Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené arabské emiráty Abu Dhabi

Dovolenka Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Abu Dhabi, hlavné mesto Spojených arabských emirátov, ponúka nezávisle od ročného obdobia vynikajúce podmienky na dovolenku. Tento polopúštny ostrov, ktorý je z väčšej časti obklopený morom, je obľúbeným miestom turistov. Jeho návšteva sľubuje zaujímavé atrakcie, neuveriteľnú kultúru a dokonalú zábavu.

Ak budete v Abu Dhabi prvýkrát, nestrácajte čas a navštívte prekrásne modré zálivy so vnútornou časťou mora - oblasť Corniche. Toto miesto má vynikajúcu rybársku tradíciu a ponúka aj mnoho pripomienok k malebným historickým budovalm.

Hotelové ponuky sú vynikajúce a poskytujú špeciálne a okázalé služby. Pokiaľ uprednostňujete aktívnu dovolenku, nájdete nespočetné množstvo aktivít z ktorých si môžete vybrať. Najúspešnejšie sú športové aktivity od motokárov až po pretekárske autá. Odvážnejší návštevníci majú možnosť skočiť zo značnej výšky v adrenálínovom parku, ktorému dominujú najvyššie budovy na svete.

Neprehliadnite návštevu mešity Šejka Zayed bin Sultana Al Nahayan (Grand Mosque), ktorá patrí k najkrajším mešitám na svete. Jej dominantou je 82 krištáľových bleskových svietidiel a 4 minarety, ktoré spolu tvoria monumentálne stavebné úkony. Vstup je slobodný, pričom návštevníci musia dodržiavať kódex oblečenia.

Abu Dhabi ponúka tiež návštevu nákupného centra Veľký Mosque Zayed, ktorý je centrom nákupu v Spojených arabských emirátoch. Môžete si tu nájsť vynikajúce obchody, zaradiť do nich Cenovo dostupný tovar, ktorý potrebujete na Vašej ceste.

Mezi výhody Abu Dhabi patrí aj jeho poloha v blízkosti Mŕtveho mora, kde si môžete užiť oddych na pláži. Abu Dhabi sľubuje relaxáciu, exotiku a dokonalý oddych. Nemusíte už len snívať, odpakujte si batožiny a vydajte sa na dobrodružstvo na dosahu ruky.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


1. Aké je hlavné mesto Spojených arabských emirátov?
- Hlavné mesto Spojených arabských emirátov je Abu Dhabi.

2. Koľko obyvateľov má Abu Dhabi?
- Podľa odhadov má Abu Dhabi približne 1,5 milióna obyvateľov.

3. Je Abu Dhabi turistická destinácia?
- Áno, Abu Dhabi je populárna turistická destinácia, známa svojimi luxusnými hotelmi, modernou architektúrou a bohatou kultúrou.

4. Aké je hlavné letisko v Abu Dhabi?
- Hlavné letisko v Abu Dhabi je Medzinárodné letisko Abu Dhabi.

5. Aké sú známe atrakcie v Abu Dhabi?
- Medzi známe atrakcie v Abu Dhabi patrí mešita Sheikh Zayed, Louvre Abu Dhabi, Ferrari World Abu Dhabi, a nákupné centrum Yas Mall.

6. Aký je oficiálny jazyk v Abu Dhabi?
- Oficiálny jazyk v Abu Dhabi je arabčina.

7. Aké je klima v Abu Dhabi?
- Abu Dhabi má horúce a suché podnebie s veľkým množstvom slnečných dní. Letá sú veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi až 50 stupňov Celzia.

8. Má Abu Dhabi vlastný záliv?
- Áno, Abu Dhabi obklopuje vlastný záliv, známy ako záliv Abu Dhabi.

9. Je v Abu Dhabi povolený alkohol?
- Vykonávanie, distribúcia a konzumácia alkoholu je povolená len v určených licencovaných miestach v Abu Dhabi.

10. Ako sa volá miestne letectvo v Abu Dhabi?
- Miestne letectvo v Abu Dhabi sa volá Etihad Airways.


Počasie Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty sú známe svojou horúčavou počasie a to isté platí aj pre hlavné mesto Abu Dhabi. Prakticky celoročne sa tu dajú očakávať vysoké teploty, ktoré sú často kombinované s morskou vlhkosťou a mnohými slnečnými dnami.

Letecké teploty v Abú Dhabí dosahujú teploty okolo 38°C, s vysokou vlhkosťou a počas dňa sa dá zbadávať intenzívne slnko. Toto počasie je skôr priaznivé pre turistov ako na bežný život. Výhodou tejto horúčavy je, že voda v Perzskom zálive je príjemne teplá.

Avšak, aj keď je Abú Dhabí známe pre svoje extermné letné počasie, zima tu dokáže byť prekvapivo chladná. Teploty sa pohybujú v rozmedzí okolo 14–23°C, s odpoledným slnkom, ale často aj s intervalmi dažďa. Marec a apríl sú obzvlášť príjemné mesiace, pretože teploty sú príjemné a koniec turistickej sezóny znamená menší húf turistov.

Praktické tipy pre návštevu Abú Dhabí:

- V lete sa odporúča nosiť lehké šatky a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením. Vyzleč si topánky tesne pred vstupom do mešity v Abú Dhabí, pretože sa tu vyzuje.
- V zime oblečte si niečo ľahké, ale nezabudnite na sako alebo sveter, aby ste neboli unudení v chladnejšom počasí.
- V Abú Dhabí sa jednoducho presúvate taxíkom alebo mestskou dopravou, ale v lete je lepšie si vyzdvihnúť taxík s klimatizáciou, ktorý vám bude dokonale chladiť počas cesty. V zime si môžete prenajať auto a presúvať sa pohodlne.
- Vďaka zime je ideálny čas na návštevu miestnych trhov a nakupovanie suvenírov. Viete si kúpiť niekoľko originálnych a tradičných darčekov, ktoré sú svojské pre Abú Dhabí.

Abú Dhabí má celoročne priaznivé počasie a čokoľvek sa rozhodnete, tam sa určite budete dobre cítiť. Od leta po zimu, táto krajina ponúka množstvo možností a malé prekvapenia, ktoré sa oplatí počkať, aby ste ich videli.


Letenka Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty Abu Dhabi – dovolenka ako z rozprávky

Spojené arabské emiráty sú vrcholom luxusu, exotiky a nekonečného prirodzeného bohatstva zeme. Najväčším z emirátov je práve Abu Dhabi, ktoré sa vznieslo zo púšte na najvyššiu úroveň moderného svijeta a ponúka dokonalé miesto pre dovolenku z rozprávky.

Letenky do Spojených arabských emirátov patria medzi najlacnejšie na svete a létajú do medzinárodného letiska v Abu Dhabi. Z letiska do mesta je možné sa dostať taxi a limuzínou alebo verejnou dopravou. Kúpa letenky na prvý pohľad môže byť pre niektorých drahou investíciou, no v opačnom prípade by ste mohli stratiť príležitosť prežiť ten najväčší luxus a zážitok z exotickej dovolenky.

Abu Dhabi – Božská krajina

Abu Dhabi je mesto, kde sa stretáva stará kultúra a moderný svet. Je situované na malej západnej časti Perského zálivu a je jedným z najbohatších emirátov. Je to miesto, kde sa turisti stretávajú s nádhernými piesočnými plážami, luxusnými hotelmi, vynikajúcimi reštauráciami a kultúrou, ktorou mesto žije.

Ak ste odporní na horúčavy, na dovolenku do Abu Dhabi by ste sa mali vybrať v období zimy, kedy teploty sú príjemnejšie. Počasiu prispieva subtropické podnebie s veľmi malým množstvom zrážok, ktoré je ideálne pre turistov, ktorí radi plánujú dovolenky v prírode.

Miestne atrakcie

Abu Dhabi je miestom, kde turisti objavujú nekonečné množstvo atrakcií. Mesto pôsobí ako magnet na turistov, ktorí sú tu pre zážitok z jazdy na vodných šlapadlách, vlnách, jazde v arene, profesionálnej rybačke a prechádzke v púšti na kamoši.

Abu Dhabi je miesto, kde sa turisti zoznámia s nádhernou architektúrou, krásnymi záhradami a prírodnými pamiatkami. Medzi miestne atrakcie patria napríklad Ferrari World, kde sa turisti môžu zúčastniť udalostí súvisiacich s formuou jeden, alebo zážitku v národnom parku Umm al-Emarat. V parku je možné vidieť rôzne zvieratá vrátane majestátnych žiráf a množstvo druhov vtákov.

Priestor pre ubytovanie v Abu Dhabi

Abu Dhabi ponúka širokú škálu možností ubytovania. Sú tu prvotriedne hotely, moderné rezidencie, hostelové izby, privátna ubytovanie a kempy pod hviezdami.

V prvotriednych hoteloch nájdete nádherné izby so všetkým príslušenstvom, bazén, vírivku a iné luxusné zariadenia. Ceny za ubytovanie sa líšia v závislosti od sezóny a typu ubytovania, ale väčšina turistov si môže vybrať podľa svojich prvoradých záujmov.

Stredisko pre zdravie a krásu

Abu Dhabi je miesto, ktoré ponúka prvotriedne služby aj v oblasti zdravia a krásy. Množstvo špičkových kliniky a spa vám ponúknu služby pre spa a wellness program, masáže, sauna pre prekvapivé vášnivých športovcov, a mnoho iného. Abu Dhabi je tým ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dokonalý spôsob na zrelaxovanie.

Záver

Aj keď sa môže zdať, že dovolenka v Abu Dhabi je pre drahá pre bežného človeka, určite stojí za to investovať do kvality zážitkov a poznania iného kultúrneho prostredia. Nie každý sa dostane až do Spojených arabských emirátov, je to však jednoznačne miesto z rozprávky, kde sa každý uistí, že je tu miesto pre luxus, zážitok z prírody, kultúru a dokonalú dovolenku.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty sú známe svojou bohatou kultúrou, luxusným životným štýlom a veľkolepými pamiatkami. Ak hľadáte skutočne úchvatné ubytovanie, tak Abu Dhabi, hlavné mesto Spojených arabských emirátov, ponúka široké možnosti pre luxusný pobyt.

V Abu Dhabi nájdeme množstvo luxusných hotelov, ktoré sa nachádzajú priamo v srdci mesta alebo na pobrezí Perského zálivu. Jedným z najznámejších hotelov je Emirates Palace. Tento hotel je skutočnou ikonou tohto mesta a ponúka nádherné zariadenia a služby. S rozlohou 100 hektárov je to jeden z najväčších hotelov na svete. V hoteli nájdete viac ako 300 izieb a apartmánov, ktoré sú elegantne zariadené so zreteľom na detail. Okrem luxusu v izbách je tu aj množstvo reštaurácií s rozmanitým jedlom, wellness centrum, plážový klub a mnoho ďalších vybavení pre hostí.

Ďalším obľúbeným hotelom v Abu Dhabi je The St. Regis Saadiyat Island Resort. Tento hotel sa nachádza na malebnom ostrove Saadiyat a ponúka nádherný výhľad na modré more. The St. Regis Saadiyat Island Resort je známy svojou jedinečnou architektúrou a ponúka 376 priestorových izieb a apartmánov. Ak hľadáte oddych a relaxáciu, môžete sa vybrať do Lázní Iridium, ktoré ponúkajú množstvo luxusných procedúr liečenia a relaxácie. Hotel tiež disponuje niekoľkými reštauráciami, ktoré ponúkajú rôzne kulinárske zážitky.

Ak preferujete ubytovanie v centre mesta, môžete sa rozhodnúť pre hotel Jumeirah at Etihad Towers. Nachádza sa v obchodnej štvrti Abu Dhabi a ponúka výhľad na záliv a korálové ostrovy. Hotel je súčasťou významného komplexu, ktorý zahŕňa aj nákupné centrum, kancelárske priestory a rezidenčné budovy. Jumeirah at Etihad Towers je elegantným a moderným hotelom so 382 izbami vybavenými najmodernejšou technológiou. Hostia môžu využiť rôzne reštaurácie, plážový klub a konečne si oddýchnuť v jednom z ich bazénov či wellness centier.

Abu Dhabi je neodmysliteľnou súčasťou luxusu a elegancie, ktoré Spojené arabské emiráty ponúkajú. Bez ohľadu na to, či si vyberiete ikonický hotel Emirates Palace, poskytnutie luxusu v The St. Regis Saadiyat Island Resort alebo centrálne umiestnený hotel Jumeirah at Etihad Towers, budete v týchto ubytovacích zariadeniach zažívať skutočné pohodlie a komfort. Nech už navštívite Abu Dhabi pre zábavu, podnikanie alebo oddych, milovníci luxusu nájdu v tomto veľkolepnom meste spojenie s úchvatným ubytovaním a skutočným arabským pohostinstvom.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky