Objavte lety za najlepšie ceny

Uganda Národný park Kibale

Počasie Uganda Národný park Kibale


Uganda, krajina východnej Afriky, je známa svojou bohatou a rozmanitou prírodou. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v krajine je Národný park Kibale, ktorý sa nachádza v západnej Ugande. Okrem nádherných pralesov a množstva divokých zvierat, v tomto národnom parku môžeme tiež zažiť jedinečné počasie.

Počasie v Ugande je tropické a vlhké počas celého roka. V Národnom parku Kibale, ktorý sa nachádza v horskej oblasti, je obzvlášť chladnejšie ako v iných častiach krajiny. Teploty sa pohybujú od 18°C do 28°C, čo je pomerne príjemný rozsah.

V Kibale národnom parku je dvojfázové obdobie dažďov. Prvá fáza trvá od marca do júna a druhá fáza začína v septembri a končí v novembri. Počas týchto období očakávajte silné dažde a vyššiu vlhkosť vzduchu. Tieto dažde prispievajú k vytvoreniu hustého deštného pralesa v parku a robia z neho skutočný ráj pre živočíchy, najmä pre populáciu opíc.

Letné obdobie, od decembra do februára, je najsuchším obdobím v parku Kibale. Teploty sú v tomto období vysoké a môžu dosiahnuť až 28°C. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí chcú objavovať park a jeho divokú faunu a flóru.

Okrem počasia musia turisti zároveň vziať do úvahy aj sezónu migrácie zvierat. V Kibale parku je najlepší čas na pozorovanie opíc, najmä šimpanzov, počas dažďovej sezóny, keď sú tieto tvory aktívne a ich populácia je najväčšia.

Ak teda plánujete navštíviť Národný park Kibale v Ugande, odporúčame zvážiť počasie a sezónu migrácie zvierat. Nech už si vyberiete ktorékoľvek obdobie, bude to pre vás nezabudnuteľný zážitok. Pripravte si vhodné oblečenie a obuv pre rôzne podmienky počasia, a užite si krásy tohto úchvatného národného parku.


Ubytovanie Uganda Národný park Kibale


Uganda je jednou z najkrajších destinácií východnej Afriky a ponúka množstvo unikátnych miest na preskúmanie. Jedným z týchto miest je aj Národný park Kibale, ktorý je známy svojou rozmanitou faunou a flórou. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, Národný park Kibale ponúka viacero možností pre návštevníkov.

Národný park Kibale sa nachádza na juhozápade Ugandy a je jedným z najväčších lesov východnej Afriky. Je domovom pre viac ako 300 druhov vtákov, 13 druhov opíc a veľa iných vzácnych živočíchov, vrátane slonov, leopardov a zebrových mangust. Okrem toho sa v parku nachádza aj najväčšia populácia šimpanzov v Ugande.

Pre turistov, ktorí chcú preskúmať tento nádherný park, je k dispozícii množstvo možností ubytovania. Jednou z najpopulárnejších možností je pobyt v luxusných safari lodžiách. Tieto lodže sa nachádzajú v srdci parku a ponúkajú jedinečný zážitok z divočiny. Výhodou ubytovania v safari lodžiách je, že vám umožňujú stráviť viac času v prírode a bližšie spoznať flóru a faunu parku.

Pre tých, ktorí uprednostňujú prístupné cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii aj kempy a chatky. Tieto možnosti ubytovania sú tiež vhodné pre turistov, ktorí majú radi jednoduchší a autentickejší zážitok. Kempy a chatky sú väčšinou situované v okolí parku a ponúkajú základnú výbavu pre pohodlný pobyt.

Pri výbere ubytovania v Národnom parku Kibale je dôležité zvážiť vaše preferencie a rozpočet. Bez ohľadu na váš výber však budete mať príležitosť zažiť jedinečné dobrodružstvo v jednom z najkrajších parkov v Ugande.

Okrem toho, že si môžete vychutnať krásu parku, môžete sa tiež zúčastniť rôznych aktivít, vrátane prechádzok pralesom, sledovania vtákov, jazdy na koni a návštevy miestnych dedín. Národný park Kibale je teda nielen miestom pre obdivovanie divočiny, ale tiež ponúka príležitosť na interakciu s miestnou kultúrou a spoznanie jej zvykov a tradícií.

Ak plánujete návštevu Ugandy a chcete zažiť jej ohromujúcu prírodu, ubytovanie v Národnom parku Kibale by malo byť na vašom zozname. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné safari lodže alebo skromnejšie možnosti, budete mať jedinečnú príležitosť zažiť krásu tohto úžasného parku a objaviť jedinečné druhy zvierat a rastlín, ktoré tu obývajú.


Letenka Uganda Národný park Kibale


Uganda je známa ako jedna z najlepších destinácií pre safari na západnom pobreží Afriky, a Národný park Kibale je jedným z najlepších miest pre pozorovanie divokej fauny a flóry. Park sa nachádza na juhu Ugandy a je domovom mnohých druhov opíc, vrátane šimpanzov.

Ak sa chcete dostať k Národnému parku Kibale, musíte sa najprv dostať do Ugandy. Existuje niekoľko letísk v krajine, vrátane Entebee, ktoré sa nachádza asi 40 km od Kampaly, hlavného mesta Ugandy. Z Entebee sa môžete dostať do Národného parku Kibale cestou alebo letecky.

Letenka z Entebee do Národného parku Kibale nepochybne prinesie zážitok na celý život. Počas letu ponad krajinu sa môžete obdivovať nádhernú prírodu a zvieraťa divočiny. Cesta trvá asi 1 hodinu a 45 minút, a po pristátí vám bude k dispozícii doprava z letiska do parku.

Národný park Kibale je domovom najväčšej populácie šimpanzov v Ugande, ale rozvinutá je aj ďalšia flóra a fauna zvieraťa. Existujú rôzne možnosti, ako si užiť park, na vrchol zoznamu by patrila prehliadka opíc s vyškoleným sprievodcom, pre ktorého je nachádza stádo opíc v parku ľahkou záležitosťou. Okrem šimpanzov sa v parku nachádza aj množstvo iných druhov vtákov a zvierat, medzi ktorými určit umiestnene lemované hrochom, krokodilom a ďalšie divoké druhy zvierat.

Pozorovanie opíc, zvierat a prírody je nepochybne zážitkom, ktorý stojí za to splniť si. Ak plánujete návštevu Národného parku Kibale, online nákup letenky ľahko zabezpečíte a zážitok môže začať. Pre nezvyklý a fascinujúci dovolenkový zážitok navštívte Národný park Kibale v Ugande.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Národný park Kibale


Najčastejšie otázky a odpovede o Ugande Národnom parku Kibale sú:

1. Kde sa nachádza Uganda Národný park Kibale?
Odpoveď: Národný park Kibale sa nachádza v západnej Ugande, východne od mesta Fort Portal.

2. Aké vstupné poplatky platia v Národnom parku Kibale?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od druhu aktivity a návštevníckej kategórie. Napríklad pre gorily je vstupné 600 USD pre zahraničných turistov.

3. Aké druhy divokej zveri možno vidieť v Národnom parku Kibale?
Odpoveď: Národný park Kibale je domovom viac ako 13 druhov primátov, vrátane ohrozenej gorily horskej. Okrem toho tu žije aj viac ako 300 druhov vtákov a mnoho iných druhov cicavcov.

4. Aké aktivity môžu návštevníci robiť v Národnom parku Kibale?
Odpoveď: V Národnom parku Kibale je možné vykonávať rôzne aktivity, ako sú trackovanie gorí, prechádzky po pralese, pozorovanie vtákov, návšteva dedín miestnych kmeňov a vírivých jazier.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Kibale?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Národného parku Kibale je počas suchého obdobia od decembra do marca a od júna do septembra, keď sú cesty suchšie a zvieratá menej skryté.

6. Ako sa dostanem do Národného parku Kibale?
Odpoveď: Národný park Kibale je dostupný letecky alebo po ceste. Najbližší medzinárodný letisko je v Entebee, odkiaľ je možné si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu.

7. Aké ubytovacie možnosti sú k dispozícii v Národnom parku Kibale?
Odpoveď: V Národnom parku Kibale je niekoľko ubytovacích zariadení, vrátane luxusných kempov, hotelov a chatiek. Najobľúbenejšie zariadenia sú Kyaninga Lodge, Ndali Lodge a Primate Lodge.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Národnom parku Kibale v Ugande. Samozrejme, je tu veľa ďalších informácií, na ktoré by ste sa mali obrátiť, ak máte záujem o návštevu tohto krásneho miesta.


Dovolenka Uganda Národný park Kibale


Dovolenka v Ugande: Národný park Kibale

Uganda, známa aj ako "Perla Afriky", je krajinou bohatou na prírodné krásy a ohromujúcu biodiverzitu. Svojimi nádhernými scenériami, fascinujúcimi zvieratami a úchvatnou flórou môže Uganda uspokojiť túžby každého milovníka prírody. Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám ponúkne jedinečný zážitok v srdci divočiny, nezabudnite sa pozrieť na Národný park Kibale.

Kibale je jedným z najznámejších a najdostupnejších národných parkov v Ugande. Nachádza sa na západnom brehu Veľkého jazera a je domovom mnohých vzácnych druhov živočíchov, vrátane viac ako 1 400 stromov a rastlín. Najznámejšou atrakciou parku je však jeho populácia čierno-bielych kolobusov, ktorí patria medzi najväčších opíc na svete. Ich hlasité volanie a skoky z vetvy na vetvu sú nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka.

Národný park Kibale je taktiež domovom pre približne 13 druhov opíc a viac ako 325 druhov vtákov. Je to raj pre ornitológov, ktorí ocenia bohatú paletu farebných vtáčích druhov, ktoré sa vyskytujú v tomto prostredí. V parku sa taktiež nachádza veľké množstvo hmyzu, motýľov a ďalších bezstavovcov.

Prechádzky po parku ponúkajú návštevníkom možnosť objaviť rôzne druhy pralesových stromov, kvetov a vzácnych bylín. Národný park Kibale je známy aj svojou rozmanitosťou orchideí, z ktorých niektoré sú jedinečné pre túto oblasť.

Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že hlavnou atrakciou parku sú primáty, jedným z najpopulárnejších aktivít pre návštevníkov je stretnutie s gorilami. Gorily sa vo Veľkej priekopskej oblasti, v blízkosti Národného parku Kibale, vyskytujú vo voľnej prírode. Turisti majú možnosť sa zapojiť do organizovaných túr za účelom sledovania a videnia týchto fascinujúcich tvorov v ich prirodzenom prostredí.

Prechádzky a túry v parku sú vedené vyškolenými sprievodcami a je nutné si na ne rezervovať miesto vopred. Gorily sú chráneným druhom a ich počet je obmedzený, pretože úrady Ugandy sa snažia ich ochrániť pred nelegálnym lovom a obchodom. Dôležité je aj to, aby turisti dodržiavali určité pravidlá a obmedzenia, aby sa minimalizoval vplyv turistiky na gorily.

Okrem prechádzok po parku a sledovania goríl majú návštevníci Kibale mnoho ďalších možností na objavovanie prírodných krás Ugandy. Nedaleko sa nachádza krásne Veľké jazero, ideálne pre vodné aktivity, ako je napríklad lodná prehliadka alebo rybolov. Existuje aj možnosť organizovanej dobrodružnej cesty na horu Rwenzori, ktorá ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Dovolenka v Národnom parku Kibale je pre tých, ktorí túžia po pozorovaní divokých zvierat a objavovaní neopísateľnej prírody Ugandy, ideálna voľba. Uhľadné kombinácia pralesov, opíc, vtákov, exotických rastlín a stretnutie s gorilami vytvára jedinečné zážitky, ktoré zaručene obohatia váš život a o ktorých budete ešte dlho snívať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky