Objavte lety za najlepšie ceny

Panama Altos de Campana National Park

Letenka Panama Altos de Campana National Park


Panama Altos de Campana national park: Skvelá destinácia pre milovníkov prírody

Panama je krásna krajina bohatá na prírodné krásy a rôznorodé ekosystémy. Jedna z najzaujímavejších destinácií v Paname je národný park Altos de Campana. Tento park, nachádzajúci sa v pohorí Sierra de Chame, je domovom mnohých zvierat, rastlín a vzácnych druhov.

Ak sa rozhodujete navštíviť Panama Altos de Campana, prvým krokom je zabezpečiť si letenku. Panamské letisko Tocumen je jedným z najdôležitejších letísk v Strednej Amerike a ponúka širokú sieť leteckých spojení s mnohými mestami po celom svete. Letenky do Panamy si môžete zarezervovať online alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie, ktorá vám pomôže s výberom najvhodnejšieho letu a cestovnej trasy.

Po prílete do Panamy a obstaraní potrebných povolení a víz môžete začať svoju dobrodružnú cestu do národného parku Altos de Campana. Park je vzdialený len približne 50 kilometrov od hlavného mesta Panamy, Paname City, a jeho rozloha presahuje 4 800 hektárov.

Jednou z najväčších atrakcií národného parku je jeho tropická pralesná vegetácia. Lesy parku ponúkajú útočisko pre množstvo rastlinných a živočíšnych druhov vrátane vzácnych a ohrozených. Počas svojej prechádzky môžete pozorovať mnoho farebných vtákov, motýľov, jašteríc, opíc a ďalších divokých zvierat.

Ak máte radi prechádzky a horskú turistiku, národný park Altos de Campana je pre vás správne miesto. Park ponúka trasy pre všetky úrovne skúseností a kondície. Môžete sa rozhodnúť pre jednoduché prechádzky po značených chodníkoch alebo sa vydať na náročnejšie viacdňové túry do vyšších nadmorských výšok. Vrchol Cerro Trinidad je s nadmorskou výškou 797 metrov najvyšším bodom v parku a ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Okrem prekrásnej prírody národný park Altos de Campana ponúka aj možnosti stravovania a ubytovania. V areáli parku sa nachádza reštaurácia a niekoľko turistických chatiek a hotelov, kde si môžete oddýchnuť a nasýtiť sa pred a po vašich dobrodružných túrach.

Keď navštívite národný park Altos de Campana, nezabudnite si so sebou zobrať kvalitné turistické oblečenie a obuv, insekt-repelent a faktor na opaľovanie, pretože slnko v Paname môže byť veľmi intenzívne. Je tiež dôležité mať pri sebe dostatok vody a občerstvenia, pretože v parku sa nachádzajú obmedzené zdroje.

Návšteva národného parku Altos de Campana je skvelou príležitosťou preskúmať Panamu z iného uhla pohľadu a objaviť jej divokú a jedinečnú prírodu. Ak ste nadšenec prírody a dobrodružstva, Panama Altos de Campana je miesto, ktoré by ste nemali vynechať pri svojej ceste do Panamy. Rezervujte si letenku už dnes a zažite nespoznané krásy tohto nádherného národného parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Panama Altos de Campana National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Panama Altos de Campana National Park:

1. Kde sa nachádza Panama Altos de Campana National Park?
Panama Altos de Campana National Park sa nachádza v provincii Panamá Oeste v Paname, asi hodinu jazdy od Panama City.

2. Aká je veľkosť parku?
Park má rozlohu približne 4 814 hektárov.

3. Ako sa dostanem do parku?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je automobilom z Panama City. Existuje tiež verejná autobusová doprava, ktorá vás zavezme do blízkosti parku, a potom si môžete pešo vybrať dovnútra.

4. Aké aktivity a turistické trasy sa nachádzajú v parku?
V parku sa nachádza niekoľko turistických trás, vrátane trasy Camino Las Cruces, ktorá je populárna medzi turistami. Turisti sa môžu tiež vydať na túru s výhľadom na vrchol kopca, kde je možné pozorovať úžasné panoramatické výhľady.

5. Aké druhy fauny a flóry môžem v parku očakávať?
Park je domovom pre mnoho druhov vtákov, hmyzu a iných živočíchov. Môžete tu tiež nájsť rôzne druhy rastlín a stromov, vrátane endemitného druhu cedrovca Panamá.

6. Existuje v parku ubytovanie?
V parku nie je priamo ubytovanie, ale v blízkosti sa nachádza niekoľko hotelov a rekreačných zariadení, kde si môžete rezervovať ubytovanie počas vášho návštevy parku.

7. Aké je vhodné oblečenie a obuv pre túry v parku?
Odporúča sa nosiť pohodlné a ľahké oblečenie, pretože na túry sa môže stať dosť horúco. Bičíky a obuv s dobrou trakciou sú tiež dôležité, pretože niektoré trasy môžu byť klzké.

8. Je povolené táboriť v parku?
Nie, táborenie nie je povolené v Panama Altos de Campana National Park.

9. Je potrebné povolenie na vstup do parku?
Áno, pre vstup do parku je potrebné povolenie. Môžete si ho získať na vstupe do parku.

10. Aké sú otváracie hodiny parku?
Park je otvorený denne od 8:00 do 16:00.


Ubytovanie Panama Altos de Campana National Park


Altos de Campana National Park je národný park v Paname, ktorý sa nachádza len 60 km od mesta Panama City. Tento park ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu, zelené kopce a údolia, ktoré sú obklopené nekonečnými lesmi.

Pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti tohto parku, existuje mnoho možností. Najlepšie miesta na ubytovanie v tomto regióne sú hotely a rekreačné centrá.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie v Altos de Campana National Park je hotel Los Mandarinos. Tento elegantný hotel sa nachádza v osídlenej oblasti a ponúka krásny výhľad na okolitú krajinu. V hoteli si môžete vychutnať tradičné panamské jedlá, ako aj ľahké občerstvenie, ktoré je ideálne na pikniky a výlety do parku.

Ak hľadáte ubytovanie súkromnejšieho charakteru, potom je tu aj rekreačné centrum Altos del Maria Retreat. Toto centrum ponúka rôzne typy ubytovania, od luxusných apartmánov až po skromnejšie bungalovy. Toto miesto sa nachádza v tichom a pokojnom prostredí, kde sa môžete oddýchnuť a užívať si nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Okrem toho, existuje aj mnoho ďalších hotelov a možností na ubytovanie, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Altos de Campana National Park. Bez ohľadu na to, ktorý hotel alebo rekreačné stredisko si vyberiete, môžete byť istí, že vaše ubytovanie bude stáť za to.

Altos de Campana National Park je miesto, kde si môžete vychutnať prírodu, oddych a užívať si čas so svojimi blízkymi. Ponúka mnoho aktivít, ako sú turistika, prechádzky po nádherných turistických chodníkoch, divoké vodné športy a mnoho ďalších. Ak hľadáte miesto, kde strávite svoju dovolenku, Altos de Campana National Park určite stojí za to navštíviť.


Počasie Panama Altos de Campana National Park


Altos de Campana National Park sa nachádza v Paname a je jedným z najstarších národných parkov v tejto krajine. Nachádza sa na približne 50 kilometrov západne od hlavného mesta Panamy, Paname, a je jedným z najobľúbenejších miest pre návštevníkov, ktorí sa chcú dotknúť prírody a vychutnať si scenériu tohto úžasného adivšta spot.

Počasie v oblasti parku je typické pre tropické podnebie a má dve základné obdobia: suché a daždivé. Suché obdobie, známe tiež ako letná sezóna, trvá od decembra do apríla a charakterizuje sa minimálnymi zrážkami a vysokou vlhkosťou vzduchu. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia počas dňa a klesajú na teplotu okolo 22 stupňov Celzia v noci. Toto obdobie môže byť ideálne pre návštevu parku, pretože príroda je v plnom rozkvete a môžete si vychutnať prechádzky po niektorých z mnohých turistických chodníkov, ktoré sú k dispozícii.

Na druhej strane, daždivé obdobie, známe tiež ako obdobie dažďov, trvá od mája do novembra. Toto obdobie je charakterizované častými a silnými dažďami, ktoré môžu spôsobiť záplavy v niektorých častiach parku. Priemerné teploty sú o niečo nižšie v porovnaní so suchým obdobím a pohybujú sa okolo 28 stupňov Celzia počas dňa a klesajú na teplotu okolo 20 stupňov Celzia v noci. Aj napriek častým dažďom je toto obdobie ideálne pre milovníkov prírody, pretože park sa mení na bujnú zeleň a voda pridáva šarm krajine.

Vzhľadom k tomu, že park sa nachádza na vyššej nadmorskej výške, teploty sú miernie chladnejšie v porovnaní s okolitými oblasťami Panamy. Tehoty môžu byť prekvapivo chladné, a preto odporúčam návštevníkom, aby si so sebou vzali ľahký teplý oblečenie a dáždnik.

V parku sa nachádza veľa druhov rastlín a živočíchov. Medzi zaujímavé rastliny patria orchidey, bromélie a mnoho druhov stromov. Na živočíchov tu môžete nájsť opice, tapíry, lenochody a mnoho ďalších. Prirodzená biodiverzita parku je ohromujúca a ponúka mnoho možností pre prieskum a fotografovanie.

Ak sa chystáte navštíviť Altos de Campana National Park, odporúčam vám sledovať predpoveď počasia a pripraviť sa na prípadné zmeny. Bez ohľadu na to, kedy navštívite tento nádherný park, ste si istí, že zažijete nezabudnuteľné dobrodružstvo v náručí panenskej prírody.


Dovolenka Panama Altos de Campana National Park


Altos de Campana National Park sa nachádza v Paname, konkrétne na pobreží Tichého oceánu, a je jedným z najkrajších prírodných parkov v tejto krajine. Park sa nachádza vo výške 800 metrov nad morom a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu, vrátane hôr, riek a zálivov.

Tento park je vynikajúcim miestom pre milovníkov prírody, ktorí si radi vychutnávajú aktivity na čerstvom vzduchu. Park ponúka mnoho turistických trás, kde môžete objavovať rôzne druhy flóry a fauny. Medzi najobľúbenejšie túry v parku patrí výstup na vrchol Campana, kde si môžete vychutnať pohľad na nádhernú panorámu okolia.

Jedným z najzaujímavejších aspektov tohto parku je jeho bohatá flora a fauna. Park je domovom mnohých druhov vtákov, motýľov, plazov a cicavcov, vrátane vzácneho lachtana morského. Môžete vidieť aj rôzne druhy stromov, ako napríklad orchidey, bromélie a kapradiny, ktoré prispievajú k rozmanitosti parku.

Návštevníci si tiež môžu užiť piknik na jednom z mnohých vyhradených miest v parku.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, park poskytuje možnosť praktizovať turistiku, jazdu na bicykli či jazdu na koni. Miestne prírodné cesty sú dobre udržiavané a zvíťazíte nad nimi ľahko, takže si môžete vychutnať prírodu v plnej kráse.

Okrem prírodných krás ponúka park aj niekoľko historických pamiatok. Môžete navštíviť staré kamenne výhľadové veže postavené počas koloniálneho obdobia, ktoré poskytujú pohľad na okolitý kraj. Je to jedinečná príležitosť pre návštevníkov, aby sa dozvedeli o histórii tejto oblasti a jej význame.

Pre tých, ktorí majú radi dovolenky v prírode, Altos de Campana National Park je ideálnym miestom na strávenie dovolenky. Jeho bohatá biologická rozmanitosť a nádherné výhľady robia z tohto parku skutočný raj pre prírodovencov a fotografických nadšencov. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete odpočinúť od hektického mesta a zažiť prírodu, Panama a jej Altos de Campana National Park je tou správnou voľbou.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky