Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park

Letenka Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je krajina nekonečných stepí, ktorá ponúka úžasné zážitky pre milovníkov prírody. Ak si hľadáte miesto, kde sa môžete vyhnúť rušnej civilizácii a objaviť skutočnú krásu Mongolska, rozhodne si neodkladajte návštevu Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park. Tento národný park sa nachádza v západnej časti Mongolska a je domovom mnohých nezvyčajných druhov rastlín a zvierat.

Ako sa tam dostať

Najlepší spôsob ako sa dostať do Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Parku je letenka z hlavného mesta Mongolska, Ulan Bator. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré lietajú do mesta Ölgii, ktoré sa nachádza vo vzdialenosti približne 680 kilometrov od hlavného mesta. Z mesta Ölgii je potom možné využiť súkromný transport alebo miestne autobusy, ktoré vás dostanú priamo do národného parku.

Čo vidieť a robiť

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je plný úžasných miest a neuveriteľného prírodného obdivu. Návštevníci si môžu užiť túry po parku, navštíviť jazerá, ktoré sú krásne ako z pohľadu fauny, tak aj flóry alebo si užiť nočné nebo, kedy môžete obdivovať hviezdy v nekonečnom mongolskom nebi.

V parku sa nachádza aj sopka Khorgo, ktorá je jedným z najznámejších prírodných symbolov Mongolska. Je to nenáročný výstup, ktorým si môžete užiť nádherný výhľad na celý park.

Koho sa tam stretnete

Obývatelia parku sú zvyčajne nomádne rodiny, ktoré sa sem prichádzajú kŕmiť svoje zvieratá a jesť trávu pre svojich konských, kamenných a ošípaných chovancov. Ak sa rozhodnete pre pobyt v parku, môžete sa tiež ukryť do jedného z mnohých gerov, tradičných kožených stanov, v ktorých nomádi obvykle žijú. Toto je skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o kultúre a životnom štýle Mongolov.

Návšteva parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa túži stihnúť odpočinok od ruchu mesta a prežiť niečo nezvyčajné. Pokiaľ môžete, znajte si čas a navštívte tento úžasný kus Mongolska.


Ubytovanie Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je kráľovstvo prekrásnych prírodných scenérií a jednou z najväčších skvostov tejto krajiny je Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národný Park. Tento nádherný národný park sa nachádza v západnej časti Mongolska a je domovom mnohých unikátnych druhov rastlín a zvierat.

Jednou z najväčších atrakcií tohto parku je sopka Khorgo, ktorá sa týči do výšky 2 210 metrov nad morom. Táto úchvatná sopka je považovaná za jednu z najkrajších v celej Ázii a ponúka krásne panoramatické výhľady na okolitú krajinu. Okrem toho je možné vyšplhať sa na vrchol sopky a obdivovať kráter, ktorý je považovaný za posvätný miest pre miestnych obyvateľov.

Ďalšou veľkou prírodnou atrakciou tohto parku je jazer o čarovne znejúcom názve Terkhiin Tsagaan Nuur, čo v preklade znamená "Veľké bielé jazero". Tohto názvu sa toto jazero naozaj drží, pretože jeho voda sa skutočne leskne bielou farbou. Táto nezvyčajná farba vody je spôsobená zvýšeným obsahom minerálov, ktoré sú vytvorené vyhasnutou sopkou v blízkosti.

Samotný národný park je prepletený s mnohými miestnymi stehmi a chodníkmi, ktoré umožňujú návštevníkom preskúmať túto nádhernú krajinu. Pre tých, ktorí radi trávia voľný čas v prírode, je tento park rajom na zemi. Môžete si vychutnať panoramatické výhľady, ktoré sa týčia nadzvednutého kopca, prejsť sa po dlhých údoliach a obdivovať prekrásne vodopády, ktoré sa valia na staré skaly.

Pre tých, ktorí chcú prespávať v Národnom parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur, je k dispozícii široká škála možností ubytovania. Môžete sa rozhodnúť pre tradičné jurtové tábory, ktoré ponúkajú autentický zážitok z mongolskej kultúry. Jurtové tábory sú zvyčajne vybavené pohodlnými posteľami a vodou a zabezpečujú príležitosť stráviť noc v srdci krásnej divočiny. Okrem toho sú k dispozícii aj malé hotely a penzióny pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie a moderný komfort.

Návšteva národného parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur je jedinečnou príležitosťou spoznať Mongolsko v celej jeho kráse. Okrem nádherných scenérií ponúka tento park aj mnoho ďalších aktivít, ako sú turistika, jazdenie na koni, rybolov a ďalšie. Pre tých, ktorí sú zvedaví na miestny život a kultúru, je tiež možné stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a spoznať ich tradície a zvyky.

Mongolsko je skutočne rajom pre prírodných nadšencov a národný park Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur je iba jedným z mnohých klenotov tejto krajiny. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a nezabudnuteľné zážitky, Mongolsko je skutočne cestovateľským snom a tento národný park je jedným z jeho najsvetlejších odkazov.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Najčastejšie otázky o Mongolsku a Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park sú:

1. Kde sa nachádza Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park?
- Park sa nachádza v provincii Arkhangai v strednom Mongolsku.

2. Ako sa tam dostanem?
- Najbežnejší spôsob je cestovať autom z hlavného mesta Ulánbátar, čo trvá približne 6 až 8 hodín.

3. Je potrebné si vopred zakúpiť vstupenku do parku?
- Áno, na vstup do parku je potrebná vstupenka. Môžete si ju zakúpiť na mieste v návštevníckom stredisku.

4. Aké aktivity ponúka Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park?
- Park ponúka rôzne aktivity, vrátane turistiky, kempovania, jazdy na koni, rybolovu a sledovania vtákov.

5. Ako dlho by som mal zostať v parku?
- Odporúča sa zostať aspoň 2 až 3 dni, aby ste si mohli užiť všetky atrakcie a aktivity.

6. Má park ubytovacie možnosti?
- Áno, v parku je niekoľko kempov a bungalovov, kde si môžete prenajať ubytovanie.

7. Je vhodné navštíviť park počas celej sezóny?
- Najvhodnejšie obdobie na návštevu je od júna do septembra, kedy je počasie príjemné a príroda je najkrajšia.

8. Koľko stojí vstup do parku?
- V cene vstupenky závisí od miesta, kde si ju zakúpite, ale pohybuje sa zhruba od 10 do 20 USD.

9. Mohol by som si priniesť vlastnú stravu do parku?
- Áno, je povolené si vziať vlastné jedlo do parku. Však si musíte uvedomiť, že nie sú tam žiadne reštaurácie alebo obchody s potravinami.

10. Aké sú zaujímavosti v okolí parku?
- V blízkosti parku sa nachádzajú ďalšie turisticky atraktívne miesta, ako napríklad sopka Khorgo, Tovkhon kláštor a Taikhar rock.


Dovolenka Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je fascinujúcou krajinou, bohatou na kultúru, históriu a prírodnú krásu. Jedným z najkrajších miest, ktoré stojí za návštevu, je Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národný park. Tento park, nachádzajúci sa v provincii Arkhangai v strednom Mongolsku, je domovom pre nádherné jazerá, sopku a rozmanitú faunu a flóru.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národný park sa nachádza vo výške 2 000 metrov nad morom a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu. Hlavnou atrakciou parku je jazero Terkhiin Tsagaan Nuur, ktoré je obklopené sopečnými vrchmi a zelenými plánami. Jazero má zelenkavú farbu, ktorá je spôsobená minerálmi a algami v jazere. Okrem toho, jazero poskytuje útočisko viacerým druhom vtákov vrátane čapov, husí a labutí. Pre milovníkov vtákov je to skutočný raj.

V parku sa nachádza aj khorgo - sopka, ktorej vrchol dosahuje výšku 2 210 metrov nad morom. Je to pamiatka toho, ako táto oblasť vznikla so svojou sopečnou aktivitou. Počas prechádzky po khorge môžete obdivovať nádherný výhľad na okolitú krajinu, sopečné náplavy a klenoty, ktoré príroda ponúka.

Park je tiež domovom pre rôzne druhy divokých zvierat vrátane gazel, srn, jelene, medveďov a vlkov. Preto máte veľkú šancu vidieť tieto zvieratá počas svojej návštevy parku. Okrem toho, park je tiež domovom pre rôzne druhy rýb, čo robí jazero Terkhiin Tsagaan Nuur populárnym miestom pre rybárov.

Ak máte radi turistiku a prechádzky prírodou, park ponúka množstvo turistických chodníkov s rôznou obtiažnosťou. Môžete objaviť krásy parku počas prechádzky okolo jazera, obdivovať sopečné útvary a užívať si čas s rodinou alebo priateľmi. Ak ste viac do adrenálínových športov, môžete si zvoliť aj výstup na sopku a zažiť úžasný výhľad zo svojho vrcholu.

Ubytovanie v blízkosti parku je tiež k dispozícii. Môžete sa ubytovať v tradičnej jurti alebo si vybrať z moderných hotelov a ubytovní. Okrem toho, môžete sa tiež zapojiť do miestnych kultúrnych aktivít, ako je tradičné mongolské jedlo a hudba.

Návšteva Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur Národného parku v Mongolsku je nezabudnuteľným zážitkom. Prinesie vám pohľad na jedinečnú prírodu, kultúru a divoký život tejto časti sveta. Nebudete môcť odolať jeho kráse a odovzdate sa jeho pokojnému a prírodnému prostrediu.


Počasie Mongolsko Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park


Mongolsko je krajina, ktorá ponúka nádhernú prírodu, a jedným z týchto miest je aj Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park. Nachádza sa v západnej časti krajiny a ponúka bohatú faunu a flóru, ktorá je jedinečná pre tento región.

Prírodné krásy sa môžu meniť v závislosti od ročného obdobia. Počas zimy môžete v parku nájsť zasnežené plániny a hory, ktoré sa týčia nad krajinou. Počas jarnej sezóny sa môžu dať vidieť kvitnúce kvety, ktoré sa objavujú po celom parku. Leto prichádza so svojou silou a poskytuje návštevníkom množstvo aktivít, ako napríklad turistiku, jazdu na koni, ale aj rybolov na Terkhiin Tsagaan Nuur jazere. To je tiež obľúbený prístav pre vtáctvo, kde sa dajú pozorovať vzácne druhy vtákov a iných zvierat, ako napríklad medveďov a rysov.

Jeseň prichádza zvyčajne s dažďami, ktoré často zatrpknú kvety a stromy v parku. Keď však príde slnko, môžete vidieť nádherné premeny farieb, ktoré sa objavujú naprieč celým parkom.

V závislosti od ročného obdobia sa môže líšiť aj teplota. V zime sa teploty pohybujú okolo mínus 25 °C. Počas leta sa môžu teploty dostávať až do 30 °C. Väčšina návštevníkov si vyberie jar alebo leto, pretože v tomto období sa dajú využiť najviac aktivít.

V parku sa tiež nachádza sopka Khorgo, ktorá je stále aktivná. Sopka je 2240 metrov nad morom a bola poslednýkrát aktívna v roku 2010. Návštevníci sa môžu prechádzať okolo sopky a vidieť jej kráter.

Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park je krásnym územím, ktoré ponúka množstvo prírodných krás. Jeho krása závisí od ročného obdobia a návštevníci by mali byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky. S rôznymi dobrými miestami na kempovanie a turistickými aktivitami je tento park ideálnym miestom pre milovníkov prírody, ktorí si chcú užiť dovolenku v tichu a pokoji krásnej krajiny.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky