Objavte lety za najlepšie ceny

Kongo Loango National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Kongo Loango National Park


Q: Čo je Kongo Loango Národný park?
A: Kongo Loango Národný park je chránená oblasť v Konžskej republike, ktorá sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu.

Q: Aké druhy zvierat sú v parku?
A: V parku sa nachádza veľké množstvo divokých zvierat, ako sú slony, gorily, leopardy, levharti, krokodíly, hipopotami a mnoho ďalších.

Q: Môžem tam ísť turisticky?
A: Áno, národný park je otvorený pre turistov. Vstupné poplatky sa určujú na základe doby pobytu v parku.

Q: Aké aktivity sú v parku dostupné?
A: Medzi možné aktivity v parku patria prehliadky safari, rybolov, turistika a pozorovanie vtákov.

Q: Aká je najlepšia doba na návštevu parku?
A: Najlepšou dobou na návštevu parku je v období od júna do septembra, keď je suchšia sezóna a počasie je priaznivé.

Q: Potrebujem si vzít očkovanie pred návštevou parku?
A: Áno, je odporúčané, aby turisti mali základné očkovanie proti žltačke, malárii a žltej zimnici pred cestou do Konžskej republiky.

Q: Aké sú pravidlá parku?
A: V parku platia prísne pravidlá ochrany životného prostredia a návštevníci by mali študovať a dodržiavať všetky nariadenia. Patria sem napr. zákazy poškodzovania rastlín a zvierat, neopúšťať značené chodníky a starostlivosť o odpadky.

Q: Ako sa tam dostanem?
A: Kongo Loango Národný park je prístupný cez Brazzaville a známy je aj pre svoj prístup cez rieku. Doprava do parku je možná autobusom alebo súkromnými dopravnými prostriedkami.


Dovolenka Kongo Loango National Park


Kongo Loango National Park: Divoká dovolenka v srdci Afriky

Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám ponúkne úplne iný druh zážitkov, vydejte sa do Kongo Loango National Park v Gabone. Toto jedinečné miesto, umiestnené na pobreží Atlantického oceánu, je známe svojou nádhernou prírodou a bohatým biodiverzitným ekosystémom.

Kongo Loango National Park sa rozkladá na ploche viac ako 1 500 kilometrov štvorcových a je domovom pre rôzne druhy divokých zvierat, vrátane goríl, slonov, leopardov, hipopótamov, krokodílov a mnoho ďalších. Medzi najvýznamnejšie obyvateľov parku patrí nespočetné množstvo vzácnych vtákov, ako aj horských goríl, ktoré sú na zozname kriticky ohrozených druhov.

Jedným z najvýnimočnejších zážitkov, ktoré si môžete v parku vychutnať, je sledovanie goríl vo voľnej prírode. V spolupráci s miestnymi sprievodcami a dobrovoľníckymi organizáciami je možné sa dostať blízko k týmto ohrozeným tvorom a sledovať ich v ich prirodzenom prostredí. Táto skúsenosť vám umožní poriadne pochopiť a oceniť ich obrovskú silu a krásu.

Okrem goríl môžete v parku tiež vidieť mnoho iných druhov zvierat, keď sa vydáte na safari. Priamo pri pobreží môžete pozorovať plažové slony, ktoré svojim jedinečným správaním a plávaním v oceáne lákajú pozornosť návštevníkov. Sú tu tiež mnohé ďalšie druhy zvierat, ktoré sú typické pre vlhké lesy Kongo, ako sú lamantine, kopytníky, zebry rové, krokodíly a rôzne vtáky.

Ako návštevník parku môžete využiť aj iné aktivity, ako napríklad prechádzky po dobre upravených turistických chodníkoch, rybolov, plachtenie po rieke alebo paddleboarding. Existuje tiež možnosť navštíviť miestne dediny a spoznať kultúru miestnych obyvateľov, ktorí sú známi svojimi tradičnými spevmi a tancami.

Ak cestujete na dovolenku do Kongo Loango National Park, je dôležité si uvedomiť, že je to divoká destinácia a prístup je obmedzený. Je potrebné mať platné povolenie na vstup a zároveň by ste mali dodržiavať pravidlá parku a ochrany životného prostredia. Bezpečnosť je tu na prvom mieste, preto je odporúčané mať so sebou skúseného miestneho sprievodcu.

V Kongo Loango National Park si môžete vychutnať prírodu v jej najprimitívnejšej forme. Táto dovolenka vás zavedie do srdca divočiny Afriky, kde zažijete jedinečné zážitky a navždy si ponesiete spomienky na stret s nesmiernou bohatosťou prírody. Nech už ste milovníkom dobrodružstva, prírody alebo jednoducho túžite po niečom inom, Kongo Loango National Park je ideálnym miestom pre vás.


Počasie Kongo Loango National Park


Kongo Loango National Park je jedným z najdôležitejších prírodných území v Demokratickej republike Kongo. S rozlohou viac ako 3 000 kilometrov štvorcových ponúka tento park návštevníkom jedinečný pohľad na jedno z najzachovalejších a najdivokejších prostredí na africkom kontinente.

Počasie v Kongo Loango National Park je typicky tropické, s teplými a vlhkými podmienkami počas celého roka. Ročné obdobie je však charakteristické dvojicou ročných období, suchým a daždivým.

V suchom období, ktoré prevažuje od mája do septembra, sa teploty pohybujú okolo 25-30°C. V tento čas park trpí nedostatkom zrážok a vymývaním riek. Riek a jazier, ktoré sú zvyčajne plné vody, môžu vyschnúť a miestne obyvateľstvo, ako aj zvieratá, sa musia vyrovnať s týmto nedostatkom vody.

Na druhú stranu, daždivé obdobie pokrýva obdobie od októbra do apríla a je charakterizované pravidelnými a intenzívnymi zrážkami. Počas tohto obdobia teploty zostávajú vysoké, okolo 30°C, a vzduch je nasiaknutý vlhkosťou. Tieto dažde sú však nevyhnutné pre udržanie biodiverzity parku. Dážď prichádza vo forme krátkych, ale silných búrok, ktoré napĺňajú rieky, jazerá a močiare, čím podporujú kvitnutie rastlín a plodnosť života.

Klimatické podmienky vytvárajú ideálne prostredie pre mnoho druhov rastlín a zvierat. Park je domovom mnohých ohrozených a vzácnych druhov, ako sú plameniaky, gorily, žraloky, krokodíly a mnoho ďalších. Tieto druhy nachádzajú v parku prírodné útočisko, kde môžu žiť bezpečne a slobodne.

Súčasne s týmito prírodnými fenoménmi počasie v Kongo Loango National Park má priamy vplyv na miestnych obyvateľov, ktorí sa združujú okolo riek a jazier, aby mohli loviť a zohnať potravu. Ich živobytie je úzko prepojené s prírodou, a preto je dôležité zachovať tieto unikátne podmienky pre budúce generácie.

Vzhľadom na svoju krásu a environmentálne hodnoty je Kongo Loango National Park čoraz populárnejší medzi turistami a výskumníkmi. Cestovatelia z celého sveta prichádzajú do tohto územia, aby zažili fascinujúcu divočinu, ktorú poskytuje. Spolu s miestnymi sprievodcami sa môžu vydať na safari, vyhľadávať vzácne druhy zvierat alebo preskúmať pralesy parku.

Kongo Loango National Park je jedným z najpôsobivejších narodných parkov v Demokratickej republike Kongo a jeho počasie hrá kľúčovú úlohu pri udržiavaní rovnováhy v tomto ekosystéme. Je to oblasť, kde sa môžete spojiť s prírodou a zažiť krásu a rozmanitosť, ktorú Afrika ponúka.


Ubytovanie Kongo Loango National Park


Kongo Loango National Park sa nachádza v krajine Gabon v strednej Afrike. Je to jedno z najvýznamnejších pralesových území v Afrike a je domovom pre mnoho vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Park bol založený v roku 2002 a rozprestiera sa na ploche takmer 3 000 kilometrov štvorcových.

Jednou z najväčších atrakcií tohto národného parku je bohatstvo divokej fauny. Park je domovom pre veľké množstvo druhov zvierat, vrátane slonov, goríl, šimpanzov, hipopotamov a antilop. Jeho džungľové prostredie poskytuje vhodné útočisko pre tieto ohrozené druhy a poskytuje im dostatok potravy a prístrešia. Pre milovníkov prírody je návšteva Kongo Loanga unikátnou príležitosťou vidieť tieto vzácne zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Okrem toho je park známy aj svojou fascinujúcou rastlinnou diverzitou. Pralesy parku sú domovom pre množstvo vzácnych rastlín, ktoré sú charakteristické pre konkrétny ekosystém. Návštevníci môžu objavovať tropické rastliny rôznych druhov a veľkostí, vrátane obrovských stromov, exotických kvetov a vzácnych lian.

Kongo Loango National Park ponúka aj ubytovacie možnosti, ktoré umožňujú návštevníkom zostať vo vnútri parku a preskúmať jeho krásu ešte hlbšie. Turistické strediská a kempy poskytujú pohodlné ubytovanie a zároveň zabezpečujú minimalizáciu negatívneho vplyvu na prírodné prostredie. Cestovatelia môžu mať možnosť stráviť niekoľko dní v parku, sledovať divoké zvieratá a objavovať jeho rôznorodé ekosystémy.

Pri návšteve Kongo Loanga National Park je však dôležité dodržiavať pravidlá a predpisy parku. Na ochranu divočiny sa zakazuje lovenie a ťahanie zvierat ako aj neopatrné správanie voči prírode. Turisti musia rešpektovať tieto pravidlá a zachovávať ticho a čistotu vo svojom okolí.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do jedného z najdivokejších a najzaujímavejších pralesov Afriky, je Kongo Loango National Park bezpochyby ideálnou voľbou. Jeho krása, rastlinná a živočíšna diverzita sú jedinečné a ponúkajú návštevníkom skutočný zážitok z prírody.


Letenka Kongo Loango National Park


Kongo Loango National Park je národný park nachádzajúci sa v Gabone, krajine v strednej Afrike. Je to jedno z najkrajších a najdivokejších miest na svete, ktoré ponúka úžasné prírodné scenérie a jedinečnú faunu a flóru.

Národný park Kongo Loango sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu a rozkladá sa na ploche viac ako 1 550 kilometrov štvorcových. Je domovom pre viac než 200 druhov cicavcov, vrátane slávnej skupiny gorílskych zápasníkov, ktorých nie je možné nájsť nikde inde na svete. Okrem toho sa tu nachádzajú aj slony, žirafy, leopardi, šimpanzi a mnoho ďalších ohrozených druhov zvierat.

Jednou z veľkých atrakcií parku je aj množstvo vtákov, ktoré ho obývajú. Výnimočná riečna sústava a krajina s mokradmi poskytujú domov pre tisíce vtákov, vrátane pelikánov, ibisov, afrických orlov a bobrova trstenára. Pre milovníkov ornitológie je toto miesto skutočným rajom.

Okrem bohatej fauny ponúka Kongo Loango i nádhernú prírodnú scenériu. Park je známy svojimi nádhernými plážami, malebnými jazerami, riekami, lagúnami a mokradmi. Prechádzka po parku je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý umožňuje obdivovať divokú prírodu v celej svojej kráse.

Cesta do Kongo Loango National Park nie je jednoduchá, ale určite stojí za to. Najlepší spôsob, ako sa dostať do tohto nádherného miesta, je prostredníctvom leteckej dopravy. Existuje viacero možností letu do Gabonu, pričom najlepšia je priamo do hlavného mesta Libreville. Z mesta je možné sa dostať do samotného parku pomocou vnútroštátnej leteckej spoločnosti alebo prenájmom áut.

Po príchode do parku môžete mať možnosť zúčastniť sa rôznych aktivít, ako sú prechádzky po prírode, safari, potápanie alebo pozorovanie vtákov. Existuje tiež možnosť ubytovania v jedinom kempu v parku, ktorý ponúka základné zariadenia pre turistov.

Národný park Kongo Loango je pravdepodobne jednou z najdivokejších a najnedotknutejších destinačných miest na svete. Jeho úžasná fauna a flóra, nádherné pláže a ohromujúca príroda robia z tohto miesta ideálny cieľ pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Ak hľadáte jedinečný zážitok z cestovania, rozhodne zvážte návštevu Kongo Loango National Park.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky