Objavte lety za najlepšie ceny

Malta Ħaġar Qim

Letenka Malta Ħaġar Qim


Letenka na Maltu: Obdivujte Ħaġar Qim, úchvatné neolitické chrámy

Malta je ostrovská krajina nacházející se v Středozemním moři. Slunečné počasí, azurově modré moře a bohatá historie dělají z Malty jedno z nejoblíbenějších destinací mezi turisty. Pokud plánujete navštívit Maltu a máte zájem o starobylé památky a historii, pak je návštěva chrámu Ħaġar Qim nevyhnutelnou zastávkou.

Ħaġar Qim je neolitický chrám, který se nachází na jihozápadním pobřeží Malty, nedaleko vesnice Qrendi. Tento archeologický komplex byl postaven přibližně před 5000 až 6000 lety a je jedním z nejstarších dochovaných chrámů na světě. Byl zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO v roce 1980.

Při vstupu do článku Ħaġar Qim vás okouzlí jeho majestátní a zároveň tajemná atmosféra. Chrám byl postaven z obrovských vápencových bloků a střeží zvlněné kopce Malty, které mu dodávají jedinečnou panoramatickou krajinu. Je obklopen přírodními scenériemi a pozoruhodnými skalními útvary.

Důvodem, proč je Ħaġar Qim tak působivý, je jeho architektura a umístění. Chrám je postaven z masivních bloků vápence, které byly precizně vytesány a složeny do velkolepých struktur. Tyto bloky jsou podpírány další vrstvou menších kamenů, které vytvářejí pevnou a stabilní konstrukci.

Vnitřek chrámu je rovněž fascinující. Zde naleznete malované fresky, sochy, reliéfy a další umělecká díla, která vyprávějí příběhy a posvátné rituály té doby. Významnou součástí chrámu je také oltář, kde se pravděpodobně konaly obřady a rituály spojené s božstvy a posmrtným životem.

Při návštěvě chrámu si také budete moci vychutnat úžasný výhled na moře a okolní přírodu. Nedaleko se nachází také Muzeum Ħaġar Qim, kde se můžete dozvědět více o historii chrámu a vykopávkách, které se zde prováděly.

Při plánování vaší návštěvy Ħaġar Qim na Maltě si nezapomeňte zajistit letenku a ubytování. Malta je dobře přístupná letecky z mnoha evropských zemí a nabízí širokou škálu ubytovacích možností.

Na Maltě je mnoho dalších památek a historických míst, které můžete navštívit. Pokud máte rádi historii, archeologii a starověké chrámy, pak je Ħaġar Qim perfektní destinací pro vás. Připravte se na jedinečný zážitek, který vám umožní nahlédnout do dávných dob a prozkoumat život na Maltě před tisíci lety.


Dovolenka Malta Ħaġar Qim


Dovolenka na Malte je pre mnohých cestovateľov atraktívnou voľbou. Táto malá ostrovná krajina v Stredozemnom mori ponúka bohatú históriu, nádherné pláže a jedinečnú kultúru. Medzi skvosty Malty patrí aj staroveký megalitický chrám Ħaġar Qim, ktorý je obľúbeným miestom pre turistov.

Ħaġar Qim je považovaný za jeden z najstarších posvätných miest na svete. Jeho vznik sa odhaduje na obdobie medzi rokmi 3600 až 3200 pred Kr. Nachádza sa na juhozápade Malty, na vrchu s výhľadom na Stredozemné more. Je to magické miesto, ktoré okúzľuje svojou atmosférou a krásou.

Chrám Ħaġar Qim je postavený z obrovských vápencových blokov, ktoré sú perfektne zarovnané a skladané. Jeho komplex pozostáva z troch hlavných štruktúr - chrámu Ħaġar Qim, chrámu Mnajdra a Menhiru, ktorý je veľký samostatný kamenný stĺp. Tieto pamiatky súdneho stavebníctva sú výrazné ukážky technických a architektonických zručností starovekých Maltačanov.

V chráme Ħaġar Qim a jeho susedných stavbách sa našli rôzne archeologické nálezy a artefakty, medzi ktorými sú figuríny, keramika a nástroje. Mnohé z týchto artefaktov svedčia o náboženských a rituálnych praktikách Maltačanov v staroveku.

Pre turistov je návšteva Ħaġar Qim zážitkom ako zo starodávnej histórie, tak aj z nádherného výhľadu na okolitú krajinu a more. Chrám sa nachádza v malebnom prostredí s výhľadom na ostrov Filfla a nedotknutú prírodu, čo poskytuje unikátnu atmosféru a relaxačný pocit. Mnohí turisti sa sem chodia vyfotiť alebo len tak pokojne posedieť a pozorovať okolitú prírodu.

V blízkosti chrámu Ħaġar Qim sú aj iné zaujímavé atrakcie, ktoré sa oplatí navštíviť počas vašej dovolenky na Malte. Patrí sem napríklad jezero Ġnejna, ktoré je obľúbenou plážou medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami. Taktiež je tu možnosť navštíviť chrám Mnajdra, ktorý sa nachádza len pár minút chôdze od Ħaġar Qim.

Ak plánujete dovolenku na Malte, určite nezabudnite navštíviť megalitický chrám Ħaġar Qim. Tento staroveký chrám vás okúzli svojou históriou a krásou. Bude to skutočný zážitok z dovolenky, ktorý vám poskytne pohľad do minulosti a ukáže vám, ako kedysi žili Maltačania. Nechávajte sa unášať atmosférou tohto magického miesta a zažite jedinečnú dovolenku na Malte.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Ħaġar Qim


1. Kde sa nachádza megalitický chrám Ħaġar Qim v Malte?
- Chrám Ħaġar Qim sa nachádza na juhu Malty, v blízkosti dediny Qrendi.

2. Aké sú otváracie hodiny chrámu Ħaġar Qim?
- Chrám Ħaġar Qim je otvorený pre návštevníkov denne medzi 9:00 a 17:00 hodinou.

3. Koľko stojí vstup do chrámu Ħaġar Qim?
- Vstupné do chrámu Ħaġar Qim pre dospelých je 12 eur, pre deti a študentov je zľava.

4. Aká je história chrámu Ħaġar Qim?
- Chrám Ħaġar Qim je megalitický chrám, ktorý bol postavený medzi 3600 a 3200 pred naším letopočtom. Je jedným z najstarších megalitických chrámov na svete a je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

5. Aké nálezy boli objavené v chráme Ħaġar Qim?
- V chráme Ħaġar Qim boli objavené rôzne artefakty, ako sú bronzové nástroje, keramika a sošky. Najvýznamnejším nálezom je falošný portál, ktorý je považovaný za jeden z najkvalitnejších megalitických portálov na Malte.

6. Je možné sa dostať k chrámu Ħaġar Qim verejnou dopravou?
- Áno, je možné sa dostať k chrámu Ħaġar Qim autobusom. Linka č. 201 premáva z Valletty do obce Qrendi, kde sa chrám nachádza.

7. Aké sú blízke atrakcie, ktoré by som si mal pozrieť po návšteve chrámu Ħaġar Qim?
- Blízko chrámu Ħaġar Qim sa nachádza megalitický chrám Mnajdra, ktorý je tiež zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Ďalšou atrakciou je modrý lagoón, ktorý ponúka krásne pláže a žiarivú modrú vodu.

8. Je potrebné si vopred rezervovať vstupenky do chrámu Ħaġar Qim?
- Nie, nie je potrebné si vopred rezervovať vstupenky do chrámu Ħaġar Qim. Môžete si ich zakúpiť priamo na mieste.

9. Aká je doba trvania návštevy chrámu Ħaġar Qim?
- Doba trvania návštevy chrámu Ħaġar Qim záleží od vás. V priemere návšteva trvá približne 1-2 hodiny.

10. Je možné si v chráme Ħaġar Qim zakúpiť suveníry?
- Áno, v chráme Ħaġar Qim je malý suvenírový obchod, kde môžete zakúpiť suveníry a pamätné predmety súvisiace s týmto miestom.


Ubytovanie Malta Ħaġar Qim


Malta je ostrovný štát, ktorý sa nachádza uprostred Stredozemného mora. Je bohatá na históriu, krásne pláže a kultúrne pamiatky, ktoré sú vždy lákadlom pre turistov. Ak hľadáte ubytovanie v Malte, určite by ste mali zvážiť pobyt v regione Ħaġar Qim.

Ħaġar Qim je miestom, kde sa nachádza národný park, ktorý patrí medzi najstaršie chránené oblasti na Malte. Je to miesto s historickými významy a krásnou krajinnou scenériou, ktorá vám umožní prežiť nezabudnuteľné chvíle.

Ak sa tam chystáte, máte na výber z rôznych typov ubytovania. Môžete sa rozhodnúť pre hotel alebo apartmán, ktorý poskytuje komfortné ubytovanie a ponúka pokoj a kľud. Taktiež je tu množstvo penziónov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma.

Pre turistov, ktorí sa nechcú sami starať o ubytovanie, je k dispozícii množstvo možností, ako sú napríklad all inclusive a polpenzia. Toto riešenie ponúka najlepší komfort a výhodu pre turistov, ktorí sa chcú zbaviť zbytočných starostí.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti miestnej histórie, môžete navštíviť Ħaġar Qim, zoznámiť sa s miestnymi ľuďmi a objaviť krásy tejto krajiny. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, je toto miesto povinná zastávka. Nájdete tu neopísateľné kamenné postavy a množstvo zaujímavostí, ktoré pocítite na vlastnej koži.

Malta Ħaġar Qim je ideálne miesto pre dovolenky. Ponúka rôzne formy ubytovania, ktoré sú prispôsobené rôznym požiadavkám turistov. Môžete tak stráviť príjemnú dovolenku v krásnej krajine a mať nezabudnuteľné zážitky, ktoré nezabudnete. Úžasné pláže, krásne scenérie a historické pamiatky sú to, čo robí Ħaġar Qim takým skvelým miestom. Navštívte ho a užite si jedinečné zážitky a dobrodružstvá!


Počasie Malta Ħaġar Qim


Malta, ostrovný národ v Stredozemnom mori, je známa svojimi pôsobivými plážami, jasným modrým morom a slnečným počasím. Medzi jedno z najobľúbenejších miest na Malte patrí aj miesto Ħaġar Qim, ktoré je známe svojou kamennou pamiatkou a úchvatným výhľadom na okolitý kraj.

Ħaġar Qim je staroveké megalitické svätynné miesto, ktoré sa nachádza na juhozápade Malty. Postavené okolo roku 3600 - 3200 pred naším letopočtom, toto miesto je jednou z najstarších dochovaných stavieb na svete. Kamenná pamiatka, známa ako megalitický chrám Ħaġar Qim, fascinuje návštevníkov svojou presnou a precíznou konštrukciou.

Okrem histórie a architektúry je Ħaġar Qim aj skvelým miestom, odkiaľ môžete obdivovať úžasný výhľad na okolitú krajinu a Stredozemné more. Počas návštevy Ħaġar Qim si môžete vychutnať jasné modré nebo, ktoré je tak charakteristické pre Maltu. Teplo a slnečné počasie sú bežnou súčasťou maltskej klímy, čo robí z tejto krajiny veľkú letnú destináciu.

Vďaka svojmu položeniu v Stredozemnom mori má Malta typicky subtropické počasie s miernymi zimami a dlhými horúcimi letami. Je to miesto, kde slnko svieti takmer 300 dní v roku, čo robí z Malty ideálnu destináciu pre slnečné dovolenky a relax na pláži. Letné mesiace sú zvyčajne horúce, s teplotami dosahujúcimi od 25 °C do 35 °C. Ak sa rozhodnete navštíviť Ħaġar Qim na jar alebo na jeseň, teploty budú miernejšie s priemernými teplotami okolo 20 °C až 25 °C.

Okrem vysokých teplôt je charakteristický aj maltský vietor známy ako "maltański grizma". Vietor prichádza z juhozápadu a je zvyčajne silný, čo má vplyv aj na teploty a počasie. Vietor prináša osviežujúci a príjemný vánok, ktorý pomáha zmierniť horúce letné dni.

Ak plánujete návštevu Ħaġar Qim, odporúča sa mať so sebou slnečné okuliare, opaľovací krém s vysokým faktorom ochrany pred slnkom a vode odolné obuv. V lete je tiež dôležité si pripomenúť zostať hydratovaný a chrániť sa pred slnečnými lúčmi.

Ħaġar Qim je nielen historickou pamiatkou, ale aj jedinečným miestom s nezabudnuteľným počasím. Ak máte radi kombináciu slnečného počasia, histórie a nádherného výhľadu, návšteva Ħaġar Qim je pre vás to pravé. Užite si tento kúzelný kus histórie a nechajte sa očariť nádhernými výhľadmi, ktoré Malta ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky