletu. La Vanille Nature Park je známy aj svojimi obrovskými vodopádmi, ktoré vytvárajú pôsobivý pohľad. Môžete sa pokochať ich krásou a zároveň si vychutnávať čerstvý vzduch a pokojnú atmosféru.

Ďalšou atrakciou, ktorú ponúka park, sú obrovské prechádzajúce korytnačky. Tento park je domovom pre niekoľko rôznych druhov korytnačiek, medzi ktorými dominujú obrovské pralesné korytnačky. Môžete sa s nimi dokonca stretnúť tvárou v tvár a spoznať ich správanie a biológiu. Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové zážitky, park ponúka aj možnosť prechádzky po stezkách a prechádzku lesovým schodiskom, aby ste získali úplne nový pohľad na prírodu.

Ak ste fanúšikmi plazy, tento park vás nadchne nielen korytnačkami, ale aj jeho veľkým hniezdom aligátorov. Môžete sa pozrieť a dokonca sa priblížiť k týmto ohromujúcim tvorom, pričom dostávate vzácnu príležitosť vidieť ich v ich prirodzenom prostredí.

La Vanille Nature Park je skutočným pokladom na Mauríciu. Ponúka jedinečnú prírodopesničnú skúsenosť a možnosť vstúpiť do sveta exotických a ohromujúcich druhov. Ak si chcete urobiť odľahčujúcu dovolenku a objaviť krásy Maurícia v ich najprirodzenejšej podobe, navštívte tento úchvatný park a pripravte sa na nezabudnuteľnú zážitok.


Počasie Maurícius La Vanille Nature Park


Maurícius je ostrovný raj nachádzajúci sa v Indickom oceáne. Medzi jeho mnohé prírodné krásy patrí aj národný park La Vanille Nature Park, známy taktiež ako Záhrady vanílky. Tento park nie je iba útočiskom pre množstvo exotických druhov rastlín a zvierat, ale ponúka aj vynikajúce možnosti relaxácie a spoznávania prírody.

Vstupom do La Vanille Nature Park človeka upúta úžasná krajina, ktorá je plná bujnej zelene, kvetov a vodných tokov. Tento národný park je známy pre svoju starostlivosť o endemické druhy a tu majú návštevníci možnosť spoznať množstvo vzácnych rastlín a živočíchov.

Medzi najväčšie atrakcie parku patrí pestrofarebné spektrum motýľov. La Vanille Nature Park je jedným z najväčších chovateľských centier motýľov na svete. Návštevníci majú možnosť vidieť rôzne druhy motýľov v rámci prirodzeného biotopu.

Okrem motýľov park ponúka aj možnosť stretnúť sa s obrovskými želvami. Tento park má vlastný chov mimoriadne zriedkavej želvy Seychelskej. Tieto želvy sú známe svojou impozantnou veľkosťou a môžu vážiť až 250 kilogramov. Návštevníci majú možnosť pozorovať ich v ich prirodzenom prostredí a dokonca ich aj nakŕmiť.

Pre tých, ktorí majú radi niečo trochu vzrušujúce, La Vanille Nature Park ponúka tiež prehliadku krokodílích farm. Park je domovom stovkám krokodílov rôznych druhov. Návštevníci sa môžu dozvedieť viac o správaní a vývoji týchto fascinujúcich tvorov. Tiež majú možnosť vidieť ich pri každodennom kŕmení.

Okrem toho môžu návštevníci parku stráviť nejaký čas v záhrade vanílky, kde sa nachádzajú tabuľky s informáciami o pestovaní a spracovaní vanilky. Prechádzka záhradou je nielen vzdelávacie, ale ponúka aj nádherné vône a zábery kvetov vanílky.

La Vanille Nature Park takisto ponúka miestnych zamestnancov, ktorí sú vždy pripravení zodpovedať otázky, venovať sa vašim potrebám a ponúkať pokyny. Tento park je nielen miestom na relaxáciu, ale je aj nástrojom na podporu environmentálneho povedomia a uvedomenia si dôležitosti ochrany prírody.

Vďaka svojmu exotickému prostrediu a jedinečnej kombinácii prírodných krás a fauny, Maurícius La Vanille Nature Park je určite miestom, ktoré by ste nemali vynechať počas svojej návštevy štátu Maurícius. Je to skutočný raj pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ktorí by radi spoznávali a objavovali kúzlo ostrovného života.


Dovolenka Maurícius La Vanille Nature Park


Maurícius je krásnou tropickou destinacíou, ktorá ponúka množstvo aktivít a zážitkov. Jedným z najobľúbenejších miest, ktoré turisti navštevujú, je La Vanille Nature Park. Tento park pozostáva z viac ako 3,5 hektárov lesa a tropických záhrad, kde návštevníci vychutnávajú krásy prírody a jedinečné zvieratá, ktoré tu odjakživa žijú.

La Vanille Nature Park je domovom mnohých druhov zvierat, medzi ktorými sú zaujímavé druhy ako krokodíle, želvy, gekóny, leguáni, hady a škorpióny. Najväčšou atrakciou parku sú však obrovské korytnačky, ktoré sú v tomto parku vysokým bodom turistických okruhov.

Okrem úžasnej zvieracej kolekcie ponúka La Vanille Nature Park aj rôzne aktivity a atrakcie. Návštevníci môžu prejsť džungľou parku, objavovať jaskyne, pozorovať krokodíly a žirafy, kŕmiť želvy a korytnačky a dokonca si urobiť masáž s pytonom. Ideálnou záverečnou činnosťou je spoznať nové druhy exotických zvierat v prehliadke s miestnym sprievodcom.

Ak sa chystáte na Maurícius, nevynechajte návštevu La Vanille Nature Park. Je to skvelá príležitosť vidieť niektoré z najohromnejších a najkrajších zvierat, ktoré svet ponúka a zažiť nezabudnuteľné zážitky. Vyhýbajte sa návšteve parku v horúcich letných mesiacoch a radšej si zarezervujte vstupenky v predstihu, aby ste si dokázali užiť park, keď sa budete cítiť pohodlne a vo forme.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius La Vanille Nature Park


Otázky a odpovede o Maurícius La Vanille Nature Park by mohli zahŕňať:

1. Čo je to Maurícius La Vanille Nature Park?
- Maurícius La Vanille Nature Park je park na Mauríciu, kde sú zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

2. Aké zvieratá môžem vidieť?
- V parku môžete vidieť krokodily, želvy, lemurov, jaguáry, opice a iné zvieratá.

3. Koľko stojí vstup do parku?
- Vstupné závisí od veku a kategórie návštevníka, ceny sa pohybujú od 9 do 18 eur.

4. Ako sa môžem dostať do parku?
- Park sa nachádza na južnej časti ostrova Maurícius a najlepšie je ísť taxíkom alebo najať si auto.

5. Je v parku možné kŕmiť zvieratá?
- Nie, kŕmenie zvierat nie je povolené v parku.

6. Je v parku povolené fotografovanie zvierat?
- Áno, je povolené fotografovanie zvierat v parku.

7. Aké sú otváracie hodiny parku?
- Park je otvorený denne od 8.30 hod. do 5.30 hod., vrátane víkendov a sviatkov.

8. Je v parku možné stravovanie?
- Áno, v parku je reštaurácia a stánky s občerstvením.

9. Čo ponúka park okrem zvierat?
- Okrem zvierat park ponúka aj prehliadku predstavenia krokodílov, prechádzky po botanickej záhrade a medovom farme.

10. Je vhodné park navštíviť s deťmi?
- Áno, park je vhodný pre návštevu s deťmi a ponúka množstvo interakcie so zvieratami a edukáciu o prírode.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky