Objavte lety za najlepšie ceny

Albánsko Divjaka-Karavasta National Park

Počasie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko je známe svojou krásnou prírodou a úchvatnými národnými parkmi. Jedným z týchto parkov je Divjaka-Karavasta, ktorý je domovom pre bohatú faunu a flóru. Okrem toho je známy aj svojím unikátnym počasím, ktoré prilákalo pozornosť mnohých návštevníkov.

Divjaka-Karavasta National Park sa nachádza na západe Albánska a rozprestiera sa na ploche približne 22 230 hektárov. Je to jediné prírodné útočisko mokradí v Albánsku a je tiež jedným z najväčších prírodných parkov v krajine. Vďaka svojej polohe pri pobreží Jadranského mora je región známy aj svojim morským klimatickým vplyvom.

Počasie v Divjaka-Karavasta National Park je ovplyvnené bližiacimi sa Baltským a Stredozemným morom. V lete sa teploty často pohybujú okolo 30 °C a môžu stúpať až na 35 °C. Práve kvôli týmto vysokým teplotám je letná doba obľúbeným obdobím pre návštevníkov, ktorí prichádzajú zrelaxovať sa na miestnych plážach.

Zima v Divjaka-Karavasta National Park je pomerne mierna, s teplotami okolo 10 °C, ale môže byť aj studená až do -2 °C. Občas sa tu vyskytujú aj mrazy, najmä v pohorí Divjaka, ktoré je súčasťou parku. To prináša úchvatné scenérie so zasneženými horami a lesmi.

Jeseň a jar sú obdobiami, kedy je počasie v parku pomerne vyrovnané. Teploty sa pohybujú medzi príjemnými 15 - 25 °C a pršavé dni sú časté. Toto obdobie je ideálne pre milovníkov prírody a vtákov, pretože množstvo druhov vtákov navštevuje park počas migrácie.

Okrem toho je v Divjaka-Karavasta National Park aj veľké množstvo sladkovodných jazier a močiarov, ktoré prispievajú k zvláštnemu mikroklíme. Vďaka nim je vzduch jemný a osviežujúci, čo je v lete veľkou výhodou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Albánsko Divjaka-Karavasta National Park, odporúča sa, aby ste si so sebou priniesli ľahké oblečenie, ktoré vám umožní pohodlne sa pohybovať po parku. Mali by ste tiež mať pri sebe ochranný krém pred slnkom, kvôli vysokým teplotám a slnečnému žiareniu.

Divjaka-Karavasta National Park v Albánsku je jedinečným miestom, ktoré ponúka nádhernú prírodu a zážitky. Jeho jedinečné počasie prilákava návštevníkov po celý rok. Ak sa zaujímate o dobrodružstvo v prírode a chcete objaviť krásy Albánska, Divjaka-Karavasta je správnym miestom pre vás.


Letenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko Divjaka-Karavasta National Park je jedinečný národný park, ktorý sa nachádza na západnom pobreží Albánska. Tento park ako jeden z mála miest na svete dokáže ponúknuť návštevníkom krásu a rozmanitosť ekosystémov, ktoré si zachovali svoju pôvodnú podobu.

Pre návštevníkov zahraničia je najjednoduchší spôsob, ako sa do Albánska dostať letenkom. Najbližšie letiská sú v Tirane a v Drači, ktoré patria medzi najväčšie letiská krajiny. Po príchode na letisko si môžete prenajať auto alebo taxi a vydať sa do národného parku.

Národný park Albánsko Divjaka-Karavasta cez rok láka návštevníkov z celého sveta. Najväčšou atrakciou sú jazierka a bažiny, ktoré sú domovom pre stovky rôznych druhov rýb, vtákov, obojživelníkov a mnohých ďalších živočíchov. Najlepšie obdobie na návštevu parku je na jar a v lete, kedy môžete vidieť množstvo vtákov, ktoré hniezdia v parku.

K dispozícii je niekoľko turistických chodníkov, kde môžete prejsť a opať sa stať súčasťou prírody, ktorá nás obklopuje. Cez deň môžete vidieť napríklad muflóny, diviaky alebo damanov, ktorí sa prechádzajú po parku. Park je však veľký a má mnoho rôznych miest, kde si človek môže oddýchnuť a vnímať čerstvý vzduch.

Ak cestujete s deťmi, existuje mnoho rôznych zariadení, kde si môžu užiť svoje detstvo. Park je navrhnutý tak, aby bolo pre moderných ľudí príjemné a relaxujúce miesto.

Výhodou Albánsko Divjaka-Karavasta National Parku je, že sa nachádza v relatívne menej známom kúte Albánska. To znamená, že park zostal v pôvodnej, krásnej podobe bez vplyvu turistov a honosnosti. Ak milujete prírodu a jej krásu, určite navštívte národný park Albánsko Divjaka-Karavasta.

Vhodné letenky na cestu do Albánska si môžete vyhľadať a zabezpečiť na stránkach rôznych leteckých spoločností. Doprajte si preto unikátny zážitok a navštívte tento nádherný kúsok Albánska, ktorý vám určite náležite zapôsobí.


Ubytovanie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko je krásna krajina s bohatou prírodou a nádhernými scenériami. Jedným z najkrajších miest na ubytovanie je Divjaka-Karavasta National Park. Tento národný park sa nachádza na západnom pobreží Albánska, neďaleko mesta Divjaka. Je to jedna z najdôležitejších oblastí pre vtáčie migrácie v Európe a je domovom množstva rias, rýb a vzácnych druhov vtákov.

Ak hľadáte ubytovanie v Divjaka-Karavasta National Park, máte niekoľko možností. Park má niekoľko kempov, chatiek a hotelov, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania pre rôzne cestovateľské preferencie.

Pre tých, ktorí sa chcú ponožiť do blízkosti prírody, kempovanie je skvelým spôsobom ako stráviť čas v národnom parku. V parku sú dostupné kempovacie miesta s očakávanou výbavou, ako su sprchy, toalety a ohnisko. Môžete si vziať vlastný stan, spacák a využiť príležitosti na pozorovanie vtákov a hranie sa v nádherných plážach, ktoré v národnom parku nájdete.

Pre tých, ktorí preferujú komfort a pohodlie, hotelové ubytovanie je tiež dostupné. V okolí Divjaka-Karavasta National Park nájdete niekoľko malých hotelov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné izby, klimatizáciu a široký rozsah služieb, ako sú raňajky a večere. Mnohé hotely majú tiež vlastnú reštauráciu, kde sa môžete ochutnať tradicionálne albánske jedlá.

Pre tých, ktorí hľadajú autentickejšie a dobrodružnejšie skúsenosti, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných dedinských chatkách. Tieto chatky sú často zrenovované staré albánske domy a ponúkajú veľa histórie a charakteru. Majitelia chatiek budú ochotní podeliť sa s vami o miestne tradície a kultúru a poskytnú vám nezabudnuteľné zážitky.

Abyste si užili návštevu Divjaka-Karavasta National Park v plnej miere, odporúča sa plánovať aspoň pár dní. Okrem pozorovania vtákov, môžete si užiť prechádzky po národnom parku, relaxovať na pláži a pozrieť si miestne riasy a ryby. Park ponúka aj možnosti vodných športov, ako sú kajakovanie a jazda na bicykli. Okrem toho je v blízkosti národného parku niekoľko historických a kultúrnych pamiatok, ktoré stojí za to navštíviť.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, Divjaka-Karavasta National Park ponúka nezabudnuteľný pobyt v jednom z najkrajších a najviac biodiverzitných miest v Albánsku. Budete mať možnosť byť súčasťou prírody, objaviť úžasné druhy vtákov a obdivovať krásu Albánska. Nech už sa rozhodnete pre kempovanie, hotelové ubytovanie alebo tradičné chatky, vaše dovolenkové zážitky tu budú nezabudnuteľné.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


1. Aké sú otváracie hodiny Divjaka-Karavasta National Park?
Otváracie hodiny parku sú od 8:00 do 17:00 hod.

2. Kde sa nachádza Karavasta Lagoon?
Karavasta Lagoon sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, blízko mesta Divjaka.

3. Dajú sa v parku nájsť zvieratá?
Áno, v parku žijú rôzne druhy vtákov, z ktorých niektoré sú chránené a ohrozené.

4. Ktoré aktivity môžem robiť v parku?
V parku je možné robiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky, rybolov, pozorovanie vtákov a kajakársky výlety.

5. Je v parku možné kempovať?
Áno, v parku sa nachádza kempovisko, ktoré je v prevádzke počas letnej sezóny.

6. Aký je vstupný poplatok do parku?
Vstup do parku je bezplatný, ale niektoré aktivity a služby sú za poplatok.

7. Aké časti parku sú najvyhľadávanejšie?
Najvyhľadávanejšie časti parku sú Karavasta Lagoon a Divjaka Beach.

8. Je v parku možné robiť pikniky?
Áno, v parku sa nachádza niekoľko miest na piknikovanie. Ale návštevníci by mali byť opatrní, aby nezosmiešňovali a nekazili prírodu parku.

9. Je potrebné si priniesť vlastné vybavenie pre rybolov alebo kajakovanie?
Áno, pre rybolov a kajakovanie návštevníci musia mať vlastné vybavenie alebo si ho prenajať od miestnych prevádzkovateľov.

10. Je v parku možné ubytovať sa?
Áno, v okolí parku sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, od ubytovní po luxusné hotely. Návštevníci môžu zvoliť podľa svojich potrieb a financií.


Dovolenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Divjaka-Karavasta National Park je jedným z najkrajších a najúžasnejších miest na dovolenku v Albánsku. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a je známy svojimi nádhernými plážami, rozmanitou faunou a flórou, ako aj unikátnou močiarovou ekosystémom.

Tento národný park je domovom mnohých ohrozených druhov vtákov, vodných živočíchov a rastlín. Jeho najznámejším obyvateľom je diviak karpatský, ktorý je považovaný za symbol tohto parku. Okrem toho môžete tu nájsť aj veľa iných vzácnych a ohrozených druhov, ako sú volavky, orly a pelikány.

Návštevníci parku majú možnosť preskúmať jeho rôznorodé prostredie. Jedným z najpopulárnejších aktivít je prechádzka po pláži. Divjaka-Karavasta National Park má jednu z najkrajších pláží na Albánskom pobreží, s jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Pláže tu sú čisté a nezaplnené turistami, čo vytvára ideálne prostredie na relaxáciu a oddych.

Ďalším zaujímavým miestom v tomto parku je močiar Karavasta, ktorý je jedným z najväčších močiarov v Európe. Tento močiar je domovom mnohých druhov vodných vtákov, ako sú pelikány, volavky a labute. Pre tých, ktorí majú záujem o ornitológiu, je Divjaka-Karavasta National Park ideálnym miestom na pozorovanie vtákov.

Okrem prechádzok a pozorovania vtákov ponúka park aj ďalšie aktivity. Môžete si prenajať bicykle a preskúmať okolité lesy a dedinky. Turistické chodníky v parku vás zavedú do hlbokých lesov, kde môžete objaviť rôzne jeskynie a prírodné pamiatky.

Ak ste milovníkom prírody a dobrodružstva, určite by ste nemali vynechať možnosť navštíviť Divjaka-Karavasta National Park. Jeho nádherné prostredie a bohatá biodiverzita robia z tohto miesta ideálne miesto pre dovolenku v Albánsku. Nie lenže tu nájdete pokoj a pohodu, ale zároveň môžete objavovať jedinečné prírodné krásy a vzácne druhy živočíchov. Je to jeden z tých miest, kde sa môžete cítiť jedinečne spojení s prírodou a zabudnúť na všetky starosti a problémy svojho každodenného života.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky