Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Aizu-Wakamatsu

Ubytovanie Japonsko Aizu-Wakamatsu


Aizu-Wakamatsu je kultúrne a historické centrum prefektúry Fukushima v Japonsku. Tento mesto ponúka veľa tradičných a moderných ubytovacích možností pre návštevníkov. Tu je pár skvelých miest, kde si môžete nájsť ubytovanie:

1. Hotel New Palace
Hotel New Palace sa nachádza v centre mesta Aizu-Wakamatsu. Tento hotel ponúka rôzne typy izieb a apartmánov pre návštevníkov. Okrem toho hotel má lyžiareň, kúpeľne a reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné japonské jedlo.

2. Higashiyama Onsen Yumoto Ryokan
Higashiyama Onsen Yumoto Ryokan je tradičný japonský hotel, ktorý sa nachádza medzi horami v blízkosti národného parku Bandai-Asahi. Tento ryokan ponúka izby v japonskom štýle s tatami, futonmi a kúpeľňami s horúcou vodou. Okrem toho tu nájdete aj tokijský kúpeľný prameň, kde si môžete vychutnať kúpele v horúcej minerálnej vode.

3. Aizu Ashinomaki Onsen MARUMINE Honkan
Aizu Ashinomaki Onsen MARUMINE Honkan sa nachádza v krásnom prostredí hôr poblíž rieky Agano. Tento ryokan ponúka tradičné japonské izby s tatami, futonmi, kúpeľňami a balkónmi s výhľadom na okolitú krajinu. K dispozícii sú aj onsen kúpeľne s horúcou minerálnou vodou.

4. Aizu Higashiyama Onsen Hotel New Mitoya
Aizu Higashiyama Onsen Hotel New Mitoya je moderný hotel v tradícií japonského ryokanu. Tento hotel ponúka izby v japonskom a západnom štýle so súkromnými kúpeľňami s horúcou vodou. Okrem toho tu nájdete aj onsen kúpeľne, reštauráciu a kaviareň.

5. Urabandai Grandeco Tokyu Hotel
Urabandai Grandeco Tokyu Hotel sa nachádza v blízkosti krásneho národného parku Urabandai. Tento hotel ponúka moderné izby a apartmány s výhľadom na hory a jazerá. Okrem toho tu môžete využiť vnútorný bazén, onsen kúpeľne, reštauráciu a spa.

V Aizu-Wakamatsu nájdete ubytovanie pre každého návštevníka. Bez ohľadu na to, či hľadáte tradičný japonský ryokan alebo moderný hotel, toto mesto určite uspokojí vaše potreby a očakávania. Navštívte Aizu-Wakamatsu a zažite krásu japonskej kultúry a histórie.


Dovolenka Japonsko Aizu-Wakamatsu


Letošná dovolenka by sa mohla stať nezabudnuteľnou zážitkovou cestou do japonského mesta Aizu-Wakamatsu. Tento kúzelný kúsok Japonska je uložený na severe krajiny a ponúka unikátne zážitky pre turistov všetkých vekových kategórií.

Aizu-Wakamatsu je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, ktorá siaha až do samurajského obdobia. Mesto je domovom mnohých historických pamiatok, ktoré nám poskytujú pohľad do minulosti. Jeden z najznámejších pamätníkov je zámok Tsurugaoka, ktorý je jedným z mála zachovaných samurajských hradov v Japonsku. Návštevníci majú možnosť prehliadky zámku a vychutnávania úžasného výhľadu na mesto z jeho vyvýšeného miesta.

Pre tých, ktorí sú zvedaví na históriu samurajov, je múzeum Tsurugaoka Hachimangu určite miesto, ktoré nesmú vynechať. V tomto múzeu môžete objaviť bohatú kultúru samurajov, ich tradície, zbrane a zručnosti. Návštevníci sa môžu tiež naučiť, ako sa obliekali samuraji a môžu si dokonca obliecť ich tradičné odevy, aby tak zažili vlastnú samurajskú skúsenosť.

Okrem histórie je Aizu-Wakamatsu známe aj svojou prírodou a krásnou scenériou. Urabandai je obzvlášť obľúbenou oblasťou, ktorá ponúka nádherné výhľady na jazerá, sopky a lesy. Môžete si vychutnať prechádzky okolo jazera Goshikinuma, kde sa môžete pozrieť na rôzne odtiene zelenej a modrej farby vody. Táto oblasť je tiež populárna medzi skúsenými turistami, ktorí si túto prírodnú krásu môžu užiť pri turistike alebo horských prechádzkach.

Aizu-Wakamatsu je tiež domovom tradičných japonských remesiel, ktoré sú viac ako tisícročné. Turisti majú možnosti zúčastniť sa rôznych dielní, kde sa môžu naučiť vyrobiť origami, keramiku, farbiť textílie a mnoho ďalších zručností. Je to skvelá príležitosť nielen na získanie skúseností, ale aj na návštevu miestnej komunity a spoznávanie miestnych ľudí.

Po celodennom objavovaní krás Aizu-Wakamatsu sa môžete oddýchnuť v jednom z mnohých termálnych prameňov v meste. Tieto prírodné termálne lázně, ktoré sa nazývajú onseny, sú známe svojimi blahodárnymi účinkami na zdravie a relaxáciu. Okrem toho tu nájdete aj tradičné japonské lázne, kde sa môžete ponoriť do autentických rituálov a počas svojho pobytu dokonale zrelaxovať.

Aizu-Wakamatsu je skutočne jedinečné miesto, ktoré sa odlišuje od tradičných turistických cieľov v Japonsku. Mesto ponúka rovnováhu medzi históriou, prírodou a kultúrou, čo robí tento kúsok Japonska neodolateľným. Takže ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstiev a objavovania, Aizu-Wakamatsu by mohlo byť presne to, čo si želáte.


Letenka Japonsko Aizu-Wakamatsu


Japonsko je krajina s neobyčajnou kultúrou, exotickými miestami a prekrásnou prírodou. Ak ste fanúšikom histórie a zároveň prírody, letenka do Aizu-Wakamatsu by mohla byť pre vás správnou voľbou. To mesto sa totiž nachádza na severe Japonska a slávi sa svojou históriou a tradičnou kultúrou.

Aizu-Wakamatsu je známe ako hradné mesto a nachádza sa tam jeden z najväčších a najznámejších japonských hradov – Tsuruga Castle. Historici vedia povedať o tomto hrade, že tam prebiehali niektoré z najkrvavejších bojov v japonskej histórii. Dnes je z hradu zostal iba jeho základná stavba a niekoľko objektov, ale to nezmenilo jeho symbolickú hodnotu v japonskej histórii.

Okrem Tsuruga Castle sú v meste tiež veľmi obľúbené chrámy a sviatky, ktoré priťahujú turistov z celého sveta. Napríklad, Aizu-Wakamatsu je známe svojou kultúrou umenia bojových umení, a jedným z najslávnejších medzi nimi je Enichi-ji Temple. Medzi jeho zaujímavosti patrí aj to, že sú tu uchvátené pôvodné budovy z 19. storočia.

Aizu-Wakamatsu je vynikajúcim miestom pre návštevu počas zimy, pretože v tejto oblasti padá veľa snehu. Môžete tak zažiť pôvabné scenérie, prechádzať sa po zasnežených uliciach mesta a obdivovať krásu japonského zimného sveta. Okrem toho, v zime sa tu slávi Shibuki Gorge Ice Festival, ktoré vyniká okrem krásy zážitkov aj rôznymi súťažami.

Ako sme už zmienili nhorsie, príroda Aizu-Wakamatsu je krásna a tieto miesta sú často navštevované turistami. Napríklad Miharu Falls a Ouchi-juku, ktoré sú miestami, ktoré by ste mali určite navštíviť, ak ste fanúšikom prírody. Miharu Falls sú nezenou veľkolepou scenériou, ktorá je príjemná predovšetkým po dlhej prechádzke od Tsuruga Castle. Ouchi-juku vás prevedie atmosférou japonskej histórie a prenikne do času Edo.

Väčšina leteniek do Aizu-Wakamatsu začína v Tokiu. Cesta z Tokia do Aizu-Wakamatsu trvá približne tri hodiny vlakom, ale výhodou je, že samotná cesta tam má veľa pekných výhľadov a scenérií.

Celkovo sa dá povedať, že Aizu-Wakamatsu je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Japonsku a určite stojí za to ho navštíviť. Toto mesto je miestom s bohatou históriou, súčasne sú tu krásne miesta na obdivovanie prírody a japonskej kultúry, ktorá je tu stále živá. A jednou z najlepších vecí je, že Aizu-Wakamatsu zostalo dodnes autentické a nepodlieha globalizácii, čo znamená, že pre cestovateľov je to veľký zážitok a vzácna príležitosť na návštevu miesta, kde sa cítime o niekoľko storočí dozadu v japonskej histórii.


Počasie Japonsko Aizu-Wakamatsu


Japonsko Aizu-Wakamatsu je prekrásne mesto v oblasti Fukušima, známe svojou bohatou kultúrou a históriou. Ale okrem toho má aj vzrušujúce počasie, ktoré pritiahne obdivovateľov prírody z celého sveta.

Aizu-Wakamatsu zažíva štyri výrazné ročné obdobia, každé s vlastnými osobitosťami. Počasie je v meste celkovo miernym kontinentálnym podnebím s výraznými rozdielmi medzi letom a zimou.

Leto (júl - september):
Počas letných mesiacov mesto Aizu-Wakamatsu postupne zahrieva a teploty sa pohybujú od miernych až po horké. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 25 ° C a môžu sa priblížiť k 35 ° C. Vlhkosť vzduchu je vyššia a občas vyvolávajú príležitostné búrky a dážď. Aj keď je to obdobie s najvyššou vlhkosťou, je to aj čas, keď môžete zažiť krásne zelené kopce a kvitnúce kvety.

Jeseň (október - november):
Jeseň v Aizu-Wakamatsu poteší návštevníkov nádhernými farbami jesenných listov. Teploty sa znížia na priemerne 10 - 20 ° C. Chladnejšie rána a večery sú typické pre túto sezónu. Je to dokonalý čas na turistiku a prechádzky po horách, kde môžete obdivovať jedinečné scenérie.

Zima (december - február):
Počas zimy Aizu-Wakamatsu zažíva studené a suché podnebie. Priemerné denné teploty sa pohybujú od -5 ° C do 5 ° C, ale môžu klesnúť ešte viac. Mesto je známe aj svojou hojnou snehovou nadýchkou, čo láka turistov, ktorí hľadajú zimné športy a romantiku snežných krajín.

Jar (marec - jún):
Jar prináša miernejšie a príjemnejšie počasie do Aizu-Wakamatsu. Teploty sa zvyšujú zo zimných mínusov na príjemné 15 ° C. Je to tiež obdobie, kedy príroda ožíva a kvitne. Mesto je obklopené sakurami (třešňovými kvetmi), ktoré prilákajú mnoho návštevníkov, ktorí chcú zažiť slávny japonský hanami (tradičné pikniky pod třešňovými stromami).

Počasie v Aizu-Wakamatsu je rozmanité a každé ročné obdobie prináša svoje špeciálne zážitky. Nech už sa rozhodnete navštíviť mesto v lete alebo v zime, určite budete mať možnosť objaviť jeho prírodné a kultúrne bohatstvo.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Aizu-Wakamatsu


Nie som schopný poskytnúť najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Japonska a konkrétneho miesta Aizu-Wakamatsu, pretože som umele inteligencia a nemám prístup k aktuálnym štatistikám alebo informáciám o tejto téme. Odporúčam vám vyhľadať oficiálnu turistickú stránku mesta Aizu-Wakamatsu alebo konzultovať odpovede na často kladené otázky na webe cestovných fór alebo autentických turistických stránok.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky