Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Lisabon

Letenka Portugalsko Lisabon


Portugalsko, krajina slnka a mora, je obľúbenou turistickou destináciou pre mnohých cestovateľov. A medzi najpopulárnejšie miesta v tejto krajine patrí aj jej hlavné mesto Lisabon. Ak túžite zažiť tento kúzelný kúsok Európy, nebudete sklamaní, pretože letenka do Lisabonu je vašou bránou k tomuto pôvabnému meste.

Keď si zarezervujete letenku do Lisabonu, otvoria sa pre vás nekonečné možnosti objavovať a skúmať všetko, čo mesto ponúka. Lisabon je známy svojimi úchvatnými historickými budovami, farebnými uličkami a očarujúcimi vyhliadkami. Prechádzka úzkymi uličkami vám umožní objaviť miestne obchody, reštaurácie s chutnou tradičnou kuchyňou a príjemné kaviarne, kde si môžete vychutnať typické portugalské kávy a sladké pochúťky.

Jeden z najznámejších symbolov Lisabonu je Most 25. apríla, ktorý je považovaný za malú kópiu Slaného mosta v San Franciscu. Tento kovový most je nádherným pozadím pre romantické prechádzky a nezabudnuteľné fotografie. A keď raz budete na druhom brehu rieky Tejo, môžete navštíviť Belémskú vežu, z ktorej budete mať úžasný výhľad na celé mesto.

Ak máte rádi umenie a kultúru, navštívte múzeum Gulbenkian, jeden z najvýznamnejších múzeí v Lisabone. Tu budete mať možnosť obdivovať umenie od egyptských svetadiel po moderné diela a zoznámiť sa s históriou Portugalska. A ak radi počúvate fado, typickú portugalskú hudbu, nezmeškajte príležitosť vidieť živé vystúpenie tohto emocionálneho žánru v jednom z mnohých miestnych fadových klubov.

Lisabon je tiež výborným miestom na ochutnávanie portugalských špecialít. Skúste tradičnú bacalhau, jedlo z morského tresky, alebo caracóis, mini slimáky v omáčke. A samozrejme, vyskúšajte známe portugalské víno a portské. Môžete si dokonca navštíviť vinárne, kde vám ochotne poradia pri výbere toho najlepšieho lahodného nápoja.

Ak ste už jedno letenku do Lisabonu zarezervovali, nezabudnite si vziať so sebou pohodlnú obuv, pretože najlepším spôsobom, ako spoznať toto nádherné mesto, je objaviť ho pešo. Takže preveďte svoje kroky ulicami Lisabonu a nechajte sa stratiť v jeho nekonečných krásach.

Poďte a objavte sami čaro Lisabonu. Vaša letenka do Portugalska vás čaká a pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo plné kultúry, histórie a pôvabu, aké ponúka iba tento úžasný kúsok Európy.


Dovolenka Portugalsko Lisabon


Portugalsko je jednou z najkrajších a najpopulárnejších destinácií pre dovolenku v Európe a jeho hlavné mesto, Lisabon, je pravdepodobne najznámejším a najfascinujúcejším miestom v krajine. Lisabon je považovaný za jedno z najstarších hlavných miest v Európe a je plný histórie, krásy a kultúry, ktoré priťahujú návštevníkov z celého sveta.

Jednou z hlavných atrakcií Lisabonu je jeho historické centrum, tzv. Baixa. Táto časť mesta je plná úzkych uličiek, nádherných námestí a historických pamiatok. Tu si môžete vychutnať prechádzku po tradičných portugalských uličkách, kde nájdete rôzne obchody, reštaurácie a kaviarne. Okrem toho môžete navštíviť aj niektoré z najznámejších pamiatok, ako je napríklad katedrála Sé de Lisboa, železničná stanica Rossio alebo námestie Praça do Comércio.

Ďalšou neodmysliteľnou atrakciou Lisabonu je jeho významný hrad Castelo de São Jorge. Nachádza sa na vrchole kopca a poskytuje nádherný výhľad na celé mesto. Môžete tu prechádzať po hradbách, navštíviť múzeum a len si vychutnávať atmosféru a krásu tohto histórického miesta.

Po náročnej prehliadke mesta si môžete oddýchnuť na jednej z mnohých pláží, ktoré sa nachádzajú v okolí Lisabonu. Najznámejšou plážou je Praia de Carcavelos, ktorá je obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami. Táto pláž ponúka dokonalé podmienky na surfovanie, slnenie sa alebo len relaxovanie pri mori. Môžete si tu prenajať surf alebo SUP dosku a vyskúšať si tieto vodné športy.

Lisabon je tiež známy svojou bohatou a chutnou kuchyňou. Nemôžete odísť z mesta, ani bez toho, aby ste si vyskúšali tradičné portugalské jedlo. Nezabudnite ochutnať známe pastel de nata, portugalské sladké pečivo, ktoré je obľúbené v celom svete. Môžete tiež skúsiť niektoré z miestnych špecialít, ako je bacalhau, tradičný portugalský bakalársky jedlo, alebo francesinha, obľúbené sendviče s množstvom mäsa a syra.

Neviete sa dočkať, aby ste zistili viac o portugalskej kultúre? V Lisabone nájdete množstvo múzeí, galérií a historických lokalít, kde sa dozviete o histórii krajiny. Môžete navštíviť múzeá, ako je napríklad múzeum Gulbenkian alebo múzeum Azulejo, kde sa dozviete o portugalskom umení, histórii a tradičnom keramickom umení, známom ako azulejos.

Dovolenka v Lisabone je prežitkom, ktorý nikdy nezabudnete. Od histórie a krásy mesta po pláže a vynikajúcu kuchyňu, Lisabon má čo ponúknuť pre každého. Ak ste ešte nikdy v živote neboli v Portugalsku, je čas to zmeniť a objaviť čaro Lisabonu.


Ubytovanie Portugalsko Lisabon


Ubytovanie v Lisabone v Portugalsku je plné prekvapení a malebných miest. Návštevníci môžu využiť množstvo ubytovacích možností - od tradičných hostincov po luxusné hotely a komfortné apartmány. Niektoré z najobľúbenejších oblastí, kde sa môžete ubytovať, sú Alfama, Baixa a Chiado.

Alfama je známy ako historická časť mesta a je to jeden z najpôsobivejších a najromantickejších okrskov v Lisabone. Tu možete nájsť staré stavby, úzké zákruty a roztomilé stánky. V tejto časti mesta nájdete malé hotely, hostely a apartmány, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú skutočný portugalský zážitok.

Baixa je centrálna časť mesta a je to srdce mesta. Je to oblasť s množstvom možností pre nákupy, reštaurácie a nočný život. V tejto oblasti sú najčastejšie hotely s väčšími kapacitami a vyšším štandardom.

Chiado je považovaný za kultúrny epicentrum mesta a je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú byť blízko všetkého, ale zároveň aj v pokojnejšom prostredí. Najčastejšie nájdete hotely a apartmány pre strednú a vyššiu kategóriu ubytovania.

Tu je niekoľko najlepších hotelov a apartmánov v Lisabone, ktoré sú známe pre svoj vysoký štandard a hospitálny prístup:

1. Altis Avenida Hotel: Tento hotel sa nachádza v oblasti Baixa a má nádherný výhľad na mesto a Atlantický oceán. Okrem toho ponúka všetky základné služby pre svojich hostí.

2. Chiado Arty Flats: Tento hotel so 4 hviezdičkami sa nachádza v oblasti Chiado a ponúka komfortné ubytovanie pre návštevníkov, ktorí chcú byť blízko kultúrnych zážitkov a nákupov.

3. Rossio Garden Hotel: Tento 3-hviezdičkový hotel sa nachádza v oblasti Baixa a vyniká svojím romantickým prostredím a nádherným výhľadom na mesto.

4. Lisbon Serviced Apartments Baixa: Tieto apartmány sa nachádzajú v centrálnom Lisabone a ponúkajú hosťom plne zariadené a vybavené byty.

5. Hotel Borges Chiado: Tento hotel s 3 hviezdičkami sa nachádza v oblasti Chiado a ponúka pokojné a pohodlné ubytovanie s výhľadom na mesto.

Pre cestovateľov so zameraním na nízke náklady sú v Lisabone k dispozícii aj nízkonákladové hostely, ktoré ponúkajú jednoduché, ale pohodlné a čisté ubytovanie, ako napríklad Lookout Lisbon Hostel.

Výber ubytovania v Portugalsku Lisabon závisí od vašich individuálnych potrieb a rozpočtu. Bez ohľadu na vaše preference však môžete nájsť príjemné a pohodlné miesto pre vašu dovolenku v tomto čarovnom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Lisabon


1. Ako sa dostanem z letiska do Lisabonu?
Odpoveď: Z letiska Lisabon je možné sa dopraviť do mesta vlakom, autobusom alebo taxíkom.

2. Koľko stojí lístok na verejnú dopravu v Lisabone?
Odpoveď: Cena lístka na verejnú dopravu v Lisabone sa líši v závislosti od druhu dopravy a vzdialenosti. Jeden lístok na jeden jazd stojí približne 1,50 eura.

3. Čo je najlepší spôsob, ako preskúmať Lisabon?
Odpoveď: V Lisabone je najlepšie preskúmať pešo, pretože mesto je plné úzkych uličiek a zákutí, ktoré nie sú prístupné pre vozidlá. Ďalšou možnosťou je jazda električkou č. 28, ktorá prechádza najdôležitejšími turistickými atrakciami.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Lisabone?
Odpoveď: Medzi hlavné turistické atrakcie v Lisabone patrí výhľad z hradu svätého Juraja, katedrála Sé de Lisboa, Most 25. apríla, Most Vasco da Gama, oceánske akvárium a historická štvrt Alfama.

5. Ako je to so stravovaním v Lisabone?
Odpoveď: V Lisabone je veľký výber reštaurácií a kaviarní, kde je možné ochutnať tradičné portugalské jedlá, ako sú bacalhau (osolený treska), pastéis de nata (sladké víno) alebo frango (kuracie mäso). Mesto je tiež známe svojimi vinárstvami a trhmi s čerstvými potravinami.

6. Ako je to so zábavou v Lisabone?
Odpoveď: V Lisabone je mnoho barov, klubov a diskoték, kde je možné si užiť nočný život. Medzi najpopulárnejšie oblasti patria Bairro Alto a Cais do Sodré, kde sa nachádza množstvo barov a klubov.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Lisabone?
Odpoveď: V Lisabone je možné nájsť široký výber ubytovacích zariadení, ako sú hotely, hostely a apartmány. Ceny sa líšia v závislosti od úrovne vybavenosti a umiestnenia.

8. Aké je počasie v Lisabone?
Odpoveď: Lisabon má oceánske podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Letné teploty sa pohybujú medzi 25 a 35 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné teploty sú okolo 10 až 15 stupňov Celzia.

9. Ako je to so znalosťou angličtiny v Lisabone?
Odpoveď: Väčšina mladých Portugalcov v Lisabone hovorí plynule po anglicky. V niektorých reštauráciách a hotely je angličtina široko rozšírená, avšak v komunikačných maličkostiach vo verejnej doprave alebo na trhoch sa môže stať, že sa budete musieť viac spoliehať na anglicko-portugalské gestikulácie.

10. Ako je to so zdravotníckou starostlivosťou v Lisabone pre turistov?
Odpoveď: V Lisabone je dostupná kvalitná zdravotnícka starostlivosť pre turistov. Na zdravotnú starostlivosť je možné sa obrátiť na nemocnicu alebo súkromné lekárske centrá. Odporúča sa mať cestovné poistenie pre prípad nečakaných zdravotných problémov.


Počasie Portugalsko Lisabon


Portugalsko je známe svojimi krásnymi plážami, kultúrnymi atrakciami a bohatou históriou. Jeho hlavné mesto Lisabon, ktoré sa nachádza na juhu krajiny, je tiež známe svojím krásnym počasím. Lisabon v lete slnečné, ale v zime môže byť chladnejší a daždivý.

Leto v Lisabone je príjemne teplé, s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňov Celzia. V júni a septembri môžete očakávať trochu príjemnejšie počasie, s teplotami okolo 22 a 23 stupňov Celzia. V lete však môže byť veľmi horúco, a tak by ste mali byť pripravení na extrémne teploty nad 35 stupňov Celzia.

Jeseň a zima v Lisabone môžu byť chladnejšie, ale stále je to lepšie ako v mnohých iných európskych krajinách. Teploty v Lisabone zriaďať o 15 a 20 stupňov Celzia. V decembri a januári sa teploty zvyknú pohybovať okolo 15 stupňov Celzia.

Portugalská metropola Lisabon je tiež známa svojimi dažďami, z ktorých najviac padá v januári a februári. V lete je menej daždivý, ale môže dôjsť k občasným prívalovým dažďom, ktoré však väčšinou trvajú len krátko.

Ak teda plánujete návštevu Lisabonu, v lete by ste mali byť pripravení na horúce počasie a menej návštevníkov, ktorí sa snažia vyhnúť sa horúcim teplotám. V zime by ste mali očakávať chladnejšie počasie a večšiu šancu na dažď, ale menej návštevníkov vporovnaní s letom.

Všeobecne platí, že Lisabon má celoročne prijateľne teploty a nádherné slnečné dni, ktoré sa dajú stráviť na pláži, počas prechádzky po krásnych uliciách mesta, alebo pri návšteve kultúrnych atrakcií, ktoré mesto ponúka. Ak máte radi krásne počasie a máte radi návštevy nových miest, Lisabon by mal byť na vašom zozname.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky